Column: Passiviteit sportbonden
Er zijn tal van overkoepelende organisaties actief in Suriname. Haast bij elke sport is er een bond waar andere verenigingen bij aangesloten zijn. De ene meer de andere minder. Organisaties die een bepaalde tak van sport beoefenen verenigen zich in de hoop op die manier de sport beter te kunnen ontwikkelen. Doorgaans is dit ook het geval in de meeste landen, omdat de bestuurders van de bonden kunnen netwerken met andere buitenlandse gelijkgezinde organisaties. Vaak is er ook een wereldwijde federatie waarin bonden van de verschillende landen vertegenwoordigd zijn, die toernooien organiseert, opleidingen verzorgt voor betrokken actoren (spelers, trainers, bestuurders etc.) en ook financiële ondersteuning geeft aan de lidorganisaties.
In de meeste landen werpt het samenwerken met internationale organisaties vruchten af voor de aangesloten bonden en hun leden. Lokale verenigingen zijn door de ondersteuning op verschillende terreinen in staat om de sport zodanig uit te dragen dat het aantal beoefenaars toeneemt. Door informatie over de sport te delen, wedstrijden en andere evenementen te organiseren, zijn ze in staat om leden te werven voor hun tak van sport. Bij sommige sporten is het zelf mogelijk om het originele concept te vereenvoudigen, zodat meer mensen in staat gesteld worden om mee te doen. Een voorbeeld daarvan is de voetbalsport, waarbij afgeweken kan worden van het oorspronkelijke aantal van elf spelers per team. Door ook competities te houden voor zeventallen en viertallen, kunnen organisaties met weinig leden, toch ook participeren. Voor gebieden met een kleine bevolking is dit een uitstekende manier om toch aan sport te kunnen doen.
Hoewel er in Suriname veel bonden geregistreerd staan, zijn er bitter weinig actief. Het gevolg is dat de sportvelden in de volksbuurten er verlaten bij staan. Was het vroeger zo dat je in de middag jongeren kon zien sporten, tegenwoordig zie je lege sportvelden. Ook in het weekeind is er weinig te doen op de meeste sportvelden in de verschillende buurten. Behalve voetballen is er weinig tot geen activiteit te bespeuren op sportgebied. Zoals eerder gesteld, krijgen de bonden op verschillende terreinen ondersteuning om de beoefening van die sport te bevorderen, echter is er weinig tot niets te merken. De bonden zouden landelijk kader moeten opleiden, instuiven organiseren om jongeren te enthousiasmeren en daarna opgerichte verenigingen faciliteren, zodat de sport op de juiste manier beoefend kan worden.
De sportbonden die hier te lande actief zijn, doen er goed aan om ervoor te zorgen dat geïnteresseerden landelijk aan hun trekken kunnen komen. Op dit moment gaat er te weinig uit van de meeste sportbonden in Suriname, vooral buiten Paramaribo. Werk samen met plaatselijke organisaties om de aldaar wonende doelgroep te bereiken en erbij te betrekken. Suriname is meer dan Paramaribo alleen, dus sla de vleugels uit naar de districten, zodat ook die landgenoten aan hun trekken kunnen komen. Ga na wat de behoefte is van de beoogde doelgroep en speel daarop in. Zit niet vanuit een gekoelde kamer aan te nemen dat de bewoners van een bepaald gebied geen interesse hebben in een bepaalde tak van sport. Meten is weten, dus trek erop uit om de behoefte te peilen en handel daarnaar. Voorts kan het ook zijn dat de doelgroep door onwetendheid terughoudend is, onbekend maakt immers onbemind. Zorg ervoor dat er in elk district verenigingen worden opgericht en organiseer in elk district competities, waarna de districtskampioenen mogen strijden om het landskampioenschap. Op die manier betrek je alle Surinamers bij het sportgebeuren, want mensen zullen zich scharen achter de plaatselijke sporters.
Mireille Hoepel
Vandaag
-
19:11
Lula op Trumps tariefdreiging: 'Brazilië accepteert geen druk'
-
17:33
Zorgsector versterkt met 160 nieuwe professionals
-
16:06
NPS draagt Diana Pokie en Dirk Currie voor als ministers
-
14:27
Bejaarde slachtoffer gewelddadige woningoverval: SRD 50.000 buitgemaakt
-
12:25
Stemrecht op het spel voor miljoenen Indiërs
-
10:23
Fly All Ways werkt aan oplossing gestrande passagiers Bonaire
-
08:41
Waarschuwing tegen terugkeer van oude meesters in nieuwe pakken
-
06:37
Santokhi, Simons en Adhin in overleg ordentelijke machtsoverdracht
-
05:02
Steeds meer zon met wegtrekkende buien
-
03:14
Chileense gletsjers lopen verhoogd risico op instorting en aardverschuivingen
-
01:56
Rechter: OW moet aanbestedingsbesluit project Van ’t Hogerhuysstraat intrekken
-
00:59
Column: Kabinetsformatie: Competentie of beloningssysteem?
-
00:00
Slechts drie vrouwen in het nieuwe kabinet!
Gisteren
- Santokhi’s toespraak, wanvertoning hypocrisie en zelfverheerlijking
- Regering bereidt transparante machtsoverdracht voor
- Bronto Somohardjo kiest niet voor ministerspost
- De 6 namen NDP ministers bekend
- Politiek is een keuze, geen roeping van God
- Twee aanhoudingen in Regio West voor geweld en smokkelwaar
- ABOP draagt Bee, Abiamofo, Monorath en Huur voor als ministers
- Voortvluchtige verdachte dood aangetroffen na geweldsincident met ex-partner
- OM in hoger beroep tegen vonnis vrijspraak Van den Bergh
- Onweer en nog wat laatste regenbuien
- Santokhi sluit regeerperiode af met onderscheidingen
- Column: Kort door de bocht
- Door modder en manpira’s voor de mangroves van Bigi Pan
Eergisteren
- Ruim 100 decoraties met oog op 50 jaar Srefidensi
- Momar Pinas pleit voor duurzame vernieuwing openbaar vervoer
- Ancelotti krijgt voorwaardelijke celstraf voor belastingfraude in Spanje
- Cel voor verdachte die zich voordeed als politie-toppers Reumel, Palmtak en Isaacs
- Suriname eert Taskforce voor bijdrage aan malariavrije status
- Paus Leo: 'Onze wereld staat in brand'
- Man aangehouden met grote partij illegale sigaretten
- Gezin gekneveld bij brute overval
- Kan Suriname kiezen tussen China en de VS?
- Raadsman Lobo: Er vindt willekeur plaats van OM in de vervolging
- Bewolkt vandaag met kans op middagbuien
- China wijst kritiek VS over invloed in Suriname van de hand
- Voorbereidingen inauguratie Simons en Rusland in volle gang
- Getuige in strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet verschenen
- Geen ambtelijke status en dubbele salarissen meer voor DNA-leden