Amoksi: Alleen overvallen zijn gestegen
Amoksi heeft tijdens de Assembleevergadering donderdag, ingaand op een aantal vragen over de veiligheid, enkele ‘misdaadcijfers’ gepresenteerd. Het ging om een vergelijking van het aantal strafbare feiten die tussen januari en juni zijn gepleegd, in 2023 en 2024. Zo zijn gekwalificeerde diefstallen met 8,22 procent afgenomen (1763 gevallen in 2023, 1618 in 2024). Inbraken zijn met 6.12 % gedaald (1339 gevallen in 2023 om 1257 in 2024). Berovingen zijn ook gedaald, met 9.53 procent (van 325 gevallen in 2023 naar 294 in 2024). Het aantal overvallen is met 56,8 % enorm toegenomen (van 95 in 2023 naar 149 in 2024). Levensberovingen en suicide gevallen zijn ook afgenomen. Het aantal verkeersdoden is hetzelfde als vorig jaar; 35 voor het eerste halfjaar.
“Het is bij de overvallen met zware wapens -waarvan we regelmatig melding krijgen in de media- dat ons zware zorgen baart,” gaf Amoksi aan. “Het is niet alleen een trend in Suriname; we hebben een issue met illegale wapens in het Caribisch gebied. Vorig jaar is er een Caricom staatshoofdenmeeting geweest waar dit onderwerp is besproken en maatregelen zijn getroffen om illegale wapens en de smokkel ervan tegen te gaan. De acties van de veiligheidsdiensten zijn hierop gericht.”
In zijn beantwoording van andere vragen over de veiligheid heeft Amoksi aangegeven dat er een aantal nieuwe maatregelen zijn getroffen en bestaande zijn opgevoerd in stad en district, vooral in het binnenland. Zo trekken politie en militairen gezamenlijk op en zijn er roadblocks opgeworpen die tot nu toe hebben geleid tot aanhoudingen van gezochte verdachten en in beslagname van illegale wapens. Operatie Zero Tolerance gaat onverkort door, het inlichtingen netwerk en wagenpark wordt uitgebreid en nieuwe lichtingen worden ingezet om de armslag van de politie te vergroten.
Voor de districten heeft Juspol nog meer in petto: De komende maanden gaat de politie zich vestigen op Guyaba en de politiebureaus afbouwen op Stoelmanseiland en Snesikondre (alle in Sipaliwini). Er worden controleposten gebouwd of gemoderniseerd in Klaaskreek (Brokopondo), Coppenamepunt (Saramacca), Stolkertsijver (Commewijne) en Pikin Saron (Para). Voor het zuidoosten zijn afspraken met het ministerie van Defensie om een militaire post ter beschikking te stellen van het politiekorps.
Assembleeleden wilden na de presentatie van de minister meer uitleg hebben. De vragen die gesteld werden, zullen de volgende week worden beantwoord.
Vandaag
-
22:40
Finabank sluit eerste Small Business Academy succesvol
-
20:42
Suriname strijdt zich langs Puerto Rico richting groepsfase
-
18:40
Reactie op: ‘tralala’ naar ‘dadaa’ verandering?
-
16:37
Hooglandrijst: Van cultureel erfgoed tot gezond alternatief
-
14:35
Drukte en toewijding bij offerfeest: Iedereen moest ten minste 2 kilo krijgen
-
12:33
Golf van berovingen dwingt tot heroriëntatie op veiligheid
-
12:00
SLM-vlucht geannuleerd: passagiers en Natio gestrand
-
11:34
Stop de uitbuiting en oplichting van ons volk door de banken
-
09:38
PY764: 36 jaar later blijft luchtvaartveiligheid Suriname zorgelijk
-
06:47
De verkiezingen voorbij, hoe verder?
-
05:42
Nog meer regen op deze zaterdag
-
03:45
Een gestolen toekomst; een manifest voor politieke integriteit
-
02:57
VHP houdt grip op Nickerie, NDP 2 en PL consolideert 3e plek (update)
-
01:48
Korpschef kondigt harde aanpak aan na golf van overvallen
-
00:00
Joyce Williams treedt af als SPA-voorzitter
Gisteren
- VHP heeft de NPS vaak geholpen
- Suriname verslaat Puerto Rico met 1-0; naar 3e ronde WK-kwalificatie
- Miljoenen Guyanees oliegeld voor doop olieschip
- Inhoud enveloppe bij huwelijksjubileum verhoogd
- Gowricharn ontvangt internationale erkenning voor diasporaonderzoek
- Suriname vanuit de kappersstoel belicht
- ABOP spreekt waardering uit voor moslimgemeenschap
- Man verwond bij woninginbraak Sir Winston Churchillweg
- Regen, gebed en bezinning markeren begin van Offerfeest
- NDP: Ied ul-Adha markeert begin van hoop en herstel
- Verkeersveiligheid krijgt stem in afstudeeronderzoek
- De democratie ondermijnd; van 'tralala' naar 'dadaa' verandering?
- Zelfde weerpatroon van de week blijft aanhouden
- Hassankhan erkent fouten bij verkiezingen, maar fraude uitgesloten
- VHP en NDP nek-aan-nek regionale zetels in Saramacca
- Herdenking immigratie in teken van eerbetoon en toekomstvisie
- Santokhi: Regeren is blijven werken, ook tijdens wachten op uitslag
Eergisteren
- Licht beschadigde US-dollars blijven gewoon geldig
- Lions Club Para zet basisscholen in het zonnetje op Wereld Milieudag
- NDP eert Hindostaanse gemeenschap als pijler van nationale vooruitgang
- NDP domineert verkiezingen in Brokopondo
- NPS roept op tot harmonie: Onze culturele rijkdom is onze kracht
- Criminelen slaan toe in woning en vluchten via bosschage
- Opheffen ministerie van Arbeid is een valse start
- Twee gewelddadige overvallen kort na elkaar op klaarlichte dag
- OM eist tot 35 jaar cel in brute moordzaak op ondernemer A.A.
- CUS: Een moment van eenheid en culturele waardering
- Efficiëntie wint het van financieel belang bij online CBB-dienstverlening
- Technisch probleem legt openbare zitting Coronie stil
- Uitdagingen en Toekomst van Gepensioneerden in Suriname
- Onweersbuien blijven aanhouden
- 5 Juni: Dag van Waardigheid en Verbondenheid
- Column: Een appel te schillen
- Contract Staatsolie-topman Jagesar met drie jaar verlengd