Hall of Fame na twaalf jaar een feit geworden
De Sport Hall of Fame is gehuisvest in het gebouw van het Surinaams Olympisch Comité (SOC). Bij binnenkomst hangen aan de linkermuur, de Wall of Fame, foto's van Surinaamse sporters in verschillende takken van sport. Bij elke foto wordt Abdoelgafoer door Buth uitgebreid verteld over de topsporters van weleer. Aan de rechterkant staan er foto’s en ander materiaal van Anthony Nesty en Letitia Vriesde in de Hall of Fame te prijken. Vriesde is lijfelijk aanwezig en menigeen grijpt de kans aan om met haar op de foto te gaan. In het midden staat een mediatafel, een reuzen tablet waarvan het scherm geprojecteerd wordt op een grote televisie. De tafel is een computer waar alle tot nu verzamelde data over de Surinaamse sport en sporters in is opgeslagen.
Het sportmuseum is tot stand gekomen door het Sportministerie, de Nederlandse Twinningsfaciliteit, stichting Duurzame Ontwikkeling Nederland en Suriname en is grotendeels gebaseerd op het archief en documentaties van Guno Hoen en Ricky Stutgard. Het idee voor het instituut is twaalf jaar geleden op papier gezet. Buth is de minister dankbaar voor zijn inzet. Hij geeft aan dat Abdoelgafoer al de vierde minister is bij wie de stichting heeft aangeklopt. “Vandaag staan we eindelijk hier. We gaan nu echt vastleggen onze sportgeschiedenis waarvan een deel al verloren is gegaan. De basis is gelegd er moet niets meer verloren gaan.”
Vriesde is ingenomen met het museum. “Een kleine stap maar een grote aanzet om de jongeren bewust te maken van wat wij ouderen hebben neergezet. Om ze te laten begrijpen dat ze 'heroes' hebben, dat ze hieruit inspiratie kunnen putten om zelf topprestaties neer te zetten.” Abdoelgafoer heeft aangekondigd dat bij de Srefidensi Decoratie Ceremonie later in de maand een aantal sporticonen door president Desi Bouterse gedecoreerd zal worden. “Ik zal geen namen noemen. Wij kunnen ze niet de duizenden dollars en euro's geven zoals dat in het buitenland gaat. We kunnen ze tenminste eren op deze manier.”
René Gompers
Vandaag
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 920
- Waterschap Corantijn Project vraagt aandacht voor tekorten tijdens bezoek aan RO
- Familie Ramdat Misier verontwaardigd over diefstal borstbeeld en vraagt om snel ingrijpen
- Newmont stelt invoering nieuw werkrooster tijdelijk uit na overleg met overheid
- Blokkade van Straat van Hormuz legt wereldwijde olietoevoer lam
- Economisch herstel, maar geen verlichting voor de burger
- Humanoïde robots lopen menselijke atleten voorbij in halve marathon in Beijing
- Criminelen slaan toe bij Parsasco
- Gajadien: Zonder kansen voor jongeren groeit wereldwijde instabiliteit
- Zonnige zondag en lokale buien
- Mexico, Spanje en Brazilië steunen Cubaanse soevereiniteit
- Parmessar pleit voor versterkte parlementaire samenwerking op IPU-bijeenkomst in Turkije
- GBB grijpt in bij gronduitgifte Apoera; BV's ingetrokken en South-Drain opnieuw bekeken
Eergisteren
- Brandstofprijzen voorlopig bevroren; regering volgt impact Midden-Oosten nauwlettend
- Nationaliteit als politieke blokkade: Suriname keert zich tegen zijn eigen mensen
- Nederland activeert eerste fase van energiecrisisplan
- Newmont voert nieuw rooster in om vermoeidheid te verminderen; werktijden blijven gelijk
- Wegenautoriteit start onderhoud primaire wegen; SRD 125 miljoen uitgetrokken
- Iran hernieuwt controle over Straat van Hormuz, schepen melden beschietingen
- DNA-lid Wang slaat alarm over verslechterde veiligheid; vraagt om ingrijpen regering
- AdeKUS eert statistiekpionier Iwan Sno met eredoctoraat
- Warme en licht onstabiele dag
- Luchtvaartmaatschappijen gaan over tot prijsverhogingen en aanpassingen
- Suriname neemt voorzitterschap CARICOM-ministerraad over; voorbereiding afgerond
- Personeelstekort luchtverkeersleiders blijft problemen geven