Column: Profcontracten
Deze sporters hebben aangetoond dat je door hard werken veel kan bereiken. Vooral de voetbalsters Jeanine Alexander en Orthea Riley hebben onder leiding van hun coach, een ijzeren discipline aan de dag gelegd om tot dit resultaat te komen. We weten allemaal dat er wat damesvoetbal betreft, niets uitgaat van de Surinaamse Voetbal Bond. Verschuiving van wedstrijden is meer regelmaat dan uitzondering, waardoor niets binnen dit onderdeel, voorspelbaar is.
Dat de sporters er toch in geslaagd zijn een profcontract in de wacht te slepen, bevestigt ook dat er wel degelijk talent is in Suriname. De vraag is nu: wat zullen overkoepelende organisaties doen, zodat het niet blijft bij deze sporadische gevallen, maar dat er structuur komt in de sportbeoefening? Als sporters zich er bewust van zijn dat hun inzet beloond kan worden met een profcontract, zal de sportbeoefening c.q. –beleving op een hoger niveau komen.
De algemene opvatting in Suriname is dat sport meer een soort van ontspanning is. Hierdoor gaat heel wat talent verloren, omdat onderwijs toch hoger scoort bij de ouders en andere actoren. Een vaak gehoorde opvatting is: van sport kan je niet eten, dus hoef je jouw tijd en energie niet eraan te verspillen. Er moet een mindshift komen, waardoor kinderen bewust ernaar toe kunnen werken om beroepssporter te worden. Het zwaartepunt van ons onderwijs zal geleidelijk aan verschoven moeten worden van de exacte vakken naar bewegingsonderwijs. Kinderen die slecht scoren bij exacte vakken, maar wel goed zijn in een tak van sport, hoeven geen drop-outs te worden, maar kunnen doorstromen naar een sportacademie. Hier moeten ze klaargestoomd worden om van sport hun beroep te maken.
De verschillende actoren moeten beleid maken op dit stuk om de jeugd meer alternatieven te bieden dan de traditionele beroepen die vaak als maatstaf worden gehanteerd. Als er voor elke tak van sport een academie word opgezet, waarbij een kind vanaf de basis zich alle facetten van die sport eigen kan maken, is de kans groot dat nog meer sporters in aanmerking zullen komen voor profcontracten.
Mireille Hoepel
Vandaag
-
19:11
Lula op Trumps tariefdreiging: 'Brazilië accepteert geen druk'
-
17:33
Zorgsector versterkt met 160 nieuwe professionals
-
16:06
NPS draagt Diana Pokie en Dirk Currie voor als ministers
-
14:27
Bejaarde slachtoffer gewelddadige woningoverval: SRD 50.000 buitgemaakt
-
12:25
Stemrecht op het spel voor miljoenen Indiërs
-
10:23
Fly All Ways werkt aan oplossing gestrande passagiers Bonaire
-
08:41
Waarschuwing tegen terugkeer van oude meesters in nieuwe pakken
-
06:37
Santokhi, Simons en Adhin in overleg ordentelijke machtsoverdracht
-
05:02
Steeds meer zon met wegtrekkende buien
-
03:14
Chileense gletsjers lopen verhoogd risico op instorting en aardverschuivingen
-
01:56
Rechter: OW moet aanbestedingsbesluit project Van ’t Hogerhuysstraat intrekken
-
00:59
Column: Kabinetsformatie: Competentie of beloningssysteem?
-
00:00
Slechts drie vrouwen in het nieuwe kabinet!
Gisteren
- Santokhi’s toespraak, wanvertoning hypocrisie en zelfverheerlijking
- Regering bereidt transparante machtsoverdracht voor
- Bronto Somohardjo kiest niet voor ministerspost
- De 6 namen NDP ministers bekend
- Politiek is een keuze, geen roeping van God
- Twee aanhoudingen in Regio West voor geweld en smokkelwaar
- ABOP draagt Bee, Abiamofo, Monorath en Huur voor als ministers
- Voortvluchtige verdachte dood aangetroffen na geweldsincident met ex-partner
- OM in hoger beroep tegen vonnis vrijspraak Van den Bergh
- Onweer en nog wat laatste regenbuien
- Santokhi sluit regeerperiode af met onderscheidingen
- Column: Kort door de bocht
- Door modder en manpira’s voor de mangroves van Bigi Pan
Eergisteren
- Ruim 100 decoraties met oog op 50 jaar Srefidensi
- Momar Pinas pleit voor duurzame vernieuwing openbaar vervoer
- Ancelotti krijgt voorwaardelijke celstraf voor belastingfraude in Spanje
- Cel voor verdachte die zich voordeed als politie-toppers Reumel, Palmtak en Isaacs
- Suriname eert Taskforce voor bijdrage aan malariavrije status
- Paus Leo: 'Onze wereld staat in brand'
- Man aangehouden met grote partij illegale sigaretten
- Gezin gekneveld bij brute overval
- Kan Suriname kiezen tussen China en de VS?
- Raadsman Lobo: Er vindt willekeur plaats van OM in de vervolging
- Bewolkt vandaag met kans op middagbuien
- China wijst kritiek VS over invloed in Suriname van de hand
- Voorbereidingen inauguratie Simons en Rusland in volle gang
- Getuige in strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet verschenen
- Geen ambtelijke status en dubbele salarissen meer voor DNA-leden