Jogi: Er moet hard gewerkt worden om noden te verlichten
Tijdens veldwerk en 'ondro osso' vergadering blijkt dat er specifieke noden zijn bij mensen. Stijgende prijzen in de winkels en de gezondheidszorg zijn algemene issues bij velen, zegt Assembleelid tevens hoofdbestuurslid van de VHP, Mahinder Jogi in gesprek met Starnieuws. Hij was afgelopen week in Nickerie waar boeren blijven klagen over aanhoudende problemen in de rijstsector.
Ondanks er veel werk is verzet bij gronduitgifte, is er nog steeds een achterstand in verwerken van grondpapieren zegt Jogi. Mensen willen zekerheid en dringen aan op het vlot in orde maken van onder andere overdrachten. Ook wegen en lozingen moeten in verschillende districten worden aangepakt. Bazokaarten en monikarta die lang op zich laten wachten, is ook een heet hangijzer.
Tijdens een vergadering in Nickerie zitten padieboeren met hun handen in het haar over de lage padie prijs. Op deze manier is de rijstbouw niet rendabel vooral omdat boeren schulden bij de bank hebben die afgelost moeten worden. Volgens de boeren is er weinig transparantie bij het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij. De Wakaypompen en die van Wageningen functioneren niet. De pomp van Wageningen is in vier jaar tijd niet in orde gekomen.
Jogi merkt op dat de regering een streng programma heeft uitgevoerd onder toezicht van het Internationaal Monetair Fonds (IMF). "We hebben gedurfd om met het IMF in zee te gaan en we wisten dat er veel offers gebracht moesten worden om de economie in evenwicht te brengen", zegt de politicus. Het is gelukt om het macro-economisch plaatje rond te krijgen, maar er moet nog veel gebeuren op individueel niveau.
De regering heeft verruiming gevraagd van het IMF. Jogi vindt dat het nodig is om de noden in de samenleving te verlichten. Er moet meer gedaan worden voor de burgers, zodat ook zij er beter van worden. De resterende zeven maanden van de regering moet er volgens Jogi hard worden gewerkt. Hij vindt dat alle aandacht gericht moet zijn op de problemen in het land. Buitenlandse reizen van de president en leden van de regering moeten volgens de politicus nader worden bekeken.
Vandaag
-
05:17
SLM-vlucht naar Georgetown en Miami vertrekt vandaag om 13.00 uur
-
04:02
Een natte zondag in juni
-
02:54
NDP behoudt ijzeren greep op Para met grote voorsprong op alle niveaus
-
00:56
Dominatie ABOP in Marowijne: ruime winst op alle niveaus
-
00:00
Rumoerige zitting Wanica: NDP protesteert tegen RR-resultaten
Gisteren
- Finabank sluit eerste Small Business Academy succesvol
- Suriname strijdt zich langs Puerto Rico richting groepsfase
- Reactie op: ‘tralala’ naar ‘dadaa’ verandering?
- Hooglandrijst: Van cultureel erfgoed tot gezond alternatief
- Drukte en toewijding bij offerfeest: Iedereen moest ten minste 2 kilo krijgen
- Golf van berovingen dwingt tot heroriëntatie op veiligheid
- SLM-vlucht geannuleerd: passagiers en Natio gestrand
- Stop de uitbuiting en oplichting van ons volk door de banken
- PY764: 36 jaar later blijft luchtvaartveiligheid Suriname zorgelijk
- De verkiezingen voorbij, hoe verder?
- Nog meer regen op deze zaterdag
- Een gestolen toekomst; een manifest voor politieke integriteit
- VHP houdt grip op Nickerie, NDP 2 en PL consolideert 3e plek (update)
- Korpschef kondigt harde aanpak aan na golf van overvallen
- Joyce Williams treedt af als SPA-voorzitter
Eergisteren
- VHP heeft de NPS vaak geholpen
- Suriname verslaat Puerto Rico met 1-0; naar 3e ronde WK-kwalificatie
- Miljoenen Guyanees oliegeld voor doop olieschip
- Inhoud enveloppe bij huwelijksjubileum verhoogd
- Gowricharn ontvangt internationale erkenning voor diasporaonderzoek
- Suriname vanuit de kappersstoel belicht
- ABOP spreekt waardering uit voor moslimgemeenschap
- Man verwond bij woninginbraak Sir Winston Churchillweg
- Regen, gebed en bezinning markeren begin van Offerfeest
- NDP: Ied ul-Adha markeert begin van hoop en herstel
- Verkeersveiligheid krijgt stem in afstudeeronderzoek
- De democratie ondermijnd; van 'tralala' naar 'dadaa' verandering?
- Zelfde weerpatroon van de week blijft aanhouden
- Hassankhan erkent fouten bij verkiezingen, maar fraude uitgesloten
- VHP en NDP nek-aan-nek regionale zetels in Saramacca
- Herdenking immigratie in teken van eerbetoon en toekomstvisie
- Santokhi: Regeren is blijven werken, ook tijdens wachten op uitslag