DNL selectief met aannemen van financiële schenkingen
Dharm Mungra, voorzitter van De Nieuwe Leeuw (DNL) zegt dat hij met partner Kerukunan Tulodo Prenatan Inggil (KTPI) heeft afgesproken dat zij geen geld zullen aannemen van grote kapitaalkrachtigen. De KTPI gaat de verkiezingen in onder de vlag van De Nieuwe Leeuw en de inschrijving bij het Centraal Hoofdstembureau vond donderdag plaats. Wij zijn selectief met het aannemen van financiële schenkingen, zegt Mungra. “Want men ziet dat als een investering die winst moet opbrengen en allerlei andere belangen”.
Mungra is zich ervan bewust dat het betekent dat er minder mogelijkheden zijn. Zo kan de partij geen grote campagne opzetten omdat die volgens Mungra 500% duurder is geworden in vergelijking met 2020. “We moeten dus elke SRD dubbel omdraaien voor gebruik omdat wij groot kapitaal weigeren. Wij kunnen echt geen SRD 500 betalen aan mensen om een vergadering te bezoeken”. Mungra legt uit dat de gelden van de waarborgsom voornamelijk afkomstig zijn uit bijdragen en donaties van de partijstructuren.
De politicus zegt dat hij gekozen heeft voor een samenwerking met de KTPI omdat hij eerder met diens voorzitter, Sutrisno Mitro heeft samengewerkt. Mitro was onderdirecteur van het ministerie van Natuurlijke Hulpbronnen en de twee hebben goed kunnen samenwerken aan ontwikkelingsvraagstukken. Ook heeft de KTPI volgens Mungra vernieuwingen gebracht in haar partij op mondiaal gebied en technologische ontwikkelingen. Dat maakte het voor hem een stuk makkelijker om met de KTPI in zee te gaan. Omdat de KTPI pas laat heeft besloten om mee te doen aan de verkiezingen, was het niet meer mogelijk om de administratieve procedures op tijd af te ronden. Daarom is gekozen om onder de naam De Nieuwe Leeuw, wel de verkiezingen in te gaan.
Het verkiezingsprogramma van de partij bestaat uit 130 pagina’s inclusief een ontwikkelingsplan, benadrukt Mungra. Top deskundigen van de partij zoals Guillermo Samson, die ook aanwezig was bij de registratie hebben meegewerkt aan dit programma. Samson die zich heeft teruggetrokken uit zijn eigen partij A Njun Sranan Beweging, zal niet op de kandidatenlijst komen van De Nieuwe Leeuw. Mungra noemt hem een belangrijke adviseur in het geheel. Het plan is gestoeld op welvaart en welzijn en daar zou elke burger voor moeten kiezen, meent de voorzitter van DNL.
Enkele belangrijke speerpunten van de partij zijn het bestrijden van armoede, werken aan territoriale integriteit en ontwikkeling van het land met olie en gas. Mungra hoopt dat de partij voldoende zetels zal krijgen om te kunnen werken aan het ontwikkelingsplan van de partij. De politicus stelt dat er moet worden gekapt met de ouderwetse politieke gedachte dat je pas een presidentskandidaat kunt kiezen wanneer je de meeste zetels hebt behaald. “Wij gaan voor het principe, de geschiktste persoon op de juiste plaats. “We gaan voor elke Surinamer, wie je ook bent of wat je ook bent”, besluit Mungra.
Vandaag
-
12:30
STS Nickerie naar Georgetown voor internationaal scholenvoetbal
-
10:27
Coalitieleden willen verbod op kansspelen
-
08:29
Bromfietser overleden bij aanrijding met geparkeerde aanhangwagen
-
07:21
Officiële erkenning inheemse volken als wet ingediend bij DNA
-
05:24
Wisselvallig weer met buien
-
03:28
Staatsolie brengt petroleumkennis Suriname samen in nieuwe GeoAtlas
-
01:36
Rosebel Community Fund ondersteunt 15 sociale instellingen met kerstgiften
-
00:49
Minister Pokie: Georganiseerd patroon misstanden rond Moni Karta
-
00:00
Simons: schuldherschikking noodzakelijk om financiële stabiliteit te waarborgen
Gisteren
- Beroepen van morgen: Jongeren wegwijs maken in een veranderende wereld
- Nieuwe wet in de maak om crimineel vermogen af te pakken
- Gezochte voortvluchtige na uitlevering op Zanderij aangehouden
- OM niet gekend bij initiatiefwetten: ‘Ongehoorde gang van zaken’
- Moeder biedt zoon tweede kans, maar wordt opnieuw geconfronteerd met geweld
- Ingrijpende wijzigingen wet over leeftijd en leiding OM
- Simons wil snellere rechtspraak met cassatie en meerdere pg’s
- Coalitie wil College van Procureurs-Generaal
- Recht voor je Raap: Wat de bank u niet zomaar mag opleggen
- ICAO biedt steun voor modernisering luchtvaartsector
- Zonder Constitutioneel Hof staan mensenrechten op losse schroeven
- Een natte vrijdag voorspeld
- Venezuela: Na inbeslagname tanker, nu ook dreiging meer dan 30 schepen
- Zes DNA-leden zetten grote staatsrechtelijke hervorming in gang
- Column: De feiten achter de stoelendans
- Minister Bharrat: Maak local content sterk, maar sluit de deur niet voor investeerders
Eergisteren
- Consumentenrisico’s steeds vaker zichtbaar tijdens supermarkcontroles
- Dorpen presenteren visie op ontwikkeling en grondenrechten aan president
- Van Lelydorp naar Recife
- Verdachte in moordzaak Ringweg krijgt 10 jaar hogere straf in hoger beroep
- Eerste STEM-conventie laat kinderen spelend ontdekken hoe wetenschap werkt
- Door VS onderschept ‘Guyanees’ vlaggend schip niet in Guyana geregistreerd
- Safe City-camera’s leiden tot snelle aanhouding roofverdachte in binnenstad
- Militair beroofd van auto en dienstwapen
- Regering zet eerste SRD 20 miljoen in Woningbouwfonds
- Voetganger dodelijk aangereden aan de Verlengde Gemenelandsweg
- Uitbreiding Alihusains onderzoek toont verschuivende profielen sinds 1949
- Wisselvallig weer met buien
- In Memoriam - Motilall 'Baba en Mai' Marhé
- Nieuwe initiatiefwet moet criminelen financieel volledig kaalplukken
- Column: Werk aan de winkel
- Politie ziet criminaliteit dalen met 25%, maar kondigt hardere aanpak aan