PL: Geen coalitieconflict maar politieke onbetrouwbaarheid
Pertjajah Luhur (PL) verschilt van mening met president Chan Santokhi dat er geen sprake is van een coalitieconflict. Er is sprake van politieke onbetrouwbaarheid, zegt de PL in een verklaring. In een video van januari 2023 blijkt dat ABOP-voorzitter Ronnie Brunswijk zelf aangeeft dat PL voor een jaar invulling kon geven aan de post van het ministerie van Sociale Zaken & Volkshuisvesting. Het ging niet om Binnenlandse Zaken (BiZa) zoals nu wordt beweerd door Brunswijk. Intussen is Sociale Zaken & Volkshuisvesting terug bij ABOP en minister Uraiqit Ramsaran zwaait de scepter bij Transport, Communicatie en Toerisme.
"Na bijna 5 jaren zijn werk naar eer en geweten te hebben gedaan zonder enig commentaar - werd het ontslag van Bronto geëist op woensdag 2 oktober door de vicepresident. Om de politieke druk weg te halen bij de president en om de coalitie te behouden heeft Bronto zijn ontslag zelf ingediend. Maar als nu blijkt dat de heer Brunswijk blijft stampvoeten en dat wederom de druk op de president te groot wordt waardoor hij zich niet aan de gemaakte afspraken kan houden. Wij van de PL vragen ons af, wat wij dan moeten doen? Moeten wij nadat Bronto zich heeft opgeofferd nu ook als partij opofferen om de politieke druk weg te halen?", stelt de PL in een statement.
"Wij van PL zijn dienaren van het volk. Wij vechten niet voor een functie. Wij willen slechts het volk dienen. Volgens afspraak met de president hebben wij onze partijraad gehouden en 28 namen ingediend onder wie Ustad Eskak, de huidige directeur van BiZa. Wij hopen dat de president dit keer wel de politieke druk kan weerstaan van de heer Brunswijk en dat het plotselinge in- en uitgeleide van de president naar het buitenland door de vicepresident niet wordt beloond met politieke onbetrouwbaarheid".
De president heeft aangegeven dat er wrijving is tussen de ABOP en de PL. Deze frictie is ontstaan door een onderzoek van de Centrale Landsaccountantsdienst (CLAD) dat momenteel plaatsvindt op BiZa. De spanningen werden erger nadat minister Bronto Somohardjo op eigen verzoek ontslagen is en discussie ontstond over wie de post moet invullen.
"Als president moet ik niet alleen zorgen voor stabiliteit, maar ook garanderen dat het ministerie van BiZa, dat cruciaal is voor de verkiezingen, goed functioneert. Het is belangrijk dat er nationaal en internationaal vertrouwen is in de organisatie van de verkiezingen. Om dit conflict correct op te lossen, heb ik de afspraken die destijds zijn gemaakt – zowel schriftelijk als mondeling – als leidraad genomen. Ik heb een brief van ABOP ontvangen waarin zij aangeeft de afspraak met PL over het ministerie van BiZa op te zeggen en dit ministerie zelf willen invullen.
Deze brief heb ik doorgestuurd naar PL, die stelt dat er geen afspraak was over BiZa, maar over Sociale Zaken en Volkshuisvesting. Ik heb om opheldering gevraagd en zal, zodra de reacties van alle partijen binnen zijn, samen met de politieke leiders van de coalitie een besluit nemen dat in het belang is van het land en dat voldoet aan de beginselen van goed bestuur. Dit moet zorgvuldig gebeuren, vooral gezien de beperkte tijd die we nog hebben tot de verkiezingen", liet de president weten vóór hij naar Azerbeidzjan ging.
Vandaag
-
14:58
Huisartsen ontvangen voor het eerst in jaren tijdig hun honorarium
-
13:37
Verdachte gewond tijdens aanhouding in Brownsweg
-
12:46
Suriname maakt indruk op prestigieus mode- en designfestival Nicaragua Diseña
-
10:49
Bromfietser omgekomen bij aanrijding
-
10:41
Stichting 8 December: Gerechtigheid blijft de enige weg naar berusting
-
09:15
Controverse en internationale bezorgdheid bij politie-invallen in Rio de Janeiro
-
08:43
Verdachte brandstichting Drietabikistraat krijgt 15 maanden celstraf
-
06:44
Trump en Xi sluiten handelsakkoord en verminderen spanningen in felle VS-China rivaliteit
-
05:03
Broeierige dag met buien in de middag
-
04:04
VN roept opnieuw op tot beëindiging van Amerikaanse embargo op Cuba
-
02:37
Stiefvader die kinderen verwekte bij stiefdochter staat terecht voor misbruik
-
00:59
Column: Mogelijke scenario’s
-
00:22
Rob Jetten (D66) grootste winnaar verkiezingen Nederland
-
00:00
Moertabat blijft bij zijn standpunt: Ik ben klaar met de VHP
Gisteren
- Eerste officiële universitair bezoek aan Surinaamse ambassade in China
- President moet oordelen over ontheffing ovj Rathipal
- Italië verhoogt bijdrage voor duurzaam energieproject in Pusugrunu
- Suriname: een vruchtbare bodem voor een eigen psychotherapie
- Arbeider zwaargewond na ongeval met omgevallen boom te Kalangoe
- Orkaan Melissa eist 25 levens in Haïti en veroorzaakt zware schade in Jamaica en Cuba
- OM vraagt gerechtelijk vooronderzoek aan in Moiwana-zaak
- Suriname voert nationale zelfevaluatie uit voor WTO-investeringsakkoord
- Man neergeschoten bij gewapende beroving in hotel
- Politieoperatie in Rio de Janeiro eist minstens 60 levens
- Franse ambassade sluit LGBTIQ+ Filmfestival af met prijswinnende film
- Gevaar nasleep orkaan Melissa in Jamaica, orkaan nadert Cuba
- Overwegend warme woensdag voorspeld
- Melissa is beest te midden van reeks monsterlijke Atlantische stormen
- Venezuela verklaart premier Trinidad en Tobago persona non grata
- Dirk Heave benoemd tot directeur Operationele Aangelegenheden bij het SZF
- Nek-aan-nekrace bij parlementsverkiezingen in Nederland
- Gajadien hekelt gebrek aan transparantie bij verkoop obligaties
Eergisteren
- Su Aid wil SRD 10 miljoen ophalen voor hematologische zorg SVZ
- Orkaan Melissa richt verwoesting aan op Jamaica; Caricom spreekt bezorgdheid uit
- China pleit voor vrede en dialoog in Palestina en Oekraïne
- President stelt werkgroep in voor versnelling toerismesector
- Nieuwe Afro-Caraïbische Educatie Academie wil kennisherstel en trots versterken
- Scholier (12) aangereden aan de Sir Winston Churchillweg
- China presenteert Global Governance Initiative als antwoord op wereldwijde uitdagingen
- 8 jaar HVB – 8 fundamenten, één missie: Suriname hervormen & vernieuwen
- Beleid zonder institutionele structuur blijft drijven
- President Simons belooft snelle aanpak knelpunten Ewald P. Meyer Lyceum
- Warme dag met 's middag enkele lokale buien
- 92-jarige Biya blijft aan de macht na verkiezingen in Kameroen
- Column: We kopen tijd - maar gebruiken we die ook verstandig?
- VES-voorzitter Debipersad: Nieuwe schuldendeal biedt ademruimte; duidelijkheid nodig