Zoektocht naar slachtoffers zeepiraten
Op een vissersboot werken gebruikelijk vijf personen, de kapitein en vier bemanningsleden. Een booteigenaar deed zaterdag aangifte van de roof op het politiebureau te Nieuw Amsterdam. In de vooravond kwam een man met letsels aan zijn lichaam op hetzelfde politiebureau en verklaarde dat hij de kapitein is van een vaartuig en dat slachtoffer is geworden van zeepiraten.
De man verklaarde dat hij vrijdag bezig was netten uit te gooien toen een vaartuig hen naderde. In de boot was een Guyanees gewapend met een jachtgeweer. Hij herkende hem als ‘Dick’. In het vaartuig zaten ook ‘Bolo’, Crackhead’, ‘Sanbad’ en een donkere man die hij niet kende. Degenen die hij bij naam kende, zijn allemaal Guyanees. ‘Dick’ loste een schot en droegen de kapitein en zijn bemanning op te gaan liggen in het vaartuig. De zeerovers enterden de boot, waarna zijn de kapitein en zijn bemanning kapverwondingen toebrachten.
Vervolgens moesten de kapitein en zijn bemanning overboord springen. Eén van de bemanningsleden wist niet te zwemmen en verdween in de diepte, vertelt de kapitein. Hij zegt dat toen hij in het water was gesprongen ‘Bolo’ een schot in zijn richting loste. Hij zwom weg, maar kon nog zien hoe de overige bemanningsleden die in het water waren met bamboestokken op het hoofd werden geslagen.
Een voorbij varende vissersboot heeft hem zaterdagmiddag omstreeks twee uur geholpen. Op dezelfde avond, zaterdag, tegen tien uur kreeg de politie bericht dat er een vaartuig naar binnen kwam met drie slachtoffers van een zeeroof. Het waren bemanningsleden van twee verschillende vissersboten. Ze hadden alle drie kapverwondingen aan het lichaam. Twee van de slachtoffers waren van één boot en het derde slachtoffer van een andere. De twee die op dezelfde boot waren, bleken arbeiders te zijn van de booteigenaar die eerder aangifte van beroving had gedaan.
Uit het vaartuig van de kapitein die aangifte heeft gedaan, is hij de enige die terecht is. De vier bemanningsleden worden vermist. Uit het vaartuig van de booteigenaar die aangifte had gedaan, worden drie mensen vermist. Van het derde vaartuig is één van de vijf personen terecht. Van de drie aangevallen boten, worden dus elf personen vermist. Van het vierde vaartuig dat zou zijn beroofd, is niets bekend.
Gisteren
- Agronomisch debat: landbouw vast in vicieuze cirkel
- Simons: Reparatie in het onderwijs gaat door in 2026
- Pinas: Ondanks beperkingen blijft KPS inzet tonen en vernieuwen
- DSB sluit 2024 af met sterke cijfers, dividend en nieuwe betaalmogelijkheden
- Visser valt overboord tijdens uitzetten visnet en verdwijnt in rivier
- De toekomst is van ons, Surinamers
- Bangladesh in nationale rouw na dood prominente studentenactivist
- Voorzitter Politiebond bekritiseert structurele problemen korps
- Trump sluit oorlog met Venezuela niet uit
- Zon en buien vooral in de middag
- Wetenschappelijk personeel AdeKUS hervat onderwijs en toetsing
- OM wijst college van pg af: ‘Niet nodig en niet passend voor Suriname’
- Veel kritiek in DNA op initiatiefwet Duurzaam Natuurbeheer: terug naar tekentafel
Eergisteren
- Van rechtsstaat naar machtsstaat? Zorgen over politisering justitie
- EU keurt lening van $ 106 miljard goed voor Oekraïne
- Verdachte aangehouden na vondst vuurwapen tijdens surveillance in Latour
- 170 politieambtenaren maken promotie bij jaarafsluiting KPS
- Een cadeau aan de jarige Republiek Suriname
- Simons roept op tot vrede en eenheid tijdens Volkskerstzang
- Bangladesh in crisis na dood 2024-opstandleider
- Vijf personen aangehouden na gijzeling in Latour
- LVV levert zaaizaad en zoekt lagere rente voor rijstboeren
- Staatsraad presenteert eerste schriftelijke jaarverslag aan president
- Wisselvallig weer met buien en zon
- Na druk: EU stelt Mercosur-deal uit
- Pg en hofpresident kritisch over ingrijpende wijzigingen rechterlijke macht
- Column: 51 stemmen voor schrappen muilkorfartikelen...
- Centrale Bank haalt SRD 400 miljoen uit de economie via nieuwe spaarcertificaten