PL: Geen coalitieconflict maar politieke onbetrouwbaarheid
Pertjajah Luhur (PL) verschilt van mening met president Chan Santokhi dat er geen sprake is van een coalitieconflict. Er is sprake van politieke onbetrouwbaarheid, zegt de PL in een verklaring. In een video van januari 2023 blijkt dat ABOP-voorzitter Ronnie Brunswijk zelf aangeeft dat PL voor een jaar invulling kon geven aan de post van het ministerie van Sociale Zaken & Volkshuisvesting. Het ging niet om Binnenlandse Zaken (BiZa) zoals nu wordt beweerd door Brunswijk. Intussen is Sociale Zaken & Volkshuisvesting terug bij ABOP en minister Uraiqit Ramsaran zwaait de scepter bij Transport, Communicatie en Toerisme.
"Na bijna 5 jaren zijn werk naar eer en geweten te hebben gedaan zonder enig commentaar - werd het ontslag van Bronto geëist op woensdag 2 oktober door de vicepresident. Om de politieke druk weg te halen bij de president en om de coalitie te behouden heeft Bronto zijn ontslag zelf ingediend. Maar als nu blijkt dat de heer Brunswijk blijft stampvoeten en dat wederom de druk op de president te groot wordt waardoor hij zich niet aan de gemaakte afspraken kan houden. Wij van de PL vragen ons af, wat wij dan moeten doen? Moeten wij nadat Bronto zich heeft opgeofferd nu ook als partij opofferen om de politieke druk weg te halen?", stelt de PL in een statement.
"Wij van PL zijn dienaren van het volk. Wij vechten niet voor een functie. Wij willen slechts het volk dienen. Volgens afspraak met de president hebben wij onze partijraad gehouden en 28 namen ingediend onder wie Ustad Eskak, de huidige directeur van BiZa. Wij hopen dat de president dit keer wel de politieke druk kan weerstaan van de heer Brunswijk en dat het plotselinge in- en uitgeleide van de president naar het buitenland door de vicepresident niet wordt beloond met politieke onbetrouwbaarheid".
De president heeft aangegeven dat er wrijving is tussen de ABOP en de PL. Deze frictie is ontstaan door een onderzoek van de Centrale Landsaccountantsdienst (CLAD) dat momenteel plaatsvindt op BiZa. De spanningen werden erger nadat minister Bronto Somohardjo op eigen verzoek ontslagen is en discussie ontstond over wie de post moet invullen.
"Als president moet ik niet alleen zorgen voor stabiliteit, maar ook garanderen dat het ministerie van BiZa, dat cruciaal is voor de verkiezingen, goed functioneert. Het is belangrijk dat er nationaal en internationaal vertrouwen is in de organisatie van de verkiezingen. Om dit conflict correct op te lossen, heb ik de afspraken die destijds zijn gemaakt – zowel schriftelijk als mondeling – als leidraad genomen. Ik heb een brief van ABOP ontvangen waarin zij aangeeft de afspraak met PL over het ministerie van BiZa op te zeggen en dit ministerie zelf willen invullen.
Deze brief heb ik doorgestuurd naar PL, die stelt dat er geen afspraak was over BiZa, maar over Sociale Zaken en Volkshuisvesting. Ik heb om opheldering gevraagd en zal, zodra de reacties van alle partijen binnen zijn, samen met de politieke leiders van de coalitie een besluit nemen dat in het belang is van het land en dat voldoet aan de beginselen van goed bestuur. Dit moet zorgvuldig gebeuren, vooral gezien de beperkte tijd die we nog hebben tot de verkiezingen", liet de president weten vóór hij naar Azerbeidzjan ging.
Vandaag
-
15:07
VHP-fractie dient protest in tegen tonen stembriefje
-
14:29
Kandidaatstelling president en vicepresident open tot donderdag 3 juli
-
12:36
Suriname officieel malaria-vrij verklaard door WHO
-
10:43
Verkiezing president en vicepresident op 6 juli
-
09:26
Geen goedkope, maar wel lichte zetels
-
07:28
Santokhi roept nieuw parlement op tot samenwerking en rechtsstatelijkheid
-
05:33
Vandaag veel onweersbuien
-
03:35
Penitentiair ambtenaar verdacht van aanranding blijft op vrije voeten
-
01:37
Brute roofoverval Carolinakreek: slachtoffer mishandeld
-
00:34
Adhin: De burger verwacht geen theater, maar waarachtige vertegenwoordiging
-
00:00
VHP geeft strijd om presidentschap nog niet op
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 878
- Santokhi en Simons voeren overleg over democratische transitie
- Man beschoten bij gewapende goudroof in Brokopondo
- Potentiële uitbraak van infectieziekten in Rahemal & omgeving
- Brunswijk ook met VHP ondersteuning vicevoorzitter DNA
- Adhin gekozen tot voorzitter van De Nationale Assemblee
- Brunswijk toegelaten als Assembleelid; geen vicepresident meer
- Brunswijk: Ik blijf vicepresident tot opvolger is gekozen
- Simons: Wie zich niet houdt aan akkoord, stapt eruit
- Brunswijk beëdigd door Parmessar; mogelijk geen vicepresident meer
- Is God almachtig?
- Raadsvrouw van voorganger verdacht van verkrachting pleit voor vrijspraak
- Het blijft onweren in de middag
- 'Hey Daddy': Hoe wereldleiders Trump’s ego strelen
- Moordverdachte sloeg slachtoffer met tas om vermeende seksuele provocatie
- Gregory Rusland unaniem voorgedragen als vicepresidentskandidaat
Eergisteren
- Nieuwe DNA: Voor rust, verantwoordelijkheid en vooruitgang
- Nederland en Panama grootste afnemers van Guyanese offshore olie in 2025
- Taxichauffeur verdacht van verkrachting na aangeboden lift
- Europa zucht onder eerste grote hittegolf van de zomer
- Felle woningbrand aan Duisburglaan
- Aangespoeld lichaam veroorzaakt opschudding aan Mangrovestraat
- Rabin Parmessar beëdigd als fungerend Assembleevoorzitter
- PL toont stembriefje bij verkiezing topfuncties; stelt meldpunt politieke omkoping in
- KPS viert 130-jarig bestaan met feestelijke rondmars
- De aard die de intentie verraadt
- VS stopt beschermstatus Haïtianen per september
- Ook vandaag zon en onweersbuien
- Het kleurrijke Suriname
- PALU: Staatsolie moet spreken voor Suriname; niet namens multinationals
- Beëdiging DNA-leden en verkiezing nieuwe leiding in twee vergaderingen