Breaking: Oplossing acute nood kinderafdeling AZP
's Lands Hospitaal heeft ondanks de krapte toch besloten verplegend personeel ter beschikking te stellen van het Academisch Ziekenhuis Paramaribo (AZP). Deze overeenstemming die bereikt is, zal ervoor zorgen dat baby's niet dood hoeven te gaan omdat er niet genoeg handen zijn om intensieve zorg te bieden. Starnieuws verneemt uit meerdere bronnen dat aan hoog gekwalificeerde verpleegkundigen ook een maandelijkse incentive zal worden gegeven. Het voorstel is gedaan om hen SRD 5.000 netto extra te geven om het vertrek van verplegend personeel enigszins in te kunnen dammen.
Het probleem van onvoldoende capaciteit op de kinderafdeling van het AZP is maanden geleden onder de aandacht gebracht van Volksgezondheid. Er is overleg geweest en oplossingen voorgesteld, maar die hadden niet tot resultaten geleid. Hierdoor zijn drie vroeg geboren baby's de afgelopen week overleden. Een brandbrief met deze informatie is bij de media terechtgekomen, waarna publiekelijk alarm is geslagen, terwijl minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid uitlandig was. Zaterdag is er overleg gevoerd met diverse betrokken partijen, waarna er gewerkt is aan oplossingen. Deze zouden maandag bekend worden gemaakt, maar dat is niet gebeurd.
Naast extra personeel van 's Lands Hospitaal en incentives, is ook afgesproken dat laatstejaarsstudenten van Covab doorschuiven naar interne verpleging. Zij zullen extra trainingen krijgen. Ook zullen personen die gespecialiseerde opleidingen volgen vrijgesteld worden van betalingen. In oktober zullen ook buitenlandse krachten ingezet worden in het AZP.
Later op de dag belegt het Medisch Stafbestuur van het AZP een persconferentie over de huidige crisis binnen het ziekenhuis door het nijpende tekort aan zorgpersoneel. De uitstroom van verpleegkundigen en andere zorgprofessionals heeft geleid tot een onhoudbare situatie die ernstige gevolgen heeft voor de continuïteit en kwaliteit van de zorg, met name op de specialistische afdelingen zoals de NICU/PICU (kinder intensive care).
Vandaag
-
10:14
Gewapende overval Gompertstraat: schoten gelost, slachtoffers ongedeerd
-
09:18
Zwerfvuil: Een zichtbaar probleem dat vraagt om duurzame daden!
-
07:22
IDB-president over Van 't Hogerhuysstraat: We zullen besluit regering respecteren
-
05:25
Verspreide onweersbuien in de middag
-
03:33
NDP-fractie eist themavergadering over machtspositie Staatsolie
-
01:36
Assemblee wil dekking SRD 11,5 miljard tekort; uitgaven OM en Hof fors omhoog
-
00:59
Column: Stuurmanskunst of …?
-
00:00
Suriname krijgt US$ 500 miljoen zachte lening van IDB, met mogelijke verdubbeling
Gisteren
- Trinidad kent diepwaterblokken toe aan Exxon, mogelijke investering van $21,7 miljard
- "It ain't no fun when the rabbit got the gun"
- Visserscollectief vraagt president Simons harde aanpak misstanden visserijsector
- Bloedbank in acute financiële nood: Enorme achterstand ziekenhuizen
- Inheemsen: van 'Verworpenen' tot nationaal ontwikkelingsmodel
- Directeur Openbaar Groen per direct ontheven wegens onregelmatigheden
- Gratis medische zorg in Marwina Ziekenhuis voor Albina en omgeving
- Vuurwapenvergunning verlengen? Online doen
- US$ 63.000 uitgetrokken voor Carifesta te Barbados
- Wat staat ons politiek te wachten?
- Bewolking en onweersbuien op deze dinsdag
- Monorath belooft verbeteringen voor KPA na werkbezoek Santo Boma
- Column: Auto’s voor een kwart, vertrouwen voor nul
- Isaacs waarschuwt voor politieke invloed op politie; benadrukt rol OM
Eergisteren
- Tijdelijke voogdij cruciaal voor bescherming van minderjarigen
- Veroordeelde in hoger beroep in zaak brandstichting Vaco
- Noersalim in overleg met LVV-bond over dringende personeelskwesties
- Prominente Al Jazeera-journalist gedood bij Israëlische luchtaanval in Gaza
- Para krijgt nieuwe stem in parlement: Michael Marengo
- Suriname en Frankrijk verdiepen samenwerking gezondheidszorg
- Busvergunningen voorlopig stopgezet: Landveld wil strenger toezicht openbaar vervoer
- Wanneer breekt de helft van Suriname echt door?
- Vandaag toelating Michael Marengo tot DNA
- Zonnig, maar bewolking neemt toe
- Europa: Geen vrede in Oekraïne zonder Kyiv aan tafel
- Als de wind onze belofte meevoert...
- Meer dan 25% van begroting 2025 gaat naar ambtenarensalarissen