OPTSU streeft naar 8 zetels; wil een optie zijn
De SPA, PALU en Wi Sranan gaan later op de dag zich registreren voor deelname aan de verkiezingen van 25 mei, onder de paraplu van OPTSU. De samenwerkingsovereenkomst is maandag getekend en de samenwerking is dinsdag geproclameerd in het partijcentrum van de PALU. De bundeling is een alternatief voor de oude manier van politiek voeren benadrukt Henk Ramnandanlal van de PALU: "Het volk heeft een optie om af te rekenen met het bestuur dat dit land vanaf de onafhankelijkheid niet veel verder heeft gebracht."
Voorzitters Joyce Williams van de SPA, Jim Hok van de PALU en Newalsing 'Newara' Nankoesingh zijn op een persconferentie dieper ingegaan op de samenwerking. Benadrukt is dat de drie partijen zich op één lijn bevinden. Het streven is: "zitting hebben binnen een regering zodat de veranderingen uitgevoerd kunnen worden. Als het kan met 8 zetels."
Enkele punten waar OPTSU zich sterk voor maakt zijn corruptiebestrijding, de eigen productie stimuleren zodat er niet gerekend hoeft te worden op het grote oliegeld, het beschikbaar geld anders gebruiken dan waar de huidige regering prioriteit aan stelt, meer zeggenschap uit de maatschappij mogelijk maken. Ramnandanlal: "OPTSU gaat de komende periode dat plan dat we al op papier hebben, handen en voeten te geven. En vooral een breder maatschappelijk draagvlak creëren."
De nummer 1 plek op de kandidatenlijst zal bezet worden door de SPA en ingevuld door Williams. De nummer 2 plek door PALU en de derde door Wi Sranan. Er is nog geen besluit genomen over wie hun kandidaten zullen zijn. Ramnandanlal: "De lijst van OPTSU zal zo mogelijk aangevuld worden met onafhankelijke kandidaten uit het bedrijfsleven en maatschappelijk middenveld."
OPTSU is in 2020 opgericht met ex-vicepresident Robert Ameerali als motor. Hij wilde toen al een bundeling van partijen hebben, maar dat was niet gelukt. De partij was tot nu toe 'slapend'. OPTSU is geen afkorting, maar kan gezien worden als 'optie'. Op initiatief van Jimmy Rosheuvel is gestart met gesprekken waarbij meer dan tien partijen betrokken waren. Gaandeweg de rit haakten partijen af. Uiteindelijk zijn de SPA, PALU en Wi Sranan overgebleven.
Vandaag
-
06:51
Suriname viert tien jaar Women in Maritime Caribbean: Focus op gelijke kansen
-
04:53
Warme dag met temperatuur rond 33 °C
-
02:55
Oorlog in Sudan volledig uit de hand gelopen, waarschuwt VN
-
00:57
Column: Einde aan (onnodig) kabaal?
-
00:00
Anti-Corruptiecommissie wordt tijdelijk ondergebracht bij Constitutioneel Hof
Gisteren
- Nieuwe website moet toegang tot kapitaal voor ondernemers vergroten
- Regering hervat onderhandelingen met Chinalco over bauxiet West-Suriname
- Passagier overlijdt tijdens KLM-vlucht van Amsterdam naar Paramaribo
- MinOWC treft maatregelen voor snelle plaatsing basisschoolleerlingen
- De waarheid achter de mooie woorden!
- Zeven maanden cel geëist tegen militair voor cocaïne in postpakket
- Woordenwisseling Vechtpartij bij pompstation eindigt in bloedige kappartij
- Somohardjo: Minister GBB belooft boothouders intrekking grond Leonsberg
- Onvermogen Centrale Bank: ongrijpbare wisselkoers
- Voormalig Amerikaans vicepresident Dick Cheney overleden
- Zunder: Recht en waarheid maken vrij
- Suriname zet stap naar lidmaatschap VN-Toerismeorganisatie
- Warme dag met kans op buien
- Nieuwe parlementariërs beëdigd in Guyana; ook verdachte Mohamed legt eed af
- Column: De steiger van Leonsberg en het failliet van fatsoen
- Somohardjo: Genoeg is genoeg – misstanden bij gronduitgifte tarten elk fatsoen
Eergisteren
- Terugkeer van het Constitutioneel Hof
- Verdachten van moord op Peterhof aangehouden
- Elias, president-commissaris Staatsolie: focus op duurzame groei
- Krijgsraad wil Rodney Cairo horen in strafzaak tegen Veira
- Trump: Dagen van Venezolaanse president Maduro zijn geteld
- 4 kg goudroof zonder braaksporen bij Grassalco
- Minister GBB: Aanlegsteiger Leonsberg ten onrechte uitgegeven als privéterrein
- Politieke blunder CPNB: verkeerde kaart van Suriname op omslag boek Johan Fretz
- Oorzaak landelijke stroomstoring nog onduidelijk
- Nationale dag Panama; een natie die de Amerika's verbindt
- VS-Venezuela: toenemende spanning, maar nog geen directe aanval
- Bewolkt begin van de week met kans op regen en onweer
- Trainingen museumwezen waardevol voor werkveld
- Column: De stilte van Surinaamse vrede
- Regering herfinanciert buitenlandse schuld: geen nieuwe lening, wel ademruimte