VSB doet niet mee met protestmanifestatie
De verklaring van de VSB:
De Vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB) heeft, zoals verwacht mag worden, de ontwikkelingen in ons land in de afgelopen periode op de voet gevolgd. De VSB heeft daarbij geconstateerd, dat de regering in haar rol van uitvoerder van beleid, zich enerzijds steeds ten doel stelt om middels dialoog tot de meest werkbare besluitvorming te geraken, maar anderzijds steeds weer vervalt in het eenzijdig bepalen van maatregelen en overgaat deze zonder enige vorm van overleg met het bedrijfsleven en werknemersorganisaties te implementeren. Het fundamentele principe van tripartisme, zoals die onder andere in de Sociaal Economische Raad (SER) tot uiting komt, wordt dus steeds vaker met de voeten getreden.
De onlangs eenzijdig afgekondigde verhoging van de elektriciteitstarieven is een duidelijk voorbeeld van het miskennen van het principe van tripartisme en heeft dan ook terecht tot grote vertwijfeling en irritatie bij zowel het bedrijfsleven alsook de vakbeweging geleid.
Het is namelijk evident, dat het werk van de Commissie Basistarieven Nutsvoorzieningen, waarin het bedrijfsleven alsook de Vakbeweging zitting hadden, door de regering niet op de juiste waarde is ingeschat en de afkondiging van de nieuwe tarieven heeft dan ook voor de nodige verontwaardiging in de samenleving geleid.
Het is inmiddels bekend, dat de vertegenwoordiging van het bedrijfsleven en de vakbeweging, vanwege deze disrespectvolle bejegening, zich intussen uit de Commissie Basistarieven Nutsvoorzieningen hebben teruggetrokken. Thans is er bekendgemaakt door de vakcentrale C-47, dat er een massale protestactie voor vrijdag 13 mei aanstaande wordt voorbereid.
De VSB is, vanwege haar belangrijke maatschappelijke functie, de mening toegedaan, dat de regering er alles aan zal doen om een dergelijke actie te voorkomen.
Dialoog en dan in tripartiete opzet lijkt de VSB de enige heilzame weg om een duidelijk dreigende escalatie te voorkomen. De VSB zal vanwege het bovenstaande niet aan de protestmanifestatie meedoen en haar leden daaromtrent ook informeren.
Vanuit haar rol en verantwoordelijkheid als belangrijkste bedrijfsleven organisatie in Suriname, kan de VSB er ook niet aan meewerken, dat werknemers tijdens de arbeidstijd aan een protest meedoen.
De productie in ons land is mede vanwege het overheidsbeleid al erg onder druk en extra verlies van arbeidsuren kan in dit verband niet geaccepteerd worden. De VSB bepleit opnieuw, dat de regering met haar partners, het bedrijfsleven en de vakbeweging onmiddellijk in dialoog treedt, waardoor eensgezind aan het
herstel van de economie kan worden gewerkt.
Paramaribo, 7 mei 2016,
Namens het Bestuur van ,
de Vereniging Surinaams Bedrijfsleven
Bryan Renten
Voorzitter
Vandaag
-
14:42
Brand verwoest magazijn kinderhuis Nos Kasita, schade enorm
-
12:44
Iran dreigt terug te slaan als de VS aanvalt
-
10:46
Na quickscan: tijd voor vertrouwen, stabiliteit en respect voor de leraar
-
08:48
ExxonMobil noemt Venezuela 'niet investeerbaar'
-
06:51
Bouva: Diplomatie moet tastbare resultaten opleveren voor Suriname
-
04:55
Zon, bewolking en regen
-
02:57
Het Venezolaanse leger heeft de sleutel tot de toekomst van het land in handen
-
00:58
Universiteitsinstituut Kinderrechten lanceert folder bescherming van kinderen
-
00:00
Dossier houtexport 3: Waarom het vonnis in houtdossier ernstige vragen oproept...
Gisteren
- PAHO waarschuwt voor gelijktijdige circulatie van griep en RSV in Amerika’s
- President en minister terug; kosten betaald door HIC
- Meerhoofdig bestuur: wanneer zelfbelang wordt verkocht als hervorming
- Ronald Venetiaan krijgt postuum de Power Person Award 2025
- 10 januari: erkenning vraagt daden, geen woorden
- Politiebericht over frontale aanrijding Martin Luther Kingweg
- VS en China balanceren om controle over Venezolaanse olie
- Gewapende criminelen slaan toe bij YAD-waterfabriek aan Indira Gandhiweg
- Schoten gelost bij woningoverval; twee slachtoffers gewond
- Etniciteit: een ware blokkade voor nationale ontwikkeling
- Auto-expert Pherai waarschuwt: Suriname nog niet klaar voor elektrische voertuigen
- Wisselvallig weer voorspeld
- ISOS bespreekt knelpunten en samenwerking rond speciale hulpvragen
- Chinese, Russische en Iraanse oorlogsschepen in Zuid-Afrika voor oefeningen
- Dossier houtexport 2: Niet plotseling, maar te laat
- Dossier houtexport 1: Certificaat onder protest: LVV vecht rechterlijk bevel aan
Eergisteren
- Tegenreactie: handhaving is geen verrassing, maar rechtszekerheid evenmin onderhandelbaar
- VS onderschept tanker Olina in Caribisch gebied
- Nieuwe ambassadeurs, oude reflexen; juiste moment om diplomatie te herijken
- Roversbende aangehouden na gezamenlijke actie politiediensten
- Dodelijke aanrijding op Martin Luther Kingweg
- Iran sluit internet tijdens groeiende protesten en onrust
- Rusland bekijkt waterproblematiek Djoelstraat ter plaatse
- Verdere behandeling strafzaak eigenaar Hook and Catch op 22 januari
- Nederland gaat voor zeldzame minderheidscoalitie
- EU zet na 25 jaar door voor recordhandelsakkoord met Zuid-Amerika
- VS richt zich op Venezolaanse olie als strategische troef
- Schrijfster Astrid Roemer overleden
- Drie jaar geëist tegen stiefvader voor jarenlang seksueel misbruik stiefdochter
- Zonnige perioden afgewisseld met regen
- Senaat beperkt Trumps militaire acties in Venezuela
- Column: Wanneer geld het recht gijzelt
- Internationale spanningen slaan door naar Caribisch gebied; Suriname kwetsbaar