Copa America 2024: Argentinië verslaat Ecuador met penalty's
Er waren penalty's nodig om het duel tussen verdedigend Copa America kampioen Argentinië en Ecuador te beslissen (4-2). Emi Martinez weet nog steeds te imponeren als hij tussen de palen staat. Ecuador heeft zich een ware tegenstander getoond om de strijd naar de strafschoppenreeks te dwingen. Maar zoals altijd vinden kampioenen een manier, en Argentinië heeft die weg ook vanavond gevonden.
Het uitverkochte NRG Stadion in Houston is gastheer van de langverwachte wedstrijd tussen toernooifavorieten kampioen Argentinië en Ecuador in de eerste kwartfinalewedstrijd van Copa America 2024. Met 17 jaar en 61 dagen oud is Kendry Páez de jongste speler in de geschiedenis van de Copa América die vanavond in een kwartfinale speelt.
Ecuador walste in de openingsfase van deze wedstrijd over Argentinië, maar slaagde er niet in hun superioriteit te verzilveren.
In de eerste minuten had Ecuador acht balcontacten in het strafschopgebied, vergeleken met nul voor Argentinië. Maar Argentinië groeide uiteindelijk in de wedstrijd en er was slechts één goed moment nodig om door te breken.
Moisés Caicedo doorbreekt de Argentijnse verdediging in de 6e minuut en staat vrij op doel! Even lijkt het erop dat hij de eerste speler wordt die op dit toernooi tegen Argentinië scoort, maar hij kan geen kracht genereren met zijn schot en het is een simpele redding voor Emi Martinez.
Ecuador krijgt grote kansen binnen het eerste kwartier. Jeremy Sarmiento en Caicedo combineren op briljante wijze om zich los te maken van de linkervleugel. Sarmiento stapt in het strafschopgebied en geeft een tik op een verdediger voordat hij op doel schiet, maar Emi Martinez redt!
Paez krijgt een grote kans op een vervolgschot vanaf de bovenkant van het strafschopgebied, maar slaagt er niet in het doel te raken.
De gezangen "Si se puede" (het is mogelijk) klinken luider op de tribunes omdat de fans van Ecuador zich zelfverzekerd voelen. Argentinië is de wedstrijd op wankel terrein begonnen... letterlijk. Het veld ziet er hard uit en het speelt snel. Argentinië voelt zich in Houston niet op zijn gemak.
Na de reeks vroege kansen van Ecuador begint Argentinië deze wedstrijd meer onder controle te krijgen. Ze pinnen Ecuador diep vast en houden ze daar, waarbij ze de bal van Paez afpakken toen Ecuador hem even had teruggewonnen.
Het balbezit leidt tot hun beste kans van de wedstrijd tot nu toe. Enzo Fernandez krijgt een vrije kopbal in het strafschopgebied, maar stuurt de bal naast het doel.
Argentinië snijdt door het midden van de Ecuadoraanse druk als Messi Fernandez op doel loslaat. Hij moet twee verdedigers verslaan en zet Preciado op de grond, maar de ander weet zijn daaropvolgende schot te blokkeren.
De ban breekt op het moment dat Argentinië een hoekschop intikt bij de eerste paal en Lisandro Martinez bij de achterpaal staat om de bal binnen te koppen.
Het doelpunt van Argentinië (35') komt door een slechte verdediging van Ecuador. Doelman Alexander Dominguez was absoluut nergens en minstens twee veldspelers – William Pacho en Alan Franco – stonden alleen maar naar de bal te kijken.
In de tweede helft krijgt Ecuador een penalty door hands van Rodrigo De Paul. Valencia plaatst zich achter de bal en ofschoon Martinez de verkeerde kant opgaat, rolt de bal tegen de paal. Wat een misser van Valencia!
Ecuador blijft drukken voor de gelijkmaker.
Valencia heeft bijna een kans om vanaf het middenveld los te komen op het doel van Argentinië, maar slaagt er niet in de bal mee te nemen, waardoor Nahuel Molina zich kan herstellen en de run kan stoppen.
Even later komt er een losse bal op hem af in het strafschopgebied, maar hij kan er niets mee doen voordat de verdediging hem wegruimt.
In blessuretijd maakt Ecuador op wonderbaarlijke wijze gelijk. De Ecuadoranen pakken Argentinie op een onbewaakt moment, terwijl John Yeboah een bal naar binnen zwaait en Kevin Rodriguez hem in de verre hoek intikt.
Jordy Caicedo krijgt op affluiten nog de kans om voor het doel in te koppen, maar zijn poging gaat wijd.
Naar de penalty's:
Messi mist, Emi Martinez blokt van Mena, Alvarez scoort, Emi Martinez blokt van Minda, Mac Allister scoort, Yeboah scoort, Montiel scoort, Jordy Caicedo scoort en dan schiet Otamendi Argentinië naar de halve finales (4-2).
Jordy Caicedo krijgt op affluiten nog de kans om voor het doel in te koppen, maar zijn poging gaat wijd.
Naar de penalty's:
Messi mist, Emi Martinez blokt van Mena, Alvarez scoort, Emi Martinez blokt van Minda, Mac Allister scoort, Yeboah scoort, Montiel scoort, Jordy Caicedo scoort en dan schiet Otamendi Argentinië naar de halve finales (4-2).

De Argentijnse stopper Emi Martinez blokt twee penalty's en tilt Messi en co naar de halve finales. (Getty Images)
Vandaag
-
08:56
Vuurwapenvergunning verlengen? Online doen
-
07:00
US$ 63.000 uitgetrokken voor Carifesta te Barbados
-
05:12
Wat staat ons politiek te wachten?
-
03:33
Bewolking en onweersbuien op deze dinsdag
-
02:07
Monorath belooft verbeteringen voor KPA na werkbezoek Santo Boma
-
00:59
Column: Auto’s voor een kwart, vertrouwen voor nul
-
00:01
Isaacs waarschuwt voor politieke invloed op politie; benadrukt rol OM
Gisteren
- Tijdelijke voogdij cruciaal voor bescherming van minderjarigen
- Veroordeelde in hoger beroep in zaak brandstichting Vaco
- Noersalim in overleg met LVV-bond over dringende personeelskwesties
- Prominente Al Jazeera-journalist gedood bij Israëlische luchtaanval in Gaza
- Para krijgt nieuwe stem in parlement: Michael Marengo
- Suriname en Frankrijk verdiepen samenwerking gezondheidszorg
- Busvergunningen voorlopig stopgezet: Landveld wil strenger toezicht openbaar vervoer
- Wanneer breekt de helft van Suriname echt door?
- Vandaag toelating Michael Marengo tot DNA
- Zonnig, maar bewolking neemt toe
- Europa: Geen vrede in Oekraïne zonder Kyiv aan tafel
- Als de wind onze belofte meevoert...
- Meer dan 25% van begroting 2025 gaat naar ambtenarensalarissen
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 884
- Communicatie: De onmisbare sleutel voor succes in het onderwijs
- Ontsnapte arrestanten Ardjopawiro en Cabenda opnieuw opgepakt
- Verdachte ingerekend voor neersteken man
- Uitspraak in zaak mogelijke verduistering door bankmedewerker op 19 augustus
- Een dodelijke waterscooteraanvaring geen toeval, maar beleidsfalen
- 20 jaar geëist tegen ondernemer die verdacht wordt van moord
- Gezond & Bewust 1: Hoge bloeddruk: de stille sluipmoordenaar
- Beveiliger verwondt supervisor met vuurwapen vanwege stress op de werkvloer
- Een transparante overheid via digitalisering: zijn we er klaar voor?
- Bewolking met verspreide onweersbuien
- Haïti roept noodtoestand uit om escalerend bendegeweld
- Verdachten beroving Snesikondre vrijgesproken wegens onvoldoende bewijs
- Simons belooft officiële erkenning Inheemsen en wet tegen concessies in woongebieden