Vissers varen na een week weer uit
De vissersboten die uitvaren, zijn vanaf nu verplicht een crewlist samen te stellen. De Maritieme Autoriteit Suriname beschikt ook over de crewlist van de vaartuigen die naar zee gaan, vertelt Mark Lall, secretaris van het Visserscollectief. Met een crewlist wordt aangenomen dat er geen verwarring meer zal ontstaan over wie wel of niet op bedoelde vaartuig is.
Na de piratenaanval op 27 april was het voor de autoriteiten een hele klus om er achter te komen wie er precies op de aangevallen boten was. Tot nog toe wordt aangenomen dat er minimaal 20 mensen op de vier vaartuigen waren. Vijf vissers hebben de brutale aanval voor de kust in de omgeving van de Wia Wiabank overleefd. Er zijn vier lijken geborgen, drie in Suriname die nog niet zijn geïdentificeerd en één in Guyana waar de familie al heeft bevestigd om wie het gaat. Er wordt vanuit gegaan dat er nog elf vissers van de aanval worden vermist.
De aanwezigheid van de kustwacht en defensie in de binnenvaart heeft het veiligheidsgevoel bij de vissers enigszins hersteld. De verwachting is dat vandaag en in de komende dagen de andere vaartuigen ook weer richting zee vertrekken. De ondernemers derven immers enorme inkomsten doordat de boten aan wal staan. Ook de zoektocht naar de overige vermiste vissers heeft een enorme druk gelegd op de inkomsten van de booteigenaren.
Lall zegt dat de zoektocht niet is stopgezet, de kustwacht en defensie zijn ook op zoek en zullen de vissers die uitvaren ook uitkijken naar eventuele sporen. Er zijn meer dan 400 vergunningen voor de kustvisserij uitgegeven (de zogenaamde SK-vergunningen). Deze vaartuigen mogen vissen tot een diepte van 10 vadem (1 vadem is 1,8 meter).
Binnenkort heeft het Visserscollectief een ontmoeting van minister Getrouw om te praten over de illegale status van de vissers. Er is beloofd dat er een manier gezocht zou worden om de illegale status op te heffen. In de sector werken veel Guyanezen van wie de documenten niet in orde zijn. Dat is ook gebleken tijdens de nasleep van de piratenaanval op 27 april. De vissers staan meestal bekend onder hun roepnamen. Ze staan ook nergens formeel geregistreerd. Ook daarin wil het collectief verandering. Het wil registratie van de vissers en ordening van de sector.
Vandaag
Gisteren
- Naar duurzame sportontwikkeling in Suriname
- PURP over zichtbare resultaten: Palmentuin, damwand en restauraties centraal
- ATOC en VSH Community Fund versterken ondersteuning kinderen met autisme
- Visserijsector onder druk: Simons en SSA zoeken oplossingen voor EU-risico en illegale visserij
- Bijdrage aan duurzaam beheer van UNESCO Mens- en Biosfeerreservaat in St. Kitts en Nevis
- Olieprijzen stijgen fors, bondgenoten voeren overleg over beveiliging Straat van Hormuz
- In memoriam: Chandrikapersad 'Chan' Santokhi
- Motorrijder komt om het leven bij ongeval te Pikin Saron
- Bundel 'Onafhankelijk' officieel gepresenteerd aan samenleving in volle Tori Oso
- Zon, bewolking en regen zullen elkaar afwisselen
- Hoe NAVO-bondgenoten weerstand bieden tegen Trumps eisen voor oorlog tegen Iran
- Staatscrematie Santokhi op 7 april; regering opent condoleanceregister
- Column: Collectieve schuld
- Abdoel: Jaarverslag Rekenkamer versterkt controle en vertrouwen in overheid
Eergisteren
- Washington zal het Caribisch gebied blijven domineren
- Zestien nieuwe sergeant-majoors versterken Nationaal Leger
- Diakonessenhuis start integraal programma voor moeder- en kindzorg
- Condoleanceregister geopend, nationale rouwdagen afgekondigd voor Santokhi
- Trump kondigt mogelijk einde van oorlog met Iran aan
- Politiebericht over tragisch ongeval in Coesewijnestraat
- VRTS eert rol Santokhi en spreekt waardering uit voor samenwerking met mediasector
- Artikel 140 GW en WIPA en het gelijkheidsbeginsel en het vervolgingsmonopolie
- Dodelijke aanrijding tussen auto en bromfiets op Coesewijnestraat
- Minister Huur ontvangt districtsplannen 2027
- Warme en vochtige 1 april
- Conflict tussen VS en Iran bereikt beslissend moment
- Man ontkent beschuldiging van seksueel misbruik van dochter
- Bouva: Energie moet motor zijn voor brede economische groei Suriname