Mexico: Oaxaca verbiedt verkoop junkfood aan kinderen
Mensen die de wet overtreden, kunnen een boete krijgen en riskeren de sluiting van hun bedrijf. Recidivisten worden geconfronteerd met gevangenisstraffen. De maatregel komt omdat het aantal sterfgevallen in verband met Covid-19 in Mexico bijna 50.000 bedraagt. Het dodental in Mexico is na de VS en Brazilië het op twee na hoogste ter wereld. Experts zeggen dat zwaarlijvigheid of overgewicht u een groter risico geeft op een ernstige ziekte of overlijden door het virus.
Ongeveer 73% van de Mexicaanse bevolking heeft overgewicht, vergeleken met een vijfde van de bevolking in 1996, blijkt uit onderzoek van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling. Mexicanen consumeren meer koolzuurhoudende dranken per persoon dan enig ander land.
Oaxaca is de Mexicaanse deelstaat met het hoogste percentage kinderen met obesitas en het op één na hoogste percentage bij volwassenen, volgens de gezondheidsgegevens van de deelstaat. Het aannemen van de wet werd begroet met applaus van wetgevers binnen het staatscongres, maar daarbuiten protesteerden winkeliers en straatverkopers ertegen.
De wet verbiedt de verkoop, distributie en promotie van suikerhoudende dranken en junkfood aan minderjarigen. Het is ook van toepassing op automaten op scholen. De wetgever die het wetsvoorstel heeft ingediend, Magaly López Domínguez, zei dat het idee niet was om winkeliers en straatverkopers te schaden. Ze beweerde dat ze suikerhoudende dranken en junkfood konden blijven verkopen, alleen niet aan kinderen.
De viceminister van Volksgezondheid van Mexico en het hoofd belast met de bestrijding van de coronavirus, Hugo López-Gatell, waren verheugd over de stap. López-Gatell noemde suikerhoudende dranken vorige maand "flessengif" en drong er bij de mensen op aan ze niet te drinken.
Christian Skoog, de Unicef-vertegenwoordiger in Mexico, tweette ook zijn goedkeuring en zei dat dergelijke maatregelen de rechten van kinderen op kwaliteit en voedzaam voedsel beschermden. In 2014 voerde Mexico een belasting in op suikerhoudende dranken en junkfood, maar tot dusver was het gestopt met het verbieden van de verkoop van dergelijke artikelen aan kinderen.
Vandaag
-
19:11
Lula op Trumps tariefdreiging: 'Brazilië accepteert geen druk'
-
17:33
Zorgsector versterkt met 160 nieuwe professionals
-
16:06
NPS draagt Diana Pokie en Dirk Currie voor als ministers
-
14:27
Bejaarde slachtoffer gewelddadige woningoverval: SRD 50.000 buitgemaakt
-
12:25
Stemrecht op het spel voor miljoenen Indiërs
-
10:23
Fly All Ways werkt aan oplossing gestrande passagiers Bonaire
-
08:41
Waarschuwing tegen terugkeer van oude meesters in nieuwe pakken
-
06:37
Santokhi, Simons en Adhin in overleg ordentelijke machtsoverdracht
-
05:02
Steeds meer zon met wegtrekkende buien
-
03:14
Chileense gletsjers lopen verhoogd risico op instorting en aardverschuivingen
-
01:56
Rechter: OW moet aanbestedingsbesluit project Van ’t Hogerhuysstraat intrekken
-
00:59
Column: Kabinetsformatie: Competentie of beloningssysteem?
-
00:00
Slechts drie vrouwen in het nieuwe kabinet!
Gisteren
- Santokhi’s toespraak, wanvertoning hypocrisie en zelfverheerlijking
- Regering bereidt transparante machtsoverdracht voor
- Bronto Somohardjo kiest niet voor ministerspost
- De 6 namen NDP ministers bekend
- Politiek is een keuze, geen roeping van God
- Twee aanhoudingen in Regio West voor geweld en smokkelwaar
- ABOP draagt Bee, Abiamofo, Monorath en Huur voor als ministers
- Voortvluchtige verdachte dood aangetroffen na geweldsincident met ex-partner
- OM in hoger beroep tegen vonnis vrijspraak Van den Bergh
- Onweer en nog wat laatste regenbuien
- Santokhi sluit regeerperiode af met onderscheidingen
- Column: Kort door de bocht
- Door modder en manpira’s voor de mangroves van Bigi Pan
Eergisteren
- Ruim 100 decoraties met oog op 50 jaar Srefidensi
- Momar Pinas pleit voor duurzame vernieuwing openbaar vervoer
- Ancelotti krijgt voorwaardelijke celstraf voor belastingfraude in Spanje
- Cel voor verdachte die zich voordeed als politie-toppers Reumel, Palmtak en Isaacs
- Suriname eert Taskforce voor bijdrage aan malariavrije status
- Paus Leo: 'Onze wereld staat in brand'
- Man aangehouden met grote partij illegale sigaretten
- Gezin gekneveld bij brute overval
- Kan Suriname kiezen tussen China en de VS?
- Raadsman Lobo: Er vindt willekeur plaats van OM in de vervolging
- Bewolkt vandaag met kans op middagbuien
- China wijst kritiek VS over invloed in Suriname van de hand
- Voorbereidingen inauguratie Simons en Rusland in volle gang
- Getuige in strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet verschenen
- Geen ambtelijke status en dubbele salarissen meer voor DNA-leden