Suriname doet mee aan FG Robotics Challenge 2017
Het thema van de games, voor dit jaar is Provide Access to Clean Water (Zorgen voor toegang tot schoon drinkwater). De nationale teams die aan deze internationale competitie meedoen, zullen reizen met een zelfgebouwde robot, die op de H2O flow game field tussen twee allianties (elk bestaande uit teams van 3 landen) zal bewijzen het gesimuleerd wereldprobleem van gecontamineerd rivierwater succesvol te kunnen aanpakken.
Het doel van de uitdaging is om meer jongeren geïnteresseerd te krijgen in STEM educatie (Science, Technology, Engineering and Math) en Robotics voor het gezamenlijk zoeken naar oplossingen voor problemen waarmee onze planeet kampt. De Surinaamse groep wordt ondersteund door een alternate mentor, een advisory team in Washington en vrijwilligers in Suriname, meldt de voorlichting van de organisatie.
Het team heeft de robotkit (losse robot onderdelen) op 13 april ontvangen uit Amerika; heeft zijn design zelf gecreëerd en noemt zijn robot 'Zweef Teki'. De robot is nog niet af, maar wordt zodanig geassembleerd en geprogrammeerd, dat het zal voldoen aan de eisen van de competitie en alle functionaliteiten zal bezitten om elke punten- scorende "gametask’’ uit te voeren, zoals het opslaan van water (blauwe ballen) in een daarvoor bestemd reservoir voor hun team en het deponeren van verontreinigende stoffen (oranje ballen) in een test laboratorium (hok over een brughelling) binnen de toegewezen tijd. Zo worden de verontreinigende stoffen door de robots uit de rivier (een stroom van blauwe en oranje ballen) gehaald in samenwerking en tegelijkertijd in competitie met andere team robots. Elk nationale team zal in totaal 6 games spelen van elk 2.5 - 3 minuten lang.
Voor Suriname is het zeker een positieve zaak om onderdeel te zijn van deze FIRST Global Challenge. Dit platform opent meer deuren voor het land, zeker op het gebied van innovatie en techniek. De organisatie achter deze internationale competitie is FIRST Global. FIRST staat voor For Inspiration and Recognition of Science and Technology. Stichting Young Help Suriname (YHS) is de lokale coördinator en counterpart van FIRST Global in Suriname met betrekking tot FIRST Global Challenge games, die elk jaar in een ander land gehouden zal worden. YHS is vanwege haar netwerk in America, die een gevolg is van de selectie en deelname aan de Young Leaders of the America's Initiative (YLAI 2016) van president Obama en de U.S. Department of State, benaderd geworden om de deelname van Suriname te faciliteren.
YHS heeft bewerkstelligd dat de reis- en verblijfkosten door de organisatie FIRST Global gedekt worden voor de Surinaamse delegatie van 4. Ook de douane in Suriname heeft het project ondersteund op het vlak van de totale inklaringskosten van de robotkit. De U.S visa kosten hebben de leden van het team zelf bekostigd, meldt de organisatie, die zegt dat sponsors welkom zijn.
Vandaag
Gisteren
- VAE sluit aandelenmarkten door regionale spanningen
- Stichting Lobi 58 jaar: focus op preventie, jongeren en uitbreiding SRHR-zorg
- Opleiding Jeugdtandverzorging 50 jaar: fundament van tandheelkundige zorg
- SVJ en VRTS bundelen krachten: accreditatie voor journalisten én mediabedrijven
- Diplomatieke oproep China-Rusland: stop militaire acties in Iran
- Suriname roept op tot de-escalatie in Midden-Oosten
- Schandaal rond Alcoa Pensioenfonds Suriname bereikt nieuwe fase
- Conflict in Iran verstoort wereldwijde olievoorziening
- Phagwá Milan verbindt generaties met cautál als kloppend hart
- Spoken word, muziek en voordracht kleuren SABI Literatuurfestival 2026
- Wisselvallige maandag met warme middag en lokale buien
- Midden-Oosten in vuur en vlam na moord op Khamenei
- Column: Golfconflict treft Caribisch gebied en Latijns-Amerika
- GuySure-onderzoek afgerond: RvC wacht op ingrijpen regering
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 913
- U-20 Natio wint met 4-0 van Grenada
- Systeemfout in Suriname?
- Regionale landen sturen humanitaire hulp naar Cuba en hervormen relatie met VS
- VMS slaat alarm over besteding SZF-middelen
- President terug van Caricom-top: bilaterale relaties versterkt
- Onderscheiding voor Bhiesnoe Gopal en Ranu Abhelakh
- Afonsoewa: Waarheid over mijn rechtszaak en de misleiding door ex-minister Ramadhin
- Lijk in staat van ontbinding aangetroffen in Klaaskreek; mogelijke verdachte overleden
- RvC EBS: Leo Brunswijk moet schriftelijk reageren na escalatie binnen directie
- Lichaam van Nederlandse toerist geborgen bij Atjoni
- Misiekaba:Investeren in preventie mentale problemen is nationale prioriteit
- Wereldwijde reacties op dood van Iran’s Khamenei: verdeeldheid en onrust
- Ramadhin: De dubbele moraal van Silvana Afonsoewa
- Zonnige 1e dag van maart
- Ayatollah Ali Khamenei: De leider die Irans verzet vormgaf
- Suriname en Brazilië gaan voor moderne landbouw en grotere voedselproductie
- Rijstboeren krijgen padieprijs aangeboden van SRD 500–550 per baal