Rusland: US$ 250 miljoen gebruikt van volk
De Surinaamse Bankiersvereniging en de CBvS hebben gezegd dat "un naf' span. A moni veilig". Vandaag de dag is het 'talk of the town'. "Den man klaar a moni," stelde de voorzitter van de groene partij. De regering moet in De Nationale Assemblee uitleg komen geven. Rusland kondigde aan dat via forensische accountants al deze zaken onderzocht zullen worden. Hij benadrukte dat Robert van Trikt niet de enige verantwoordelijke is voor wat er gebeurd is bij de CBvS in de afgelopen tien maanden. "De hoofdverantwoordelijke is de president van Suriname, de heer Bouterse. Medeverantwoordelijke is de minister van Financiën, de heer Hoefdraad. Medeverantwoordelijk is de rvc van de Centrale Bank. Zoveel controleposten en men heeft niet doorgehad wat er gebeurt bij de Centrale Bank. Of, of... waren zij deel daarvan?"
Rusland voerde aan dat de samenleving nog moet horen van Van Trikt wat het verschil van inzicht is tussen hem en de regering, want de president heeft gezegd dat er geen verschil van inzicht is. De NPS-topman brengt in herinnering dat de media gevraagd hebben aan Van Trikt van waar Chotelal de dollars krijgt. Toen erop werd aangedrongen heeft de gewezen governor van de CBvS verwezen naar de president. "Dat was het moment van het einde van Van Trikt", concludeerde Rusland.
De NPS-voorzitter voerde aan dat het geld is verduisterd, maar het wordt binnen drie jaren aangezuiverd. "A no yu moni. Na direct direct mars go poti a moni baka. A no yu moni. Na fufuru. Het is geld van het volk". Rusland merkte op dat het zo niet door kan gaan. De regering moet worden afgestraft, stelde de politicus. Het publiek reageerde ook verontwaardigd over het gebruiken van het geld van het volk.
Ondervoorzitter Jerrel Pawiroredjo zei dat toen er niet meer geleend kon worden, het geld van het volk is gestolen. Hij merkte op dat de voorzitter van de Bankiersvereniging het geld tegen beter weten in en tegen waarschuwingen van deskundigen gebracht heeft naar de CBvS. "Naar de criminelen". Pawiroredjo merkte op dat vanuit de regering druk wordt gezet om de directeur van De Surinaamsche Bank te ontslaan. "En hij is de enige meneer die heeft gezegd dat het gestolen is en dat deze rotzooi een keer moet ophouden. De NPS is een verantwoordelijke partij en die gaat niet oproepen tot een bankrun. Maar wanneer ze erin slagen om deze ene meneer van allemaal die zwijgen, weg te sturen, dan zullen wij de verantwoordelijkheid voor verdere chaos en bankrun in handen leggen van de NDP," liet Pawiroredjo opteken.
Vandaag
Gisteren
- Werkgroep nieuwe loonreeks zorgpersoneel geïnstalleerd
- Staatsolie financiert nieuw archiefgebouw GMD
- India organiseert AI Impact Summit met wereldleiders en techreuzen
- Hoge salarissen: een vertekend beeld te midden van maatschappelijke uitdagingen
- Illegale olieverwerking in Paranam: tankers en loods uitgebrand
- 88 kampen ontruimd in Royal Hill-gebied
- Rusland wijst beschuldigingen vergiftiging Navalny krachtig van de hand
- Gezamenlijke veiligheidsbonden uiten scherpe kritiek op uitspraken Juspol-minister
- VS geeft Trinidad en Tobago licenties voor olie- en gasactiviteiten met Venezuela
- Agroproject moet jongeren warm maken voor landbouwcarrière
- Naar een duurzame en evenwichtige rechtsstaat
- Zon, stapelbewolking en verspreide buien
- Veiligheidsconferentie: toenemende geopolitieke spanningen eisen internationale samenwerking
- Column: Een wereld die bewapent en wegkijkt
- LVV start traject om export van sopropo naar EU te hervatten
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 911
- Grote brand bij olieverwerkingsbedrijf aan Naaldvarenweg
- Soeng Ngie luidt Chinees Nieuwjaar feestelijk in
- BLTO heft staking op, maar actieplan blijft van kracht
- Het verleden is nog zichtbaar in de regering Simons
- Van Dijk en Punwasi herkozen in Advocaten Tuchtcollege
- Man vast na verduistering SRD 60.000 voor houttransport in Meerzorg
- Wereld Kinderkankerdag: Samen bouwen aan hoop, zorg en betere overleving
- Monorath: Vreemdelingenbeleid moet integraal worden aangepakt, boetegelden ‘levensader’
- Tarique Rahman wil Bangladesh democratischer maken na verkiezingsoverwinning
- Warm en vochtige zondag
- Veertig kampen ontmanteld bij grootschalige operatie in Royal Hill–Redi Bergi gebied
- Suriname verdrinkt in bonden
- Institutionele zelfverrijking onder het mom van 'synchronisatie'