President: Regering heeft samen met volk uitdagingen doorstaan
De regering heeft tijdens de regeringsraadvergadering woensdag zich gebogen over diverse vraagstukken. De directeur van de Surinaamse Luchtvaart Maatschappij heeft ook een presentatie gehouden. "Als regering hebben wij diverse uitdagingen moeten doorstaan samen met
de samenleving. Onze taak is om de leefsituatie van elke burger te
verbeteren", zei president Chan Santokhi. De regering heeft geld beschikbaar gesteld voor de gemeenschapsprojecten. Er zullen 20.000
huishoudens worden aangesloten op het waterdistributienetwerk. Daarnaast
is er goedkeuring verleend aan het ministerie van Financiën en Planning
voor de continuering van het Sociaal Programma.
De zittingstermijn van de Nationale Anti-Money Laundering Commissie (NAMLAC) is met twee jaar verlengd. De NAMLAC heeft als voornaamste taak om, via de minister van Justitie en Politie, de regering te adviseren over vraagstukken over de voorkoming en bestrijding van witwassen, terrorisme- en proliferatiefinanciering. De commissie staat onder leiding van Manisha Jhapsie, voorzitter én directeur van de Financial Intelligence Unit Suriname. President Santokhi benadrukte dat de commissie diverse doelstellingen heeft behaald om te voorkomen dat Suriname op de zwarte lijst terechtkomt. Alle landen hebben meer ruimte gekregen om te werken aan de recommandaties. Jhapsie deelde op een regeringspersconferentie mee dat de uiteindelijke evaluatie niet in 2025 maar in 2027 zal plaatsvinden. Elk jaar vindt er wel een voortgangsevaluatie plaats. Suriname moet nog werken aan de heft van de 40 aanbevelingen.
Verder heeft de regering goedkeuring verleend aan het ministerie van Justitie en Politie om de termijn van het Medisch Tuchtcollege te verlengen. Dit orgaan staat onder leiding van rechter Anandkumar Charan. Het Medisch Tuchtcollege biedt patiënten en nabestaanden de mogelijkheid om klachten in te dienen als zij ontevreden zijn over een medische behandeling. De continuering van dit college is van groot belang ter bevordering van goed bestuur en de dienstverlening naar de samenleving, meldt de Communicatiedienst Suriname.
De SLM-directeur presenteerde een statusrapportage aan de regering. De focus lag op het vergroten van de verdiencapaciteit van het bedrijf. De regering heeft een clusterteam van ministers, onder leiding van minister Albert Ramdin, ingesteld om de ontwikkelingen van het bedrijf in goede banen te leiden. President Santokhi gaf aan dat de regering alles in het werk stelt om prioriteiten te stellen, zodat de samenleving de nodige ondersteuning krijgt binnen de financiële realiteit waarin het land zich bevindt.
Gisteren
- Chaves Robles eerste president van Costa Rica die zijn immuniteit verliest
- 23 augustus: Dag ter Herinnering aan de Slavenhandel en de Afschaffing ervan
- Wanneer de rechter buigt voor de politiek, wie beschermt dan de rechtsstaat?
- Bestuurder zonder rijbewijs de bak in na dubbele aanrijding
- Brand verwoest meerdere panden in Antonio do Brinco
- Kabinet President opent sollicitaties topfuncties bij SZF, SLM en BGVS
- Gewelddadige woningoverval aan de Menkendam: vrouw zwaar mishandeld
- Evenwicht in de medische opleiding vraagt meer dan selectie alleen
- Suriname en Brazilië versterken samenwerking tijdens ACTO-top
- Suriname neemt met kleine delegatie deel aan opening Carifesta XV
- Koele dag met lokale buien
- Nieuwe golf van Afrikaanse trots ontstaat in het Caribisch gebied
- President Simons prijst jonge zwemmers met prestaties
- Gajadien dient ‘Wet Openbaarheid van Bestuursinformatie’ in als initiatiefvoorstel bij DNA
Eergisteren
- Crisisteams bij Huize Ashiana en Esther Stichting na klachten
- Corruptie: de ziekte die Suriname moet genezen
- Man veroordeeld tot 18 maanden celstraf voor drugshandel
- Politie en gemeenschap voor schoon centrum Paramaribo
- Tussen vlaggen en verhalen: Een wereld van journalisten ontmoet China
- De mix van zwart goud én groen goud als Surinames welvaart
- Gouddelver mishandeld en beroofd in woning
- Notarisberoep vraagt moed, waar nodig ook ‘nee’ zeggen
- Inzet STIVASUR en SHATA voor verantwoord alcoholgebruik in toerisme- en horecasector
- Suriname en Re:wild bespreken behoud natuur en duurzame ontwikkeling
- Zonnige en warme vrijdag verwacht
- Is het historisch droge Beijing klaar voor een nattere toekomst?
- Column: Benoemingen zonder profiel, politieke cadeautjes voor loyalisten
- Fraenk: Advocaten zijn geen politieke actoren, maar waken wel