Soeng Ngie luidt Chinees Nieuwjaar feestelijk in
Kok en ondernemer Micle Fung You Kee van Soeng Ngie & Co liet zich opnieuw van zijn beste kant zien. “Dit is onze manier van teruggeven,” zegt hij aan Starnieuws. “Ik doe het met alle liefde.”
Ook de Koreaanse keuken was vertegenwoordigd dankzij een bijdrage van een venter die op de straatmarkt verkoopt. Zij deelde bakjes kimchi met Chinese groenten uit, vertelt Fung You Kee. Bezoeker Françoise Redout reageert enthousiast. “Het was lekker en anders. Ik ben het niet gewend, maar het was best pittig. Ik heb zowel het kip- als het varkensgerecht geproefd. Genoeg voor een hapje tussendoor.”

Francoise Redout neemt het in de paardenrace op tegen kok en ondernemer Micle Fung You Kee.
Redout bezoekt de winkel vaker om kleefrijst te kopen en hoorde via vriendinnen over de activiteit. “Ik volg Micle op tv en waardeer het enorm dat hij op verschillende manieren iets teruggeeft aan de samenleving. Hij heeft een groot hart.”
Volgens Fung You Kee gaan Chinees Nieuwjaar en samenzijn met familie hand in hand. “Tijdens Chinees Nieuwjaar draait alles om samen zijn met de familie. Er wordt flink gegeten en gedronken en vooral de kinderen worden verwend.” Veel ouders die ver van huis werken, keren in deze periode terug om samen te vieren. “De kinderen krijgen dan ook de bekende rode envelop met geld.”
De onderneming organiseert rond verschillende hoogtijdagen, met name rond de nieuwjaarsviering, steevast een feestelijk moment voor de samenleving. De gelegenheid wordt ook benut om nieuwe producten te introduceren, zoals sauzen voor het nieuwe jaar. “Deze is echt tof: binnen tien minuten is het gerecht klaar,” lacht de kok.

De traditionele Chinese snacks gaan hard in op de wekelijkse ‘straatmarkt’ voor Soeng Ngie Oriental Market.
Het evenement was meer dan alleen culinair en commercieel. Het vormde ook een eerbetoon aan Micles broer, algemeen directeur Robby Fung-You-Kee, die afgelopen december overleed. “Als ik het zo mag zeggen, is het een dubbele ode aan hem. Hij was echt de motor achter veel dingen en we zijn hem dankbaar.” Hoewel de rouwperiode is afgesloten, was de keuze om de viering toch door te laten gaan bewust. “Hij hield van dit soort activiteiten. Ik weet zeker dat hij blij zou zijn dat we doorgaan.”
Om het Jaar van het Paard symbolisch in te luiden, konden klanten deelnemen aan de ‘paardenrace’ en het opnemen tegen de ondernemer zelf. Er waren geen winnaars of verliezers; bij Fung You Kee draaide het vooral om gezelligheid en interactie met het publiek.

Henny Madan, die met zijn twee dochters wachtte op hun pakjes met mix van gekonfijte vruchten, probeerde intussen een nieuw product: pittige amalan. Op een A4-vel op de vitrinekast stond “Gratis proeven”. “Lekker, anders,” reageert Madan, terwijl zijn dochters toekijken. Het gezin komt uit Pad van Wanica en doet vaker boodschappen in de winkel. “De spullen zijn hier beter en vooral de sauzen zijn lekker,” vertelt Madan. Het gezin geniet zichtbaar van het evenement.
Redout en haar vriendinnen deden eveneens mee aan de paardenrace. Dinsdag viert zij Chinees Nieuwjaar verder, zoals voorgaande jaren, met een bezoek aan de Temple Fair in de Anthony Nesty Sporthal. Vanaf 10.00 uur starten daar de activiteiten met een bazaar, gevolgd door muziekoptredens in de middag en een culturele show in de avond. De organisatie is in handen van de Suriname Chinese United Association en de Chinese Ambassade in Suriname.
“De sfeer en de cultuur zijn gewoon anders en heel prettig om mee te maken. Je ontmoet ook andere mensen,” zegt Redout.
Vandaag
-
11:22
PALU: Politieke hervormingen blijven noodzakelijk voor ontwikkeling Suriname
-
10:36
President kondigt versnelde steunmaatregelen aan vanwege gevolgen oorlog Midden-Oosten
-
08:51
Hoe verder met het Gas-to-Shore project van president Simons?
-
06:49
Milieuorganisaties waarschuwen: Grootschalige sojateelt bedreigt Surinaams oerbos
-
04:55
Zon, bewolking en buien verwacht
-
02:57
Iran waarschuwt voor olieprijs van $200 per vat terwijl het handelsvaartuigen aanvalt
-
00:59
Column: Compleet slagveld
-
00:00
Advocaat Veira betwist juistheid van informatie in dossier eigen strafzaak
Gisteren
- Wat China goed deed – en wat Suriname nog kan leren
- Verdachte aangehouden voor kluisdiefstal; voertuig gelinkt aan sabotage Safe City-camera
- President Simons spreekt natie toe over gevolgen oorlog Midden-Oosten
- Steeds meer landen zien hoogste benzineprijzen sinds VS-Iran oorlog
- Drie verdachten aangehouden na beroving ondernemer aan Kronorstraat
- Betaalde vuilophaal: legaliteit, eerlijkheid en uitvoerbaarheid als basis
- President accepteert vertrek directie Melkcentrale; leiding tijdelijk bij Bardan
- Houten woning volledig in vlammen opgegaan aan Abiastraat
- Regering en bedrijfsleven bespreken economische impact wereldwijde ontwikkelingen
- Minister Misiekaba: bestuur SZF heeft volledig mandaat om orde te herstellen
- Chili: Nieuwe president moet economische storm trotseren te midden van wereldwijde onrust
- Onrust bij SZF: staf uit zorgen over terugdraaien personeelsbesluiten
- Afwisseling van zon en buien verwacht
- Advocaat Kanhai pleit voor vrijspraak agenten in Pikin Saron-zaak
- Column: Deskundigheid en vaderlandsliefde
- Na groen licht president: Grassalco trekt stekker uit Guysure-activiteiten in Guyana
Eergisteren
- Cubaanse artsen verlaten Guyana en regio na toenemende druk van VS
- Monorath benadrukt preventie bij schooljeugd in Meerzorg
- Man aangehouden voor ontuchtige handelingen in bijzijn van minderjarigen
- VHP: Laat rechtsstaat en rechter hun werk doen
- Bericht OM over verzoek in staat van beschuldigingstelling
- Somohardjo: Laat mij in staat van beschuldiging worden gesteld
- Adhin bevestigt: verzoek tot in staat van beschuldigingstelling oud-ministers ontvangen
- Verzoek tot in staat van beschuldigingstelling tegen oud-ministers ingediend bij DNA
- Strategisch 140%-model voor Surinaams oliebeleid
- Politiebericht over twee geweldsincidenten
- Groente-export zakt van 65 naar 15 ton per maand: sector vraagt actie
- Schutter vuurt vanuit auto: man raakt gewond
- Gewapende overval op goudzoekers
- SRD 117 miljoen overgemaakt voor toelagen ziekenhuispersoneel
- Afwisselend weer met zon en enkele buien
- Iran zet in op uithoudingsvermogen en energieverstoring in strijd tegen VS en Israël
- Column: President Jennifer Simons wordt flink beproefd
- Schorsing SBB-directeur leidt tot juridische strijd; Ravenberg gaat dinsdag toch aan het werk