Herkozen voorzitter Rusland: NPS verdient een betere plek
Het bestuur van de NPS, dat voor vijf jaar is gekozen, moet de partij leiden naar de volgende verkiezingen. Voorzitter Gregory Rusland zei na de verkiezing aan de partijgenoten dat het bestuur een breed draagvlak heeft. In de komende periode zal hard gewerkt worden, want de NPS verdient een betere plek in het politieke bestel.
Rusland merkte op dat de NPS wat aantal stemmen betreft bij de afgelopen verkiezingen als derde grootste partij uit de bus is gekomen. Dit wordt echter niet weerspiegeld in het aantal zetels. Hier zal bij de komende verkiezingen verandering moeten komen. De partijleider zei dat alle structuren zullen worden geëvalueerd. Daarnaast moet eenieder de schouders onder het werk zetten.
President Chan Santokhi heeft Rusland benoemd tot staatsadviseur. Hij heeft onder andere als taak om een cluster van vijf ministers te coördineren over woningbouw. Een van de grote problemen in het land is woningnood. De hele situatie wordt in kaart gebracht. Dit probleem moet worden aangepakt, want mensen hebben recht op een dak boven hun hoofd.
De NPS-voorzitter merkte op dat er veel problemen zijn in het land om op te lossen. De afgelopen tien jaar is veel afgebroken. Opbouwen heeft tijd nodig merkte de politicus op. Over het doorvoeren van maatregelen zei Rusland dat de belangen van de 'kleine man' in de gaten worden gehouden. Die moeten niet verder getroffen worden. Hij voerde aan dat prijzen in de winkels de pan uitvliegen. De kosten voor levensonderhoud zijn erg hoog. De NPS levert haar bijdrage om problemen te helpen oplossen en te werken aan ontwikkeling van het land.
In het hoofdbestuur hebben zitting: Gregory Rusland, Jerrel Pawiroredjo, Patricia Etnel, Dorothy Hoever, Hesdy Pigot, Irshaad Fatehmahomed, Roseline Daan, Sie Man Lau, Ronny Oemar, Monique Sowidjojo, Sharisa Kensmil, Haroen Daha, Saskia Nahar, Michel Felisi en Rodney Revales.
Het congresbestuur bestaat uit: Danielle Beeldsnijder, Rugia Bergraaf, Sjachnaz Pengel, Dayanand Dwarka, Mario Vermeer, Rachele Giddings en Hans Breeveld. Beide besturen zijn gekozen tot december 2025.
Vandaag
-
08:50
BOG-laboratorium krijgt laatste steun uit SAMAP-project
-
06:52
Noodzaak van eigen Hoge Raad in lijn met streven naar systeemverandering
-
04:54
Overwegend droog en zonnig vandaag
-
02:56
Kim Jong-un, van gemeden paria tot zelfverzekerde diplomaat
-
00:58
450 deelnemers getraind in eerste fase landbouwprogramma
-
00:01
SBF-dialoogsessie: Agrarische sector wil nieuwe koers inslaan
Gisteren
- 71 militairen bevorderd: Defensie wil waardering en motivatie versterken
- Twee doden bij zware aanrijding Oost-Westverbinding Marowijne
- Overheid en SEC bundelen krachten voor energie- en economische transitie
- De marathon van Suriname
- Traditionele en moderne geneeskunde hand in hand in Beijing
- Natio en Panama in evenwicht na intense WK-interland
- Binnenlandse Zaken gestart met uitbetaling verkiezingspersoneel
- Naschokken vergroten ellende in Afghanistan
- Winti wai, lanti pai… het spel van de eeuwige stilstand
- VS noemt Venezolaanse vliegtuigen ‘hoogst provocerend’
- Zonnig weer vandaag met plaatselijke buien in de namiddag
- Na turbulente verkiezingen: Jamaicaanse premier Holness wint derde termijn
- Column: Overheidscommunicatie via sociale media ondermijnt transparent bestuur
- Overheid geeft uitvoering aan vonnis project Southdrain-Apoera
Eergisteren
- Natio dwingt gelijkspel af tegen Panama
- Drugsverkoper opgepakt bij eindhalte Lelydorp
- Deugdelijk bestuur: lessen uit The Political Thought of Xi Jinping
- 80 kanonschoten, 80.000 duizend duiven en 80.000 ballonnen
- Douanechef Girwar wordt ontheven uit haar functie
- Nieuwe machtsbalans op top in China
- Woning deels in de as gelegd na voertuigbrand in garage Zuurzakstraat
- VS en Venezuela op ramkoers: groeiende spanning in de regio
- Marciano Hellings wordt woensdag gehoord door Ontslagcommissie
- Zonnige start, later kans op een bui
- Grote diplomatieke bewegingen rond Oekraïne
- Column: Onvoorwaardelijke steun
- Staat derft in 1 jaar ruim US$ 500 miljoen door dalende goudexporten