Quick Response Team in eigen locatie; slagkracht vergroot
Het Korps Politie Suriname (KPS) heeft het gebouw, dat bekend stond als 'Politie Posthuis 6' op de hoek van de Anamoe- en Plutostraat, gerenoveerd en opnieuw in gebruik genomen. De speciaal ingestelde afdeling, het Quick Response Team (QRT), zal onder meer vanuit die locatie opereren. Het QRT is een interventie eenheid welke in augustus 2024 is ingesteld en bestaat uit geselecteerde politieambtenaren die een intensieve training hebben ondergaan.
Het QRT heeft sedert haar instelling meerdere verdachten van zware misdrijven aangehouden. QRT-Noord heeft als kerntaken surveilleren en ook om te reageren op meldingen zoals inbraken, berovingen, overvallen en andere ernstige misdrijven.
De voorzitter van het Buurtwacht Collectief, Jerry Miranda, ging in op de instelling van de Buurtwacht in 2000. Het Buurtwacht Collectief heeft jarenlang vanuit 'Politie Posthuis 6' een belangrijke bijdrage geleverd aan de veiligheid. Miranda is zeer ingenomen met dit initiatief om de politie dichterbij de samenleving te brengen. "Veiligheid is niet alleen voor de politie, maar een gedeelde verantwoordelijkheid", merkte hij op.

De korpschef, hoofdcommissaris van politie Bryan Isaacs gaf in zijn toespraak aan dat de politie haar strategieën voor veiligheidshandhaving continu aanpast. De bedoeling van QRT-Noord is om de vele inbraken en de berovingen in het noorden te reduceren. Burgers en ondernemers moeten zich veilig voelen. De korpschef gaf ook aan dat dit een eerste stap is om samen te werken met de particuliere beveiligingsbedrijven en de buurtwachten. Zij beschikken namelijk over buitengewone agenten van politie, die ondersteunend kunnen zijn aan de politie.
Tijdens de ceremoniële her ingebruikname waren onder andere aanwezig leden van het bestuur van het Buurtwacht Collectief Noord, enkele ondernemers, burgers, de directeur Operaties, commissaris van politie Melvin Pinas, de regiocommandant van Paramaribo, commissaris van politie Marie Nicolai, de ressortcommandant van Geyersvlijt; inspecteur Steven Botland en de leiding van QRT-Noord.
Er wordt nagegaan welke locatie in Wanica geschikt is om een QRT-Zuid in te stellen. QRT-Noord is te bereiken via het telefoonnummer 451500.
Vandaag
-
16:38
EZ verdiept samenwerking met ASFA en KKF
-
14:41
SWM vraagt publiek zuinig om te gaan met water
-
12:43
Smaak als Spiegel van Samenleving
-
10:46
Politie onderschept kilo cocaïne, illegaal vuurwapen en crack
-
08:48
Lions Club Para eert best geslaagden LBO en MULO
-
06:51
Herpositionering Suriname inzake Tigri Driehoek gewenst
-
04:54
Weer: Zonnig en warm vandaag
-
02:57
President Prabowo: Indonesiërs moeten profiteren van nationale rijkdom
-
00:59
Column: Oorlogen groot en klein
-
00:01
Grasella Jozefzoon waarnemend directeur OW&RO én Staatsraadslid
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 885
- Geen herkansingsscholen? Onze kinderen verdienen beter!
- Eerste verkeersdode genoteerd in verkeersveiligheidsmaand
- DNV’er vuurt schoten na melding over mogelijke roofoverval bij Chotelal
- Taxichauffeur verdacht van aanrijding en mishandeling aan Hannaslustweg
- Europese leiders mee met Zelensky naar Washington; cruciale bespreking met Trump
- Simons kondigt audits aan en legt gronduitgifte onder vergrootglas
- KPS: Een instituut dat worstelt met gezag in moderne tijden
- Gezond & Bewust: Diabetes – de zoete bedreiging die Suriname in de greep houdt
- Verdachte ontkent auto van taxichauffeur te hebben gestolen
- Ontheffing ex-Korpschef Bryan Isaacs: Grondwettelijke Grenzen aan Politieke Inmenging
- Zonnig en warm vandaag
- OM eist 24 maanden in verduisteringszaak; vrijspraak gevraagd voor medeverdachte
- SEOB: Inflatie weer op 8%, SRD zwakker, reserves sterk maar tekorten hardnekkig
- Simons: Besluit over toekomst SLM zal pijn doen
Eergisteren
- Reactie MONAC bij verklaring van minister Tsang op 13 aug in DNA
- SAO levert 39 nieuwe verpleegassistenten af; wil erkenning diploma
- Verkeersveiligheidsmaand: Focus op bewust rijgedrag
- Gewapende overval aan de Coesewijnestraat
- Licht en geluid
- SLM-zaak: Jessurun, De Haan en Bissessur officieel als verdachte aangemerkt
- Aviankoi: Minister Tsang probeert mij te criminaliseren
- De volkswil: een stille executie van reputaties
- Subsidie aan EBS doet begroting stijgen met SRD 1,6 miljard
- Vandaag voornamelijk zonnig
- Traditionele leiders en president Simons zoeken eensgezindheid grondenbescherming
- Ophef in DNA over teruggeroepen VHP-diplomaten op staatskosten
- DNA eist integrale doorlichting ministeries en staatsbedrijven op corruptie