Terechte vingerwijzing naar Zonen van Hermandad
Ik heb veel acties, betogingen en stakingen meegemaakt. Zelfs traangas en pepperspray heb ik getrotseerd, tijdens grote stakingen en acties o.a. in 1969, toen de regering J. Pengel/P. Chandie Shaw (NPS/Aktie Groep) ten val werd gebracht. In februari 1973 toen Abaisa werd doodgeschoten door de politie en niet te vergeten de grote betoging tijdens de regering Jules Wijdenbosch in 1996. Toen werden wij bestreden/verdreven met traangas en de betogers werden uitelkaar verdreven door de Mobiele Eenheid.
Tijdens al deze betogingen en ook na het doodschieten van politie-inspecteur Herman Gooding op 5 augustus 1990 zijn er acties ondernomen en diverse toespraken gehouden. Wat de huidige bondsvoorzitter van Surinaamse Politie Bond, Raoul Hellings in felle woorden duidelijk maakt, is dezerzijds zeer prijzenswaardig te kwalificeren. Terwijl het volk om naarstige oplossingen snakt om de verharde criminaliteit de kop in te drukken, is het schandalig dat dienstdoende ambtenaren hun verantwoordelijkheid verzwakken. Een oplossing en voorstel is om meer politieagenten op straat in te zetten dan te luieren en te slapen op politiebureaus.
Laat het administratief werk doen door het burgerpersoneel en niet door duur betaalde politie agenten. Hetgeen de bondsvoorzitter suggereert en constateert, is er inderdaad sprake van alcoholgebruik-/misbruik en liefst tijdens diensttijd en in dienstuniform. Zulke gedragingen zijn niet acceptabel en nog minder verantwoord en moeten drastisch worden aangepakt en waar en indien nodig, moeten de nodige disciplinaire maatregelen niet uitblijven en zonder aanzien des persoon worden toegepast!
Ik had reeds eerder geschreven over nieuwe bezems… doelende op de nieuwe korpschef, Roberto Prade, in de hoop, dat hij spijkers met koppen zou slaan! Hij wilde de criminaliteit flinke slagen toebrengen. Voorts zou hij waar nodig impopulaire maatregelen treffen en hij zou ook schoon schip maken bij de Inlichtingendienst van de politie. De criminaliteitsbeheersing was één der hete hangijzers waar hij zich zou gaan focussen.
Wat zal het beleid zijn om verbetering in deze en andere kwesties teweeg te brengen? Een rationeel- en constructief beleid is zonder meer vereist. De rotte appels moeten uit het korps worden verwijderd. Het misbruik maken van hun posities en vooral van de dienstvoertuigen moet tot het verleden behoren.
Zowel de minister van Justitie & Politie, Stuart Getrouw, alsook de korpschef hebben in hun betoog aangekaart, dat zij enkele voornemens hoog in hun vaandel voeren, zoals: criminaliteitsbestrijding, de verkeersveiligheid en versterking van de politieorganisatie. De korpschef geeft inderdaad openlijk toe, dat het rooskleurig eruit ziet, maar dat zullen we in de praktijk nog moeten ervaren.
Voor eenieder - zelfs voor een leek - is het overduidelijk dat de criminaliteit steeds ergere vormen aanneemt en grimmiger wordt. In eerdere artikelen heb ik de nodige aanbevelingen gedaan om dit fenomeen drastisch aan te pakken en dat de leiding eraan zal werken om de veiligheid van de burgerij te garanderen. Het kankergezwel - criminaliteit - waaronder het volk gebukt gaat en steeds toeneemt, dient door alle verantwoordelijken, ook door de vakbond en de alerte burgers, buurtwacht met wortel en tak uitgeroeid te worden.
Hopelijk zal de verbetering en de bevordering van de verkeersveiligheid, zoals de minister belooft, drastisch worden aangepakt. Ook moet worden opgetreden tegen geluidshinder door onnodig te claxonneren en van motor- en bromfietsers, die voor geluidsoverlast zorgen.
De hoop is gevestigd op een leefbaar en veilig gevoel voor elke Surinamer.
Roy Harpal
Vandaag
-
13:10
Putin bezoekt China kort na Trump om strategische samenwerking te versterken
-
11:13
Kwetsbare gezinnen kunnen zich aanmelden voor Schooltassenproject
-
09:16
Suriname en Venezuela willen samenwerking uitbreiden op meerdere gebieden
-
07:18
Aanklacht tegen Raul Castro markeert escalatie in VS-Cuba relatie
-
05:34
Sapoen: Pg desavoueert De Nationale Assemblée
-
03:46
Zware buien en onweer voorspeld in kustgebied en binnenland
-
02:08
OWRO waarschuwt voor wateroverlast door springtij en aanhoudende regenval
-
00:32
Richano Santokhi op strafzitting: Ik praktiseer mijn uiterste recht op vrije meningsuiting
-
00:00
Somohardjo zal verschijnen voor DNA-commissie: Ik heb niets te verbergen
Gisteren
- Wij hollen altijd achter de feiten aan
- Vier maanden oude baby verdronken in ondergelopen woning
- Overleg tussen presidenten Simons en Ali over economie en wateroverlast
- Doorbraak in slepende grondkwesties Mariënburg
- Staatsolie boekt sterke resultaten en draagt US$ 400 miljoen af
- BRICS-top eindigt zonder gezamenlijke verklaring door verdeeldheid over oorlog in Iran
- Ontslag voltallige CBvS-Raad: regering tart grenzen van de Bankwet
- Trump vertrekt uit Beijing zonder grote doorbraken, maar met warme woorden voor Xi
- Notities uit de behandelkamer: Goede zorg spreekt Nederlands en Sranan Tongo
- Patholoog-anatoom kan doodsoorzaak in Pikin Saron-zaak niet vaststellen
- Wisselvallige dag met opnieuw buien
- Trump-Xi top: Taiwan-waarschuwing en energieoverleg
- Regering zet extra machines en crisisaanpak in tegen wateroverlast
- Column: Vrije meningsuiting ook voor impopulaire meningen
- Pg wijst uitnodiging DNA-commissie af: extra toelichting alleen schriftelijk
Eergisteren
- Nieuwe RvC Centrale Bank moet toezien op financieel beleid en economische stabiliteit
- Surinaamse afgestudeerden krijgen internationale training voor offshore-sector
- Taiwan en Straat van Hormuz domineren cruciale top in Beijing
- Kantonrechter wijst ontslagverzoek EBS tegen vakbondsleider Hellings af
- Johnny Kasdjo toegelaten tot DNA: focus op verantwoordelijkheid en daadkracht
- Protesten in Havana escaleren door stroomuitval en brandstoftekort
- Inbraak bij commissariaat Para: twee kluizen verdwenen
- China en VS zoeken balans tussen competitie en samenwerking
- Laat Paramaribo weer opbloeien – vernieuwing en nostalgie
- Nieuw trainingsprogramma helpt werkende ouders bij ontwikkeling jonge kinderen
- Zware onweersbuien en kans op wateroverlast verwacht
- Olieprijzen licht omhoog in afwachting van Trump-Xi top
- Column: Grote verliezer en lachende derde
- Johnny Kasdjo wordt vandaag tot DNA toegelaten namens VHP