DA'91 maakt zich sterk voor ontwikkeling gehele land
DA'91 heeft zich vrijdag als 7e partij geregistreerd bij het Centraal Hoofdstembureau (CHS). Op een kleine komma na was alles in orde bij de registratie. Partijvoorzitter Angelic del Castilho zegt dat de waarborgsom van SRD 520.142 is betaald met contributiegeld en donaties. Er is tijdig gewerkt aan het verzamelen van het bedrag. De partij blijft zich ervoor inzetten om de drempel van de waarborgsom weg te nemen. Dat is een van de doelen van de partij.
De politieke organisatie wordt ondersteund door Forum Suriname 22 van Mariane Kasanwidjojo en 1 Suriname onder voorzitterschap van Radjen Kishoensingh. Deze partijen zijn niet ingeschreven bij het Onafhankelijk Kiesbureau maar ondersteunen DA'91. Volgens Del Castilho worden 51 kampioenen op de kandidatenlijst geplaatst. De partij gaat voor ontwikkeling van heel Suriname, waarbij de Inheemsen en de Tribale volkeren meegenomen worden. Niemand mag achterblijven anders komt het land nooit tot ontwikkeling.
DA'91 heeft ook haar verkiezingsprogramma 2025-2030 'Uw paspoort op weg naar de nieuwe Republiek' gepresenteerd na de registratie. Met een paspoort gaan deuren open als je voldoet aan bepaalde eisen. Aan het verkiezingsprogramma hebben verschillende deskundigen in binnen- en buitenland gewerkt. In het programma zijn twee componenten: Het gebalanceerd beleid voor werk en groei en De stramien van het Surinaamse leven. De nadruk ligt op de economische en sociaal maatschappelijke ontwikkeling. Ook onderwijs, gezondheidszorg en cultuur zijn speerpunten.
Del Castilho merkte op dat DA'91 beschikbaar is als alternatief voor het volk. De partij kiest voor scheiding van religieuze en politieke belangen. Alle personen ongeacht hun geloofsovertuiging of ras moeten zich thuis voelen in de partij. De politica is ervan overtuigd dat DA'91 samen met hun ondersteuners zetels zullen veroveren.
Vandaag
Gisteren
- Verdachte aangehouden na brandbomincident op goudveld
- Digitaal systeem gelanceerd voor volledige controle op vuurwapens
- PAHO waarschuwt Suriname en regio voor stijgende mazelenbesmettingen
- Het juridisch moederschap
- Wereld Kanker Dag: Suriname zet in op versnelde strijd tegen baarmoederhalskanker
- Na COP30 krijgt Suriname–Brazilië-overleg concreet vervolg
- Trump en Petro: onverwachte verstandhouding in Witte Huis
- Dodelijke aanrijding tussen bromfietsen te Nieuw-Amsterdam (update)
- Rapport: Wereldwijde conflicten drijven humanitair recht tot het uiterste
- Wisselend weer met zon en buien
- Opmerking Jarbandhan over ‘politieke kleur’ pg leidt tot commotie in DNA
- 12 maanden voorwaardelijke celstraf geëist tegen politieagenten in Pikin Saron-zaak
- Atompai lijnrecht tegen fractieleider: geen CCJ en wel college van pg's
Eergisteren
- Druk op Guyanese parlementsvoorzitter om mediabeperkingen op te heffen
- Afro Caraïbische Educatie Academie reikt eerste certificaten uit
- De onbegrijpelijke visummuur voor Suriname
- Man (64) zwaar toegetakeld met stroomkabel na burenruzie; verdachte aangehouden
- Gewapende roofoverval op goudzoekerskamp in Pikin Kawina
- China blijft kolencentrales bouwen ondanks bloeiende zonne- en windenergiesector
- Medische Zending-poli Coeroeni officieel geopend
- Goud staat op het punt nieuwe records te bereiken nu kopers terugkeren
- Duurzaam ontwikkelingsprogramma West-Suriname gestart
- Suriname: crisis in slow motion
- Zon en lokale buien
- Bangladesh nadert verkiezingen: India, Pakistan en China volgen nauwlettend
- Column: Hervormen, ja, maar niet blind
- Brunswijk: Jones is handlanger van de regering
- Pawiroredjo: Begin bij politie en capaciteit; meerdere pg’s lossen kernproblemen niet op