Column: ABOP houdt VHP in balans op het slagveld
De voetbalwedstrijd is in volle gang binnen de coalitie. De hoofdcoach heeft gezegd dat er gespeeld zal worden tot het laatste fluitsignaal, zelfs in blessuretijd kunnen er nog wissels komen. Tijdens El Clásico's zijn spelers blij dat ze nog 30 seconden grote stappen kunnen zetten op de groene mat. Om de wedstrijd te kunnen winnen is alles geoorloofd. Vaderfiguur King Bravo heeft zoonlief Bronto hard laten struikelen. De liefde is in één klap veranderd in elleboogstoten en 'dyaps' op het snikhete voetbalveld.
Het is de president die ministers benoemt en ontslaat, citeerde Bronto netjes op ABC de grondwet. Hij heeft niet geleerd van hoe zijn ex-collega Diana Pokie buiten spel is gezet. Als de ABOP je niet meer schraagt en draagt, dan zal de president het ook niet voor je opnemen. Chan gaat recht op het doel af en laat zich niet afleiden. Om Bronto zal hij Bigi Bravo niet laten vallen. Want daarmee riskeert hij een nog grotere crisis. De koning duldt geen tegenspraak. Hij zal laten zien wie laat benoemen en ontslaan. Natuurlijk kan Bronto de eer aan zichzelf houden en de koning een stap voor zijn. Als de PL netjes in het gareel had gelopen, zou Bronto nog steeds twee vaders hebben. Politiek kent geen genade, zeker als er zonen in overvloed zijn!
Intussen is de ABOP hard bezig om te vliegen naar 100.000 plus. Het gaat om de kwantiteit en absoluut niet de kwaliteit, want elke stem telt. Iedereen die zich voorzitter van een partij kan noemen, is welkom -met of zonder achterban(d). Alles geeft de geel-zwarte partij een meerwaarde. Wie ernaar streeft om president te worden, moet eerst een bromki dyari creëren waar de mooiste bloemen bloeien om zoveel mogelijk fladderende vlinders te kunnen lokken. Dat heeft Chan ook gedaan en hij is president geworden. Daarna kan de bloementuin weer verwelken, want het doel is dan bereikt.
Nu de paarse hoofdschaker van het toneel is verdwenen, hebben de ex-politieman en ex-militair het spel Stratego uit de kast gehaald. Er worden zoveel mogelijk legers veroverd om straks op het juiste moment keihard toe te kunnen slaan om de zetels binnen te kunnen halen. Toen de groene partij uit de coalitie stapte heeft de VHP de twee opengevallen ministersposten ingevuld. Ook alle topposities op de ministeries - vooral minOWC - zijn oranje gekleurd. Dus ook al wil VHP BIZA hebben, maar de ABOP zal dat niet toestaan. Er worden over en weer naarstig ministerskandidaten gepolst.
Als VHP een onderminister wil hebben bij GBB, dan wil ABOP ook eentje op Financiën & Planning. En als 1 PL minister eruit gaat, dan mag de andere ook mee. Samen uit samen thuis. In de coalitie is de ABOP nodig om belangrijke wetten en de suppletoire begroting 2024 aan te kunnen nemen. Ook om de begroting van 2025 met SRD 600 miljoen voor de organisatie de verkiezingen goed te keuren. De ABOP houdt de Olifant duidelijk in balans. Welke nieuwe spelers zal Chan inzetten om de wedstrijd op het laatste nippertje te winnen? Gaat het om persoonlijke favorieten of zullen er koelbloedige stappen gezet worden op het slagveld van het Stratego speelbord?
Nita Ramcharan
Vandaag
-
19:37
BEP: Vrijheid, erkenning en nationale trots
-
18:50
Ida Does schenkt nalatenschap Trefossa aan Surinaams Museum
-
18:02
Jonge goudzoeker verdrinkt bij Stoelmanseiland
-
17:53
Brug bij Witagron deels ingestort: verkeer volledig stilgelegd
-
16:24
ABOP: De geest van onze voorouders blijft onze richting wijzen
-
15:39
President Simons: Eenheid tussen Marrons en Inheemsen is sleutel tot Surinames toekomst
-
14:45
PRO: Marrondag - kracht van vrijheid en rechtvaardigheid
-
13:05
NDP eert Marrongemeenschap: Een boodschap van kracht, erkenning en hoop
-
12:13
Nederlands Koningspaar 1 december in Suriname op uitnodiging van president Simons
-
11:50
Open dag op de poli
-
11:12
PCS benadrukt belang van geestelijke zorg bij crises
-
10:24
Familieruzie escaleert: broers brengen elkaar ernstige verwondingen toe
-
09:06
Srefidensi-viering grotendeels gefinancierd door samenleving en bedrijfsleven
-
07:18
VHP: Marrondag symbool van vrijheid, verzet en waardigheid
-
06:00
Peru: Congres zet president Dina Boluarte af te midden van oplopende criminaliteit
-
05:32
Zon, warmte en enkele buien in de middag
-
03:34
Spelers Natio halen onder grote belangstelling nieuw paspoort op bij CBB
-
01:47
Israël en Hamas bereiken akkoord over eerste fase wapenstilstand
-
00:59
Column: Politieke vingers in de oliepot
-
00:00
Rudolf Elias: Zonder plan wordt olie een vloek, geen zegen
Gisteren
- Het is niet het volk dat faalt, maar de politiek
- Kind overlijdt na familiedrama aan de Cocobiacoweg
- Nieuw STS-II gebouw symbool van geloof in jong Surinaams talent
- 3 Brazilianen veroordeeld voor beroving op goudconcessie; 2 vrijgesproken
- Man verdrinkt in goudput bij Langa Tabiki
- President Simons: Leger verdient modernisering, waardering en vertrouwen
- Havenbeheer: faciliteiten voldoen aan internationale veiligheidsnormen
- BLTO vraagt president Simons spoedige interventie beroepsonderwijs
- Veerverbinding Albina–St. Laurent ligt stil: reparatie La Gabrielle kan lang duren
- Man overlijdt na schietincident in Nassaugebied
- Gevaarlijk spel met schuldenplafond
- Communicatie als motor van verandering – CCPR bestaat tien jaar
- Half bewolkt en buien in de middag
- President Trump: Overeenkomst tussen Israël en Hamas over Gaza ‘zeer dichtbij’
- Column: Binnen handbereik!
- Wijnerman: Wetswijziging is juridische reparatie, geen vrijbrief voor meer leningen
Eergisteren
- Rusland: Checks and balances versterken vertrouwen in financieel beleid
- Agrariërs spil voor versnelde ontwikkeling van de agrarische sector
- Regering eert O.S. Maretraite voor 65 jaar vorming van de jeugd
- Regering bouwt aan zorgsysteem dat recht doet aan menselijke waardigheid
- Chevron start boringen in Blok 5 – nieuwe stap in offshoreontwikkeling
- Dodelijk ongeval bij bouwwerkzaamheden in Latour
- Een land dat zijn boeren laat vallen, verliest zijn toekomst
- Adhin: Wet Staatsschuld basis voor striktere begrotingsdiscipline
- Oproep erkenning agrariër: 8 oktober als nationale dag voor landbouwers
- Douanebond bespreekt met president Simons strategieën om staatsinkomsten te verhogen
- Wisselvallig weer met regenbuien
- President Ecuador ontsnapt ongedeerd aan aanval op zijn wagen
- Simons belooft zorgpunten COL grondig te analyseren
- Column: Rond de toelating
- Eensgezindheid bij aanname Wet op Staatsschuld