3,5 jaar cel en SRD 30.000 boete geëist in coke-zaak
Op de vorige rechtszitting gaf de verdachte aan dat hij 'geframed' zou zijn, omdat hij altijd in discussie gaat omtrent zaken die onjuist zijn daar. Bruining achtte uitvoer van de drugs bewezen. De man heeft de Wet op Verdovende Middelen overtreden. De officier kon het exact gewicht van de cocaïne dat getest werd in de pindasambel niet aangeven. Ze vermoedde dat het om een grote hoeveelheid zou gaan, aangezien de man beweerde dat hij drie pakken pindasambel van elk een kilogram had gekocht onder de markt.
Raadsman Benito Pick die de verdachte bijstaat, voerde aan dat de man geconfronteerd werd met pakken pindasambel die hij niet gekocht had. Hij ging met spoed naar een begrafenis in Nederland. Hij kocht de spullen dezelfde dag vóór zijn vertrek nog. Ook had zijn cliënt gevraagd om de camerabeelden te Zanderij te bekijken, hetgeen niet is gebeurd. Hij vroeg eveneens om de pindasambel op vingerafdrukken te testen. Dit gebeurde niet en hem werd voorgehouden dat teveel personen de pakken aangeraakt hadden. Vervolgens vroeg de verdachte om zijn handen te testen op sporen van drugs. Dit is niet gebeurd. Volgens Pick heeft zijn cliënt geprobeerd zijn verhaal aannemelijk te maken door mogelijke bewijsmiddelen aan te dragen.
De advocaat merkte op dat de officier op basis van vermoedens de strafeis heeft gepresenteerd. Het exacte gewicht is niet bepaald. Pick vroeg de kantonrechter om niet mee te gaan met de eis van de officier. “Ik heb voor het eerst gehoord over zo een hoge geldboete in zo een zaak. Gelet op verklaringen van zeker drie getuigen hoop ik edelachtbare, dat u deze verklaringen in acht zult nemen en de verdachte het voordeel van de twijfel zult geven en hem zult vrijspreken. Zo niet zal ik u vragen om de strafeis van de officier niet in acht te willen nemen”, zei Pick.
In zijn laatste woord zei Miquel M. dat hij zich niet bezighoudt met dit soort praktijken. Ook gaf hij aan dat hij met alles heeft meegewerkt en dat hij niets met de cocaïne te maken heeft. Op 25 april zal Mettendaf vonnis vellen in deze strafzaak.
Wanita Ramnath
Vandaag
-
09:25
Stichting 8 December 1982: Gratie voor onrecht is ondenkbaar
-
07:22
Simons bij aanbieding geloofsbrieven: Suriname heeft iets te bieden aan de wereld
-
05:25
Overwegend warm weer met kans op lokale buien
-
03:27
Hamas draagt 20 Israëlische krijgsgevangenen over aan Israël
-
01:33
Kanhai: Nog geen reactie op gratieverzoek 8 december veroordeelden
-
00:59
Column: Wanneer gaat bij EBS het licht echt aan?
-
00:02
Abrahams kijkt uit naar voorstel gratie veroordeelden 8 december 1982
Gisteren
- Suriname presenteert groene ontwikkelingsstrategie op top in Rome
- Houten woning gaat in vlammen op te Balingsula
- 3-jarig jongetje verdrinkt tijdens badmoment in Kajapatie
- SRK pleit voor VN-verdrag ter bescherming bij rampen
- Boogschutters richten pijlen op de toekomst
- Nationale aanpak tegen nieuwe cassaveziekten
- Trainingen museumwezen moeten kennis verdiepen en verbreden
- NDP herdenkt 80e geboortedag Desi Bouterse: architect van nationale eenheid
- VN waarschuwt voor toenemende risico’s na VS aanvallen in Caribische zee
- Wijnerman woont jaarvergadering IMF/Wereldbank bij
- Wisselvallig weer met kans op lokale buien
- Wereldleiders in Egypte voor Gaza-top over wapenstilstand en gijzelaarsruil
- Column: Gedeelde verantwoordelijkheid: de lijm van onze toekomst
- SBB wijst verzoek EBS af: bijna 1000 bruinhartpalen in beslag genomen
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 893
- 340 jaar Beraha VeSalom Synagoge: 12-10-1685 – 12-10-2025
- Gezonken boot kan nog niet geborgen worden
- Onze eigen O.S. Maretraite
- Kameroen kiest president: Paul Biya (92) maakt kans op achtste termijn
- VWA en PAHO versterken samenwerking rond welzijn en arbeid
- SEC en overheid bundelen krachten voor Local Content Conference 2025
- Open brief aan president: Wateroverlast, klimaatverandering en noodzaak daadkrachtig beleid
- Hamas bevestigt vrijlating gijzelaars vanaf maandag
- Zonnige zondag met warme middagtemperaturen
- Drugsdeal op parkeerterrein: oudbekende aangehouden
- Column: De last van de favoriet
- Armand Bipat vervangen als technisch directeur EBS