'Geduld' Trump raakt op voor migranten karavaan
De karavaan van duizenden migranten uit Midden-Amerika baant zich via Mexico naar de VS. President Donald Trump zei donderdag dat hij 'het leger in stelling brengt'. “Ik breng het leger naar buiten voor deze nationale noodtoestand", zei Trump in een tweet over de migranten karavaan. "Ze zullen worden gestopt!"
De opdracht van minister Mattis is in reactie op een verzoek van president Trump, aldus de Associated Press. Trump heeft vorige week voor het eerst gedreigd met deze actie. Hij zei dat hij het leger zou gebruiken om de grens tussen de VS en Mexico volledig te sluiten. Hij dreigde ook met het verminderen van hulp aan Guatemala, El Salvador en Honduras.
Het blijft onduidelijk of deze 800 troepen van de Nationale Garde of actieve militaire troepen zullen zijn, maar de Washington Post meldde dat een functionaris had gezegd dat actief legerpersoneel zou worden ingezet. Er zijn al duizenden nationale garde-troepen die grensfunctionarissen ondersteunen - momenteel zijn er 2.100 ongewapende troepen aan de grens - maar het Pentagon heeft de inzet van 4.000 goedgekeurd.
De president heeft het sturen van troepen naar de grens met Mexico een "grote stap" genoemd, maar beide voorgangers stuurden ook de nationale garde daarheen. President Barack Obama stuurde ongeveer 1.200 soldaten om de grens te bewaken, terwijl president George W. Bush ongeveer 6.000 troepen inzette om Border Patrol te helpen bij wat Operatie Jump Start heette. Beide operaties duurden ongeveer een jaar.
De karavaan bevindt zich nu in de buurt van Mapastepec, Chiapas, Mexico. De migranten zijn naar verluidt op weg naar de stad Pijijiapan, maar het zal nog weken duren voordat ze de grens met de Verenigde Staten hebben bereikt.
Een woordvoerder van de Verenigde Naties (VN) zei dat meer dan 7.000 mensen zich sinds 22 oktober bij de migranten karavaan hebben aangesloten. De VN baseert zich op schattingen van de Internationale Organisatie voor Migratie. Maar de groep is opgesplitst, waardoor het moeilijk is om het exacte aantal te bepalen. De migranten zeggen dat ze op de vlucht zijn voor vervolging, armoede en geweld in hun thuislanden Guatemala, Honduras en El Salvador.
Donderdag heeft Trump er opnieuw bij de migranten op aangedrongen om weg te blijven. Hij tweette: "Aan diegenen in de karavaan, keer terug, we laten mensen niet illegaal de Verenigde Staten binnen." Veel van de migranten zeggen dat ze van plan zijn asiel aan te vragen in de VS.
Volgens het internationaal recht is het wettelijk verplicht om asielaanvragen van migranten die in de VS zijn gearriveerd te behandelen als ze zeggen dat ze bang zijn voor geweld in hun eigen land. Maar in juni kondigde procureur-generaal Jeff Sessions aan dat slachtoffers van huiselijk geweld en bendegeweld niet langer in het algemeen in aanmerking komen voor asiel in de VS.
Degenen die asiel zoeken, moeten vluchten door een erge angst voor vervolging in hun eigen land. Onder het internationaal recht worden deze beschouwd als vluchtelingen. Als een asielzoeker illegaal de VS binnenkomt, heeft hij nog steeds recht op een hoorzitting over zijn verzoek. Economische migranten zijn degenen die een betere levenskwaliteit zoeken - en zelfs als ze op de vlucht zijn voor verwoestende armoede, worden ze niet als vluchtelingen beschouwd en hebben ze niet dezelfde bescherming.
De tussentijdse verkiezingen zijn minder dan twee weken verwijderd en critici zeggen dat Trump de dreiging van illegale immigratie heeft gebruikt om zijn aanhangers aan te wakkeren. Naast het opvoeren van zijn harde retoriek tegen migranten tijdens bijeenkomsten in de afgelopen weken, heeft de president ook verklaringen afgelegd die hen als misdadigers beschilderen zonder enig bewijs aan te dragen.
De toegenomen woede van Trump tegen Midden-Amerikaanse migranten komt op een moment waarop veel Latino's in de VS zich zorgen maken over hun plaats in het land, volgens een nieuw onderzoek van Pew Research Centre. De helft van alle ondervraagde Latino's zei dat hun situatie het afgelopen jaar verslechterde en 55% vreesde dat iemand in de buurt zou kunnen worden uitgezet.
Vandaag
-
16:57
Caricom ziet in Simons sleutelrol voor Caribische ontwikkeling
-
15:15
Strakke organisatie en ‘diepte’ investeringen bij aantreden nieuwe regering
-
13:28
Regering: Behoed het onderwijs voor totale ondergang
-
11:31
Stabiele houtproductie en groeiende export naar China kenmerken bosbouwjaar 2024
-
09:33
Mac Andrew warm uitgezwaaid door personeel
-
07:35
Schaduwzijde van het tuchtrecht
-
05:37
Onweersbuien en afnemende regen
-
03:41
Internationale bemanning keert terug naar aarde na succesvolle Axiom-ruimtevlucht
-
01:43
Frankrijk dringt aan op ratificatie grensprotocol met Suriname
-
00:59
Column: Een brief van Chan aan Jenny
-
00:00
Overheid maakt macro-economische vorderingen, maar schuldpositie blijft zwak
Gisteren
- Adelien Wijnerman keert terug als minister van Financiën – 3 onderministers ook van de partij
- Strategisch olieplan open voor feedback van samenleving
- Bromfietser overlijdt twaalf dagen na aanrijding
- Reactie op Fares I. Naipal: Een poging tot geschiedvervalsing
- Bedrijven klaargestoomd voor exporteisen tijdens EU Standards & Certification Workshop
- Jabini: Nieuwe minister hoeft alleen nog maar te scoren
- Het gevaar van WhatsApp
- IMF-baas feliciteert Simons en bevestigt samenwerking met Suriname
- Inbraak loopt fataal af: Inbreker neergeschoten aan Julianaweg
- Collegiaal bestuur onder president Simons
- Al vroeg onweersbuien op deze maandagmorgen
- Oud-president Nigeria, Muhammadu Buhari, overleden
- Column: Mi lobi Sranan? Bewijs het!
- Rusland: NPS-besluiten zijn democratisch genomen
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 880
- Alertheid geboden bij wat je schrijft of zegt
- Gewapende overval op supermarkt in Uitvlugt
- EU stelt tegenmaatregelen VS-tarieven uit
- Gewapende overval op goudkamp in Nassaugebied: 300 gram ruw goud gestolen
- Ivan Fernald verlaat NPS: De maat is vol
- Strenge veiligheid rond inauguratie – Wegen rond ANS afgesloten
- China wil samenwerking met Suriname verdiepen onder president Simons
- Dansen met olifanten
- Kleine en middelgrote pluimveeboeren beschrijven zorgen sector
- Zelfde weerpatroon bewolkt, zon en onweer
- Illegale migratie eist opnieuw levens op Caribische route
- 5 scholieren naar Parijs voor Internationale Natuurkunde Olympiade
- Rijstboeren Nickerie vestigen hoop op aankomende minister Noersalim