Venezuela palmt Kellogg-graanfabriek in na sluiting
President Nicolas Maduro, die de Verenigde Staten eerder beschuldigde van een economische oorlog tegen zijn regering, noemde de sluiting "absoluut ongrondwettig en illegaal". Hij zei dat de fabriek aan arbeiders was gegeven en de productie zou voortzetten.
Eerder hadden werknemers al gezegd dat ze de fabriek in de centrale stad Maracay dinsdag niet hadden kunnen betreden. De aankondiging komt vóór de presidentsverkiezingen van zondag. "We zijn juridische procedures gestart tegen de bedrijfsleiders van Kellogg's omdat hun exit ongrondwettig is," zei Maduro tegen juichende supporters in de centrale staat Carabobo.
"Ik heb de beslissing genomen om het bedrijf aan de werknemers te geven, zodat ze kunnen blijven produceren voor de mensen." De gehavende economie van Venezuela is getroffen door dalende olie-inkomsten en de sterk dalende waarde van zijn valuta, de Bolivar. Het heeft ook één van de hoogste inflatiecijfers ter wereld.
Kellogg is de nieuwste multinational die zijn activiteiten in Venezuela stopt of terugschroeft, onder verwijzing naar strikte valutacontroles, een gebrek aan grondstoffen en een stijgende inflatie. De bedrijfsleiding zei dat zij hoopte in de toekomst terug te keren naar Venezuela en waarschuwde tegen de verkoop van haar merken "zonder de uitdrukkelijke toestemming van de Kellogg Company".
In 2016 nam de Venezolaanse regering een fabriek over die toebehoorde aan de Amerikaanse hygiëneproducent Kimberly-Clark, nadat deze had aangekondigd de activiteiten stop te zetten omdat ze geen grondstoffen kon verkrijgen. De in Texas gevestigde firma heeft onlangs bij de Wereldbank gevraagd een arbitrageprocedure te starten tegen Venezuela.
President Maduro, die sinds 2013 aan de macht is, legt de schuld van de problemen van het land bij een "economische oorlog" die wordt gevoerd door buitenlandse regeringen en bedrijven. Zijn critici zeggen dat wanbeleid door de overheid de belangrijkste oorzaak is.
Vandaag
Gisteren
- Milieu Effecten Analyse niet meer gratis
- Eerste zending stembiljetten naar Sipaliwini
- Suriname bouwt aan duurzame toekomst
- Gewapende overval op supermarkt: Winkelier weet te ontkomen
- Wie is Robert Prevost, de nieuwe paus Leo XIV?
- Stemmen voor Evenwicht: Samen Werken aan een Nieuw Suriname
- Colporteurs oproepingskaarten stuiten op adresproblemen
- Prevost verrast als eerste Amerikaanse paus
- De Twa-Twa in de Kolenmijn
- Bewolking, regen en onweer
- Vandaag en morgen nationale rouwdagen
- Bond Havenbeheer eist inzage in arbeidsovereenkomst Mangre
- Politie Suriname versterkt door VS training en HSI-ondersteuning
Eergisteren
- Dodelijke aanrijding Garnizoenspad: Bromfietser komt om het leven
- Suriname in de schijnwerpers: Tragikomedie van deze week (15)
- Man zwaargewond na steekpartij door ex-vriendin in Lelydorp
- Pokigron vraagt hulp voor urgente zaken
- Onderwijs op de rand van ondergang
- Santokhi benadrukt belang van RVI voor jonge Surinamers
- DNA bereikt dieptepunt: Geen quorum voor vergaderingen
- Kardinaal Robert Prevost gekozen tot nieuwe paus
- Schoolvervoer per direct hervat
- Nieuwe paus gekozen; witte rook uit schoorsteen van Sixtijnse Kapel
- Loononderhandelingen vastgelopen: Ravaksur Plus zal traject acties inzetten
- Wan Okasi eist geheime stemming voor mensen met beperking
- Militairen ingezet bij vouwen stembiljetten
- Voetganger overlijdt na aanrijding op Martin Luther Kingweg
- Kiezers in Paramaribo en Wanica goud waard in 2025
- Bewolkt in de ochtend met onweer in de middag
- Zwarte rook, geen paus gekozen bij eerste stemming in conclaaf
- Studenten leggen onderwijsproblemen voor aan president
- Column: Positieve mindset
- Koop of verkoop oproepingskaart is strafbaar