Soeng Ngie luidt Chinees Nieuwjaar feestelijk in
Kok en ondernemer Micle Fung You Kee van Soeng Ngie & Co liet zich opnieuw van zijn beste kant zien. “Dit is onze manier van teruggeven,” zegt hij aan Starnieuws. “Ik doe het met alle liefde.”
Ook de Koreaanse keuken was vertegenwoordigd dankzij een bijdrage van een venter die op de straatmarkt verkoopt. Zij deelde bakjes kimchi met Chinese groenten uit, vertelt Fung You Kee. Bezoeker Françoise Redout reageert enthousiast. “Het was lekker en anders. Ik ben het niet gewend, maar het was best pittig. Ik heb zowel het kip- als het varkensgerecht geproefd. Genoeg voor een hapje tussendoor.”

Francoise Redout neemt het in de paardenrace op tegen kok en ondernemer Micle Fung You Kee.
Redout bezoekt de winkel vaker om kleefrijst te kopen en hoorde via vriendinnen over de activiteit. “Ik volg Micle op tv en waardeer het enorm dat hij op verschillende manieren iets teruggeeft aan de samenleving. Hij heeft een groot hart.”
Volgens Fung You Kee gaan Chinees Nieuwjaar en samenzijn met familie hand in hand. “Tijdens Chinees Nieuwjaar draait alles om samen zijn met de familie. Er wordt flink gegeten en gedronken en vooral de kinderen worden verwend.” Veel ouders die ver van huis werken, keren in deze periode terug om samen te vieren. “De kinderen krijgen dan ook de bekende rode envelop met geld.”
De onderneming organiseert rond verschillende hoogtijdagen, met name rond de nieuwjaarsviering, steevast een feestelijk moment voor de samenleving. De gelegenheid wordt ook benut om nieuwe producten te introduceren, zoals sauzen voor het nieuwe jaar. “Deze is echt tof: binnen tien minuten is het gerecht klaar,” lacht de kok.

De traditionele Chinese snacks gaan hard in op de wekelijkse ‘straatmarkt’ voor Soeng Ngie Oriental Market.
Het evenement was meer dan alleen culinair en commercieel. Het vormde ook een eerbetoon aan Micles broer, algemeen directeur Robby Fung-You-Kee, die afgelopen december overleed. “Als ik het zo mag zeggen, is het een dubbele ode aan hem. Hij was echt de motor achter veel dingen en we zijn hem dankbaar.” Hoewel de rouwperiode is afgesloten, was de keuze om de viering toch door te laten gaan bewust. “Hij hield van dit soort activiteiten. Ik weet zeker dat hij blij zou zijn dat we doorgaan.”
Om het Jaar van het Paard symbolisch in te luiden, konden klanten deelnemen aan de ‘paardenrace’ en het opnemen tegen de ondernemer zelf. Er waren geen winnaars of verliezers; bij Fung You Kee draaide het vooral om gezelligheid en interactie met het publiek.

Henny Madan, die met zijn twee dochters wachtte op hun pakjes met mix van gekonfijte vruchten, probeerde intussen een nieuw product: pittige amalan. Op een A4-vel op de vitrinekast stond “Gratis proeven”. “Lekker, anders,” reageert Madan, terwijl zijn dochters toekijken. Het gezin komt uit Pad van Wanica en doet vaker boodschappen in de winkel. “De spullen zijn hier beter en vooral de sauzen zijn lekker,” vertelt Madan. Het gezin geniet zichtbaar van het evenement.
Redout en haar vriendinnen deden eveneens mee aan de paardenrace. Dinsdag viert zij Chinees Nieuwjaar verder, zoals voorgaande jaren, met een bezoek aan de Temple Fair in de Anthony Nesty Sporthal. Vanaf 10.00 uur starten daar de activiteiten met een bazaar, gevolgd door muziekoptredens in de middag en een culturele show in de avond. De organisatie is in handen van de Suriname Chinese United Association en de Chinese Ambassade in Suriname.
“De sfeer en de cultuur zijn gewoon anders en heel prettig om mee te maken. Je ontmoet ook andere mensen,” zegt Redout.
Vandaag
-
20:28
Suriname en Guyana versterken samenwerking tijdens top tussen presidenten
-
18:26
Bejaarde vrouw in bloedplas aangetroffen aan Esperanceweg
-
16:57
SAO toont vakopleidingen tijdens drukbezochte Skills Expo
-
15:00
OM eist 20 jaar gevangenisstraf in zaak dodelijk schietincident Van Idsingaweg
-
13:09
Parmessar bevestigt openbare hoorzitting van Somohardjo
-
11:16
Psychische aandoeningen nemen wereldwijd toe, ook in Suriname
-
09:18
Vertrouwenscrisis bij SBB: minister Soeropawiro wil ontslag Ruben Ravenberg
-
07:20
Vier jaar cel geëist tegen artiest Kappalani
-
05:23
Grote Regentijd houdt aan: opnieuw kans op zware buien en windstoten
-
03:27
Nieuwe mijlpaal in China-Rusland relatie: 20 akkoorden getekend
-
01:46
Verdachten ontkennen betrokkenheid in omvangrijke drugszaak na vermissing Koenawi en Hohmarow
-
00:59
Column: Surinaams voetbal hopeloos achter
-
00:00
VES-secretaris: Wijziging Comptabiliteitswet 2024 is ondoordacht; risico op verspilling
Gisteren
- Caricom-leden bijeen in Suriname: focus op multilaterale samenwerking en regionale uitdagingen
- Suriname is niet arm; het wordt arm gehouden
- DSB benoemt Raveen Koelfat tot Chief Commercial Officer
- Putin bezoekt Beijing: strategisch partnerschap versterkt, gasdeal blijft uit
- COFCOR-voorzitter Bouva wil sterkere positie CARICOM op wereldtoneel
- Buschauffeur meldt zich aan na beschuldigingen ongepast gedrag tegen schoolkinderen
- Jonge bromfietser overlijdt dagen na zware aanrijding op Saramaccaweg
- Reactie op: Volksgezondheid stelt samenleving gerust over bestrijdingsmiddelen
- Vragen in DNA over vermeende 'gestopte onderzoeken en contractverlenging bij Luchthavenbeheer
- Wisselvallig weer met kans op zware buien en windstoten
- Escalatie van protesten in Bolivia: duizenden eisen aftreden president Paz
- Brunswijk zet strijd tegen bondsvoorzitter Hellings voort met hoger beroep
- Gemaskerde criminelen slaan toe: slachtoffer mishandeld en beroofd
- DNA keurt in korte tijd twee belangrijke wetten van Justitie en Politie goed
Eergisteren
- Studenten krijgen weer studiebeurzen voor Ghana
- Lezen & Lunchen: Waarom Toen de Val van Iraida Ooft je aan tafel krijgt
- Agent schiet zichzelf per ongeluk in been bij controle dienstwapen
- Pompen bij Sabaku project en Indira Gandhiweg aanpak wateroverlast
- Onverwagt viert 145 jaar geschiedenis: Onze voorouders bouwden aan een toekomst
- Offerfeest dit jaar op woensdag 27 mei
- 'China heeft de touwtjes in handen': waarom Putin’s bezoek aan Beijing na Trump ertoe doet
- Somohardjo vraagt om openbare hoorzitting: Volk heeft recht op transparantie
- Putin prijst 'ongekende' Russisch-Chinese samenwerking
- Geweld en moreel verval
- Onweersbuien en wateroverlast in delen van het land
- Cuba waarschuwt voor ‘bloedbad’ bij Amerikaanse militaire actie na drone-rapport
- Column: Eén jaar later: neks no kenki, tra fas' no de, a new pasi lasi
- Kanhai: Pg deed juist door niet naar DNA te gaan