Fysieke integratie Unasur rode draad bezoek Samper
Minister Niermala Badrising van Buitenlandse Zaken zegt dat Unasur vooral ingenomen is met de bijzondere rol die vervuld is om aan het vraagstuk van jongeren te werken, tijdens het voorzitterschap van president Bouterse. Binnen Unasur is het model dat Suriname heeft gehanteerd om jongeren deelgenoot te laten zijn van besluitvormingsprocessen, overgenomen. "Dit wordt gebruikt als een model om jongeren intensiever te betrekken bij beleidsprocessen," zegt Badrising. Er zijn enkele regionale jongerencongressen gehouden naar het model van Suriname.
Een van de belangrijkste aspecten die tijdens het bezoek van Samper aan de orde is gekomen, is het kunnen garanderen van het Zuid-Amerikaans burgerschap. Het gaat om het creëren van een Zuid-Amerikaanse identiteit. Landen van Unasur moeten in de komende jaren in staat zijn om een Zuid-Amerikaans paspoort te hebben. Hiermee moeten mensen vrij kunnen wonen en werken in elkaars landen. Dit is al het geval binnen Mercosur.
De fysieke integratie binnen Unasur is ook aan de orde gekomen, merkt minister Badrising op. Dit houdt ook in dat mensen van de ene kant van het continent naar de andere kant kunnen reizen. De vaste oeververbinding tussen Suriname en Guyana is ook aan de orde geweest. Ook de weg van Suriname naar Guyana en Venezuela is besproken. Er waren al voorbereidingen, maar Unasur wil dit project in versneld tempo realiseren. De financiering hiervan is nog niet rond, maar er zijn goede vooruitzichten voor een haalbaarheidsstudie.
Samper heeft veel aandacht besteed aan de Zuid-Zuid-samenwerking. Er wordt een databank opgezet om na te gaan wat voor medicamenten nodig zijn voor gezamenlijke aankopen. Ook de producten aan eigen landen moeten meer betrokken worden. Zo kan zuiniger omgegaan worden met de valuta-reserves. Er worden vandaag verdere gesprekken gevoerd, waarna de secretaris-generaal van Unasur naar Guyana zal vertrekken.
Vandaag
-
06:56
Regering wil heel Suriname in 2030 voorzien van 24-uurs stroom
-
04:58
Warm weer met later kans op regen- en onweersbuien
-
03:05
'Kakkerlak'-protesten India: 'We hebben het gedaan'
-
01:03
Bescherm onze mangroven: het is nu tijd om in actie te komen!
-
00:01
Gouddossier 3: Een jaar na de belofte: waar staat de goudsector?
Gisteren
- Uitbreiding vrij verkeer binnen CARICOM moet meer beroepsgroepen kansen bieden
- Voetbal tussen waarneming en waardering
- Films brengen basisscholieren in contact met Franse taal en cultuur
- Voetganger overleden na aanrijding: doorgereden autobestuurder gezocht
- Derde helft WK 2026: Dank u, Thank you, Gracias
- Een kritieke ecologische en humanitaire crisis in het binnenland van Suriname
- Geiten als trofeeën
- Districtscommissariaat Paramaribo Midden verhuist naar eigen werkgebied
- Wereldbank schat schade door aardbevingen in Venezuela op $19,6 miljard
- Overwegend warm en zonning weer; later kans op buien
- Dodelijke aanrijding tussen vrachtwagen en personenauto op kruising Sumatraweg-Houttuinweg
- Ken syfilis in 2026
- Starnieuws gouddossier 2; Asabina: Regering weet wat misgaat in goudsector, maar grijpt niet in
Eergisteren
- Hoogleraar Moomou: Een gedeelde rivier vraagt om gedeelde verantwoordelijkheid
- Rosina
- Amatmohamed vraagt duidelijkheid over importverbod bestrijdingsmiddelen
- Verdachte brand Henck Arronstraat voorlopig vrij; strafzaak opnieuw aangehouden
- Het examen begint in 2028
- Asabina eist duidelijkheid over massale vissterfte
- OIS eist actie van president Simons na milieuramp in Saramacca
- Verdachte in zaak rond vermiste Braziliaanse voorwaardelijk vrijgelaten
- Quorumproblemen overschaduwen unanieme aanname VN-protocol tegen doodstraf
- Opnieuw zeer warm; Saharastof zorgt voor heiige lucht
- Klimaatverandering versterkt droogterisico’s in Europa door extreme hitte
- Column: De goudsector zonder gezag, de les van Sarakreek
- Starnieuws gouddossier 1: Actie tegen Chinese werknemers Sarakreek slechts deel van thriller