Ontwikkelingsfase GranMorgu-project ingezet
De operationele activiteiten voor het boren van de putten zullen vanuit Suriname plaatsvinden. Dit zal een grote spin-off hebben voor de Surinaamse economie, vanwege de aankoop van lokale arbeid, goederen en diensten (local content).
TotalEnergies en APA hebben dinsdag officieel het Finaal Investeringsbesluit voor het Granmorgu-project meegedeeld aan de Surinaamse autoriteiten.
Ter voorbereiding van de ontwikkelingsactiviteiten heeft TotalEnergies die de uitvoering in het partnerschap met APA in Blok 58 leidt, een milieu- en sociale effectenstudie laten uitvoeren. Daarbij zijn de mogelijke risico’s en te treffen maatregelen in kaart gebracht. Het rapport is in publieke consultaties besproken met de verschillende belanghebbenden. Het document is nu in het beoordelingsproces van de Nationale Milieu Autoriteit (NMA) van Suriname.
Patrick Pouyanné, bestuursvoorzitter en Chief Executive Officer van TotalEnergies, is verheugd om het GranMorgu-project te lanceren samen met zijn partners Staatsolie en APA "en met de sterke steun van de staat Suriname".
"Voortbouwend op de pioniersgeest van TotalEnergies, markeert dit baanbrekende project de eerste offshore-ontwikkeling in het land, waarbij onze uitgebreide expertise in FPSO-innovatie zal worden toegepast. GranMorgu werd slechts een jaar na afsluiting van het beoordelingsproces gelanceerd en past bij onze strategie om voordelige, goedkope en emissiearme olieprojecten te ontwikkelen, " merkte Pouyanné op.
TotalEnergies en APA hebben elk met een belang van vijftig procent in Blok 58.
Nadat de olieproductie vanaf 2028 op gang zal zijn gekomen, zal het grootste deel van de netto-inkomsten naar de staat gaan. De inkomsten van Suriname bestaan uit royalties, winstolie en belastingen. Afhankelijk van de olieprijs kan dat over de levensduur van dit veld tussen de US$ 16 en US$ 26 miljard bedragen. Naast de directe bijdragen aan de staatskas zullen er ook indirecte inkomsten zijn uit local content.
President Chan Santokhi heeft meegedeeld dat de regering is begonnen om het nader uitwerken van het Welvaart en Stabilisatie Fonds en dat zij "de meest optimale regelgeving ter zake zal vast stellen."
"De inkomsten uit deze, en mogelijk ook andere sectoren, zullen besteed worden aan de nationale economische ontwikkeling en een vooraf vastgesteld deel zal gereserveerd worden in het fonds ten behoeve van de toekomstige generaties en hun duurzame zekerheid op een goede toekomst. De gelden zullen transparant en a-politiek beheerd moeten worden, met inachtneming van de regels en voorzieningen van goed bestuur," voegde het staatshoofd eraan toe.
"Ons beleid -en dat zal voor elke regering moeten gelden- is dat de levensstandaarden en het welzijn van onze bevolking op een significant hoger niveau moeten komen. Niet alleen overleven, maar een fijn leven kunnen leiden. Wij zullen ervoor zorgen dat deze welvaart bij elke burger terecht komt via het leaving no one behind principe dat wij krachtig zullen verdedigen."
Vandaag
-
09:46
Surinaams Rode Kruis viert 85 jaar 'humaniteit in actie'
-
07:48
Israëls regionale escalatie en de wereldorde onder druk
-
05:53
Zeer natte vrijdag verwacht
-
03:56
Pand Nassylaan is geen monumentaal gebouw
-
02:14
Brand verwoest gebouw op Sosis-terrein aan Marowijnestraat
-
00:58
‘Ook helers zijn in beeld’; politie waarschuwt ondersteuners criminelen
-
00:00
Energietransitie vereist betrokkenheid elke Surinamer
Gisteren
- Reactie op artikel Ramsukul
- Gevaarlijke voorwerpen gevonden bij tassencontrole Mulo Wageningen
- Gezondheidsdag, startsein viering 45 jaar SAO
- Raymond Alder aangehouden in Guyana voor cocaïnesmokkel
- KPS: Onderzoek zaak Sunparklaan verloopt vlot
- Onderzoek bij vaststelling van het vaderschap
- Opnieuw explosie bij SpaceX: Starship gaat in vlammen op tijdens test in Texas
- Steun US$ 71,30 per kliniek moet digitalisering versnellen (update)
- Oogarts Pawiroredjo kiest voor DNA; laat patiënten niet in de steek
- GranMorgu-project op koers: Eerste olieproductie in 2028
- Zonnig weer maar ook onweersbuien voorspeld
- Kirchner begint straf, supporters massaal op straat
- Mexico plaatst zich voor kwartfinale Concacaf Gold Cup 2025
- Column: Finishing touch
- Jagesar: Geen belastingvoordelen voor Petronas en Paradise Oil Company
Eergisteren
- Reactie op Tsang: Feiten verdraaien is geen leiderschap
- OKB zal verkiezingen 2025 bindend verklaren
- Surinames Walker-1 bij wereldwijde top van olie-exploraties
- Vierde verdachte meldt zich in ripzaak Sun Parklaan
- Afreximbank lanceert $5 miljard fonds voor Suriname
- Verschuiving naar ondiep water: Macaw-1 boorput zet Demerara Shelf weer op de kaart
- Simons: Energiesector biedt kansen, investeringen en goed bestuur nodig
- Jagesar: Bijna helft van Surinames offshoregebied nu onder contract
- Noodstroomsysteem actief bij fatale crash Air India Dreamliner
- CELOS en APA bouwen verder aan agroforestry
- Cristina Fernández de Kirchner onder huisarrest
- Vandaag iets meer zon, maar ook onweersbuien
- Goerdat (ABOP) niet naar DNA; Santokhi heeft verkiezing nog niet aanvaard
- Column: Now, di w’woyo yagi
- Santokhi: We hebben basis gelegd voor duurzame energie-economie