Agroproject moet jongeren warm maken voor landbouwcarrière
Drie van de acht kinderen zijn er inmiddels van overtuigd dat zij later willen kiezen voor een carrière in de landbouwsector. In de afgelopen periode hebben zij niet alleen theoretische kennis opgedaan, maar ook een mini-GAP-training (Good Agricultural Practices) gevolgd. De kinderen maken deel uit van het project Kids Agro Future, geïnitieerd door The Bridge Diaspora. Orlando Cairo is een van de drijvende krachten achter het initiatief. Hij is trots op de prestaties van de kinderen. “Ze hebben het echt voortreffelijk gedaan. Ik stond er zelf versteld van,” zegt hij.
Het project is nog niet afgerond. Integendeel, de initiatiefnemers bereiden zich voor om meer kinderen te betrekken. Volgens Cairo leren de deelnemers niet alleen planten, maar ook systematisch werken. “Ze krijgen zaadjes mee naar huis en moeten precies bijhouden wanneer ze hebben geplant, hoe diep het zaad is geplaatst, hoe vaak er water is gegeven. Alles moet worden genoteerd. En zodra de zaden kiemen, moeten ze dat ook vastleggen. Je ziet hoe blij ze zijn wanneer het eerste plantje bovenkomt,” vertelt hij. Cairo vindt dat er meer mogelijkheden moeten worden gecreëerd voor kinderen om actief met landbouw bezig te zijn.

Samen met minister Mike Noersalim poseren de kinderen trots met hun oogst.
Minister Mike Noersalim van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) ondersteunt het project volledig. Hij benadrukte tijdens een ontmoeting met de kinderen het belang van landbouw voor de toekomst van het land. “Als er geen landbouw en geen veeteelt is, hebben we een groot probleem. Zonder voedsel kunnen we niet overleven. Jullie zijn de toekomst, maar jullie zorgen ook voor die toekomst door te kiezen voor de landbouw,” hield hij de kinderen voor.
De minister onderstreepte dat LVV actief samenwerkingen aangaat met organisaties en onderwijsinstellingen om jongeren en ook ouderen te stimuleren voor de landbouw te kiezen. Zo zijn er al partnerschappen met onder meer het Natin en het PTC. Ook een samenwerking met de Anton de Kom Universiteit van Suriname wordt nagestreefd. Noersalim sprak de hoop uit dat het project wordt voortgezet en verder uitgebreid. “Kies niet alleen voor een richting omdat die veel geld oplevert, maar vooral omdat je er passie voor hebt,” gaf hij mee.

John van der Zijden legt de kinderen de werking van een modern systeem uit.
Volgens John van der Zijden, die het project samen met Cairo uitvoert, maken moderne technologische ontwikkelingen landbouw aantrekkelijker en efficiënter. “De tjap en de houwer alleen zijn niet meer voldoende. We moeten efficiënter werken en nieuwe technologie inzetten,” zegt hij. Van der Zijden demonstreerde een drone die kan worden ingezet voor digitale irrigatie en het op afstand monitoren van aanplant. Ook bestaan er nieuwe technieken om efficiënter met water om te gaan, wat in tijden van klimaatverandering steeds belangrijker wordt.
Met deze combinatie van praktijkervaring, kennisoverdracht en moderne technologie hopen de initiatiefnemers jongeren enthousiast te maken voor een duurzame toekomst in de landbouw.
Vandaag
-
20:28
Suriname en Guyana versterken samenwerking tijdens top tussen presidenten
-
18:26
Bejaarde vrouw in bloedplas aangetroffen aan Esperanceweg
-
16:57
SAO toont vakopleidingen tijdens drukbezochte Skills Expo
-
15:00
OM eist 20 jaar gevangenisstraf in zaak dodelijk schietincident Van Idsingaweg
-
13:09
Parmessar bevestigt openbare hoorzitting van Somohardjo
-
11:16
Psychische aandoeningen nemen wereldwijd toe, ook in Suriname
-
09:18
Vertrouwenscrisis bij SBB: minister Soeropawiro wil ontslag Ruben Ravenberg
-
07:20
Vier jaar cel geëist tegen artiest Kappalani
-
05:23
Grote Regentijd houdt aan: opnieuw kans op zware buien en windstoten
-
03:27
Nieuwe mijlpaal in China-Rusland relatie: 20 akkoorden getekend
-
01:46
Verdachten ontkennen betrokkenheid in omvangrijke drugszaak na vermissing Koenawi en Hohmarow
-
00:59
Column: Surinaams voetbal hopeloos achter
-
00:00
VES-secretaris: Wijziging Comptabiliteitswet 2024 is ondoordacht; risico op verspilling
Gisteren
- Caricom-leden bijeen in Suriname: focus op multilaterale samenwerking en regionale uitdagingen
- Suriname is niet arm; het wordt arm gehouden
- DSB benoemt Raveen Koelfat tot Chief Commercial Officer
- Putin bezoekt Beijing: strategisch partnerschap versterkt, gasdeal blijft uit
- COFCOR-voorzitter Bouva wil sterkere positie CARICOM op wereldtoneel
- Buschauffeur meldt zich aan na beschuldigingen ongepast gedrag tegen schoolkinderen
- Jonge bromfietser overlijdt dagen na zware aanrijding op Saramaccaweg
- Reactie op: Volksgezondheid stelt samenleving gerust over bestrijdingsmiddelen
- Vragen in DNA over vermeende 'gestopte onderzoeken en contractverlenging bij Luchthavenbeheer
- Wisselvallig weer met kans op zware buien en windstoten
- Escalatie van protesten in Bolivia: duizenden eisen aftreden president Paz
- Brunswijk zet strijd tegen bondsvoorzitter Hellings voort met hoger beroep
- Gemaskerde criminelen slaan toe: slachtoffer mishandeld en beroofd
- DNA keurt in korte tijd twee belangrijke wetten van Justitie en Politie goed
Eergisteren
- Studenten krijgen weer studiebeurzen voor Ghana
- Lezen & Lunchen: Waarom Toen de Val van Iraida Ooft je aan tafel krijgt
- Agent schiet zichzelf per ongeluk in been bij controle dienstwapen
- Pompen bij Sabaku project en Indira Gandhiweg aanpak wateroverlast
- Onverwagt viert 145 jaar geschiedenis: Onze voorouders bouwden aan een toekomst
- Offerfeest dit jaar op woensdag 27 mei
- 'China heeft de touwtjes in handen': waarom Putin’s bezoek aan Beijing na Trump ertoe doet
- Somohardjo vraagt om openbare hoorzitting: Volk heeft recht op transparantie
- Putin prijst 'ongekende' Russisch-Chinese samenwerking
- Geweld en moreel verval
- Onweersbuien en wateroverlast in delen van het land
- Cuba waarschuwt voor ‘bloedbad’ bij Amerikaanse militaire actie na drone-rapport
- Column: Eén jaar later: neks no kenki, tra fas' no de, a new pasi lasi
- Kanhai: Pg deed juist door niet naar DNA te gaan