Somohardjo: Wie vóór democratie, is op massameeting PL
“Wie vóór de democratie is, komt op de massameeting die we morgen zullen houden. Wie vóór dictatuur en autocratie is, zal naar de meeting van de NDP gaan.” Woorden van voorzitter Paul Somohardjo van de Pertjajah Luhur (PL) over de massameeting die de partij maandag houdt. Hij zegt dat de PL met deze bijeenkomst ook de eerste helft van de tweede ronde van de verkiezingscampagne afsluit.
Somohardjo stelt dat de PL het aandurft om op dezelfde dag als de NDP een massameeting te houden, omdat het nu tijd is om af te rekenen met wat nog is overgebleven van de militaire dictatuur van destijds. De huidige machthebbers hadden in de jaren ‘80 de symbolen van de democratie – waaronder mediahuizen en het hoofdkantoor van de politie aan de waterkant - aan flarden geschoten, maar de ontwikkelingen in de afgelopen periode hebben duidelijk laten zien dat het hoog tijd is om de democratie volledig te herstellen.
Velen hadden niet verwacht dat Desi Bouterse gevonnist zou worden voor zijn betrokkenheid in de 8-decembermoorden, zegt de PL-voorzitter. De uitspraak van de Krijgsraad heeft echter bevestigd dat de democratie in Suriname nog recht overeind staat. “En een echte democraat buigt voor de wil van het volk”, stelt Somohardjo. Ook het feit dat duizenden mensen op maandag 17 februari hebben deelgenomen aan de protestdemonstratie op het Onafhankelijkheidsplein, geeft volgens de PL-voorzitter aan dat het volk zich steeds bewuster wordt van de rechten die zij heeft en niet vreest om haar onvrede met het huidig beleid duidelijk te tonen.
Een sterke democratie is één van de vier pijlers van het partijprogramma van de PL. Dat zal tijdens de massameeting ook aan de orde worden gesteld. De partijleiding is tot nu toe zeer tevreden over de mobilisatiecampagne die op touw is gezet om zoveel mogelijk mensen op de bijeenkomst te krijgen. Somohardjo is samen met de structuren van de partij huis aan huis gegaan om de bewoners in de verschillende buurten persoonlijk uit te nodigen. De kick-off van de huis-aan-huis-mobilisatie is gegeven in de wijk nabij de markt te Leiding 11A, waar de bijeenkomst ook zal worden gehouden. “We proberen de buurtbewoners persoonlijk uit te nodigen, want je kan geen feest hebben en de buurman niet uitnodigen”, zegt de PL-voorman.
Vandaag
-
10:47
Crash Air India: motoren vielen direct na start uit
-
08:48
Suriname is geen arm land – het is leeggeroofd
-
06:51
Eerste master Geschiedenis afgeleverd door Faculteit der Humaniora van AdeKUS
-
04:54
Bewolkte zaterdag met kans op onweersbuien
-
02:56
Bijna 5.000 doden in Haïti sinds oktober door escalerend bendegeweld
-
00:57
VS en Suriname starten gezamenlijke medische missie AMISTAD 2025
-
00:01
Minister Ori: Met opgeheven hoofd vertrek ik
Gisteren
- Reactie op 'Waarschuwing tegen...pakken'
- Minister Ramadhin erkent partners voor historische malaria-overwinning
- Lula op Trumps tariefdreiging: 'Brazilië accepteert geen druk'
- Zorgsector versterkt met 160 nieuwe professionals
- NPS draagt Diana Pokie en Dirk Currie voor als ministers
- Bejaarde slachtoffer gewelddadige woningoverval: SRD 50.000 buitgemaakt
- Stemrecht op het spel voor miljoenen Indiërs
- Fly All Ways werkt aan oplossing gestrande passagiers Bonaire
- Waarschuwing tegen terugkeer van oude meesters in nieuwe pakken
- Santokhi, Simons en Adhin in overleg ordentelijke machtsoverdracht
- Steeds meer zon met wegtrekkende buien
- Chileense gletsjers lopen verhoogd risico op instorting en aardverschuivingen
- Rechter: OW moet aanbestedingsbesluit project Van ’t Hogerhuysstraat intrekken
- Column: Kabinetsformatie: Competentie of beloningssysteem?
- Slechts drie vrouwen in het nieuwe kabinet!
Eergisteren
- Santokhi’s toespraak, wanvertoning hypocrisie en zelfverheerlijking
- Regering bereidt transparante machtsoverdracht voor
- Bronto Somohardjo kiest niet voor ministerspost
- De 6 namen NDP ministers bekend
- Politiek is een keuze, geen roeping van God
- Twee aanhoudingen in Regio West voor geweld en smokkelwaar
- ABOP draagt Bee, Abiamofo, Monorath en Huur voor als ministers
- Voortvluchtige verdachte dood aangetroffen na geweldsincident met ex-partner
- OM in hoger beroep tegen vonnis vrijspraak Van den Bergh
- Onweer en nog wat laatste regenbuien
- Santokhi sluit regeerperiode af met onderscheidingen
- Column: Kort door de bocht
- Door modder en manpira’s voor de mangroves van Bigi Pan