Regering werkt aan schuldenverlichting, meer inkomsten en klimaatfinanciering
Simons gaf aan dat de regering stappen heeft gezet om het begrotingstekort ten opzichte van het bruto binnenlands product te verlagen. “We werken met verschillende sectoren om te kijken hoe we de inkomsten van de staat kunnen verhogen. Dat is niet eenvoudig, maar via de versterking van de Belastingdienst en een efficiëntere douane begint het te lukken,” zei Simons. Ze benadrukte dat het daarbij niet gaat om extra lasten voor burgers, maar vooral om betere inning van bestaande middelen, zoals de BTW en douaneheffingen.
Ook worden er audits uitgevoerd bij staatsbedrijven om meer transparantie te brengen in het beheer en de efficiëntie te verhogen. In de komende weken zullen enkele werkgroepen formeel worden ingesteld, waaronder die voor toerisme en landbouw. Deze teams moeten beide sectoren binnen twee jaar op een hoger productieniveau brengen. “Of ze nu aan de president trekken, aan ministers of aan de private sector, dat is de taak van die werkgroepen,” zei Simons. Daarnaast kondigde zij maatregelen aan om de prijzen van basisgoederen beheersbaar te houden. Er wordt gewerkt aan een transparant systeem om vaste goederen binnen de sfeer van betaalbaarheid te laten blijven.
Klimaatfinanciering en internationale samenwerking
Een belangrijk deel van de toelichting van de president ging over klimaatfinanciering en bosbehoud. Simons waarschuwde dat internationale klimaatfondsen vaak nog commerciële leningen zijn waar ontwikkelingslanden weinig baat bij hebben. “We willen onze bossen behouden, maar dat kan alleen met voldoende compensatie,” zei zij.
Ze verwees naar gesprekken met landen als Bhutan, Panama die carbon-negatieve landen zijn en Madagaskar die klimaat-neutraal is. Suriname onderzoekt samen met deze partners mogelijkheden zoals ‘debt-for-nature swaps’ en carbon-credits, maar daarbij moet het land volgens Simons “zeer voorzichtig te werk gaan. Je moet als land goed op je tellen passen waar je mee akkoord gaat. Niet alles wat als klimaatfinanciering wordt gepresenteerd, is gunstig voor landen met veel bos,” zei de president. Zij gaf aan dat de regering erop toeziet dat internationale middelen direct ten goede komen aan bewoners van het binnenland, zodat zij merken dat bosbehoud ook in hun voordeel is.
Vandaag
-
06:53
Reparatiebedrijf Sardha doet aangifte tegen 'Newara' om vermeende facturen Canawaima
-
04:55
Overwegend bewolkte dag met regenbuien
-
02:57
Nieuwe Raad van Commissarissen Canawaima wordt vandaag benoemd na ophef
-
00:59
Column: Voeg de daad bij het woord: Kraka Green Guardians baka!
-
00:00
Minister Soeropawiro belooft doorbraak in slepende grondkwestie Mariënburg
Gisteren
- Overheid geïnformeerd over impact Nieuw Burgerlijk Wetboek
- Felle brand verwoest pand in binnenstad
- Peruaanse ministers stappen op na conflict met president over F-16-deal
- Illegale vuilstort bij Ston Oso aangepakt, maar probleem blijft bestaan
- Caribisch gebied moet zich klaarstomen voor drogere, warmere jaren
- Jurist Marja Vos en oud-legerbevelhebber Ernst Mercuur overleden
- Verdachte aangehouden na aanval vrouw met kapotte fles
- Iran grijpt schepen in Straat van Hormuz na afgelasting aanvallen door Trump
- Strategische winst, sociale zorgen: de balans van vertrekkend bevelhebber Werner Kioe A Sen
- Mandarijncursus moet samenwerking tussen Suriname en China verdiepen
- Wisselvallig weer met plaatselijke regenbuien
- VS verlengt wapenstilstand met Iran, militaire top over Hormuz
- Column: Lobi kon furu mi dey
- Volledige RvC Canawaima ontslagen na ingrijpen regering
Eergisteren
- Lijk in verre staat van ontbinding aangetroffen langs Jaikreek
- Laatste Rotterdamse 4 Leeuwenspeld uitgereikt aan Ram Ramlal
- Simons brengt begin juni officieel bezoek aan Dominicaanse Republiek
- Weg naar Zee: een tikkende tijdbom – dijken zijn niet de oplossing
- President eind mei naar Brazilië; samenwerking wordt verdiept
- Jonge vrouw overlijdt na plotselinge gezondheidsklachten; onderzoek gestart
- Nationale gebedsdag moet bijdragen aan herstel van normen en waarden
- Hormuz centraal in VS-Iran onderhandelingen, Golfregio bezorgd
- Onderwijs: méér dan scholing — een noodzakelijke nuancering
- Herinneringen aan Albert Adama
- Zon, bewolking en regen wisselen elkaar af
- Amnesty noemt Netanyahu, Putin en Trump vraatzuchtige roofdieren
- Column: Corruptie als systeem: wie houdt nog toezicht op de toezichthouders?
- Regering belooft ingrijpen bij Canawaima: RvC onder druk na crisis