Cel voor verdachte die zich voordeed als politie-toppers Reumel, Palmtak en Isaacs
Bij binnenkomst herkende de kantonrechter de verdachte onmiddellijk: “We kennen elkaar, hè? Niet van de straat, maar van hier. Het is namelijk de vierde keer dat je hier staat.”
D.L., die zelf als beveiliger werkt, zou de jongeman hebben voorgehouden dat hij een baan voor hem kon ‘regelen’ bij het Korps Politie Suriname (KPS). Hij beweerde daarvoor in contact te staan met politie-topfunctionarissen Marcha Reumel, Maureen Palmtak en Bryan Isaacs. Op de vraag van de kantonrechter waarom hij anderen aan een baan bij de politie denkt te kunnen helpen terwijl hij er zelf niet werkt, antwoordde de verdachte dat het altijd zijn wens is geweest om politieagent te worden. “Ik heb enkele jaren geleden gesolliciteerd bij de politie, maar ik ben afgewezen vanwege mijn gewicht. Mijn biologische vader was inspecteur van politie, dus mijn drang om agent te worden uit ik zo.”
Het slachtoffer betaalde in totaal SRD 8.350 aan de verdachte voor de beloofde baan. Na ontvangst van het geld belde D.L. de jongeman op en deed zich telefonisch voor als de eerdergenoemde politie-topfunctionarissen. De moeder van het slachtoffer verklaarde tijdens het verhoor dat zij samen met haar zoon en dochter de namen van de politiemensen had gegoogeld en daardoor vertrouwen kreeg in de verdachte, toen zij zag dat Reumel, Palmtak en Isaacs daadwerkelijk werkzaam zijn bij het KPS.
De verdachte verscheen bovendien steeds netjes gekleed en toonde een badge van het KPS waarin zijn foto zodanig was bewerkt dat het leek alsof hij echt werkzaam was bij het korps. Officier van justitie Sardha Ramdajal noemde het handelen van de verdachte ‘geraffineerd’. Nadat de moeder van het slachtoffer ervan overtuigd was geraakt dat haar zoon inderdaad via de verdachte een baan bij de politie kon krijgen, vroeg haar dochter of D.L. ook voor haar hetzelfde kon doen. Ook zij betaalde een bedrag van SRD 5.000 aan de verdachte en stuurde beltegoed dat zogenaamd ‘commissaris Reumel’ nodig zou hebben om contact met hen op te nemen.
De verdachte vertelde het gezin telefonisch dat de jongeman voor een medische keuring moest gaan. Toen hij bij de woning van het slachtoffer arriveerde, gingen zij samen in de auto zitten. Daar gaf de verdachte aan dat hij zelf de medische keuring zou uitvoeren en vroeg de jongeman om zijn trui omhoog te doen. Bij die gelegenheid zou D.L. de buik en het geslachtsdeel van de jongeman hebben betast. De verdachte bleef dit ontkennen en zei tegen kantonrechter Nanhoe “dat het niet zijn ding was.”
De advocaat van de verdachte, Hermes Libretto, vroeg de rechter of zijn cliënt psychologische begeleiding kon krijgen, zodat hij weer volledig kan deelnemen aan de maatschappij als een waardige burger.
Vandaag
-
07:59
Dodelijke val in ravijn eist leven van bestuurder
-
06:53
NDP: Het jaar van beweging en vastberadenheid
-
04:55
Zonnig weer met verspreide buien
-
02:57
Hof corrigeert vervolging Adhin met opvallend hoge schadevergoeding
-
00:59
Column: Synchronisatie werd een salaristijdbom
-
00:00
CLO betrekt loonreeksen rechterlijke macht bij onderhandelingen
Gisteren
- Werkgroep nieuwe loonreeks zorgpersoneel geïnstalleerd
- Staatsolie financiert nieuw archiefgebouw GMD
- India organiseert AI Impact Summit met wereldleiders en techreuzen
- Hoge salarissen: een vertekend beeld te midden van maatschappelijke uitdagingen
- Illegale olieverwerking in Paranam: tankers en loods uitgebrand
- 88 kampen ontruimd in Royal Hill-gebied
- Rusland wijst beschuldigingen vergiftiging Navalny krachtig van de hand
- Gezamenlijke veiligheidsbonden uiten scherpe kritiek op uitspraken Juspol-minister
- VS geeft Trinidad en Tobago licenties voor olie- en gasactiviteiten met Venezuela
- Agroproject moet jongeren warm maken voor landbouwcarrière
- Naar een duurzame en evenwichtige rechtsstaat
- Zon, stapelbewolking en verspreide buien
- Veiligheidsconferentie: toenemende geopolitieke spanningen eisen internationale samenwerking
- Column: Een wereld die bewapent en wegkijkt
- LVV start traject om export van sopropo naar EU te hervatten
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 911
- Grote brand bij olieverwerkingsbedrijf aan Naaldvarenweg
- Soeng Ngie luidt Chinees Nieuwjaar feestelijk in
- BLTO heft staking op, maar actieplan blijft van kracht
- Het verleden is nog zichtbaar in de regering Simons
- Van Dijk en Punwasi herkozen in Advocaten Tuchtcollege
- Man vast na verduistering SRD 60.000 voor houttransport in Meerzorg
- Wereld Kinderkankerdag: Samen bouwen aan hoop, zorg en betere overleving
- Monorath: Vreemdelingenbeleid moet integraal worden aangepakt, boetegelden ‘levensader’
- Tarique Rahman wil Bangladesh democratischer maken na verkiezingsoverwinning
- Warm en vochtige zondag
- Veertig kampen ontmanteld bij grootschalige operatie in Royal Hill–Redi Bergi gebied
- Suriname verdrinkt in bonden
- Institutionele zelfverrijking onder het mom van 'synchronisatie'