Abortuswetten vormen gevaar voor volksgezondheid
Dit zegt Rebecca Gomperts die in Suriname is om het middel Misoprostol te introduceren en bekend te maken onder vrouwen. Misoprostol is een middel dat bij juist gebruik, een miskraam effectief kan opwekken. Dit middel mag gebruikt worden voor een zwangerschap van maximaal negen weken.
Vrije toegang
Gomperts heeft in het gebouw van stichting Lobi dinsdag aan journalisten een presentatie gegeven en informatie verschaft over het gebruik van Misoprostol. Het middel wordt ook in Suriname gebruikt, zij het op zeer kleine schaal en alleen in ziekenhuizen. Gomperts propageert een vrije toegang tot het product en een open markt met voldoende informatie hoe het middel te gebruiken. Abortuswetten zijn volgens haar al lang niet meer valide in de grote wereld en worden gehanteerd in vroegere koloniën in het zuidelijk deel van de wereld zoals Zuid-Amerika en Afrika.
Ook de Wereld Gezondheidsorganisatie (WHO) onderkent dat Misoprostol een essentieel middel is en adviseert een vrije beschikbaarheid ervan voor het voorkomen van heftige bloedverlies na een bevalling. De WHO heeft volgens Gomperts door onderzoek aangetoond dat het middel veilig is in de thuissituatie voor het opwekken van een miskraam.
Verminderen van sterfte
Ongeveer 68.000 vrouwen overlijden wereldwijd aan de gevolgen van onveilige abortussen. Het gebruik van Misoprostol om de zwangerschap af te breken kan deze sterfgevallen voorkomen. Het gebruik is vrij simpel maar de gebruiksaanwijzingen moeten strikt worden opgevolgd. Het gebruik van Misoprostol kan meehelpen de Millennium Development Goals te bereiken. Het middel kan door vrouwen gebruikt worden om verschillende oorzaken van moeder sterfte te voorkomen. Millennium Development Goal 5 streeft ernaar het aantal gevallen van moedersterfte te verminderen met 75% in 2015.
Gomperts is oprichter van de organisatie ‘Women on Waves’ die streeft naar onder andere betere gezondheid voor vrouwen en staat op de lijst van de 100 meest invloedrijke vrouwen in de wereld. Ze is in Suriname geboren.
Gisteren
- VHP wacht oordeel OKB af en beraadt zich op vervolgstappen
- De Caraïben staan voor cruciaal energiedecennium
- Projecten voor zorg, onderwijs en sociale ondersteuning
- Brunswijk moet aftreden vóór presidentsstemming!
- CHS maakt officiële verkiezingsuitslag bekend: zetelverdeling onveranderd
- Levenslang voor Kasi: serieverkrachter en moordenaar veroordeeld
- NDP: VHP zoekt redding in retoriek, maar de feiten blijven onaangenaam
- Nieuwe beroepsgroep moet overheidstoezicht professionaliseren
- Kiezers willen inclusie, geen etnisch machtsspel
- Bronto Somohardjo: VHP moet leren – politiek is geen sprint maar een marathon
- Nieuwe escalatie: VS zet mariniers in bij protesten Los Angeles
- Een paar uur zon, dan weer regen en onweer
- Parmessar: VHP-protest is stemmingmakerij
- Zelfs met ABOP kan VHP geen meerderheid afdwingen
- Column: Het is genoeg geweest; Aan het werk, voor land en volk!
- Verkiezingsautoriteiten verwerpen alle bezwaren van VHP
Eergisteren
- VHP: Een brief is geen bedreiging, maar leugens zijn dat wel!
- Niet ABOP maar NDP domineert in Sipaliwini; BEP nr 3
- NDP herstelt positie als grootste partij in Paramaribo
- Bee en Adhin bespreken transitie in parlement
- Man dood aangetroffen in auto; militair aangehouden
- NDP: VHP zet democratie onder druk na verkiezingsnederlaag
- Brand verwoest woning door ontvlammende bromfiets
- CHS houdt dinsdag openbare zitting om verkiezingsuitslag vast te stellen
- Hoofdstembureau Paramaribo houdt vanavond zitting; niks aan de hand
- VHP wil uitslag verkiezingen niet bindend verklaren; eist eerst onderzoek
- Politiebericht over dodelijke aanrijding Krakkaweg
- Veemagnaat in Brazilië boegbeeld in strijd tegen ontbossing
- 6 partijen: een lust of een last?
- Negen districten klaar, Paramaribo laat nog op zich wachten
- Week begint met regenachtige maandagochtend
- Trump stuurt troepen: spanning loopt op bij protesten in Californië
- Nurmohammed zoekt investeringskansen op topforum in China
- NDP en NPS heersers in Coronie; moeizaam proces