Verzoek raadslieden in semi-duikbootzaak afgewezen
Rechter Maureen Dayala heeft op de rechtszitting van maandag het verzoek van de raadslieden om de voorlopige hechtenis van de verdachten Gonzales C., Jimenez P., Luis R., Sanchez P., Albida B. op te schorten, afgewezen. Deze verdachten staan samen met Alonso V, Margarita B, Mirabal G, van wie de voorlopige hechtenis opgeschort zijn, terecht in de geruchtmakende semi-duikbootzaak. De kantonrechter voerde aan dat de ernstige bezwaren nog overeind staan.
Tegen Gonzales C., Jiminez P., Luis R, Sanchez P. en Albida B. is acht jaar cel geëist, een boete van SRD 60.000 of een vervangende hechtenis van drie maanden. Tegen Alonso V., Margarita B. en Mirabal G. is er een celstraf geëist van vijftien maanden waarvan twee voorwaardelijk onder aftrek van de tijd in voorarrest doorgebracht met een proeftijd van drie jaar en een boete van SRD 30.000 subsidiair twee maanden hechtenis.
Raadsman Irvin Kanhai voerde aan dat de verdachten geen gebruik hebben kunnen maken van het recht op contra- expertise. Hij vroeg om het Openbaar Ministerie (OM) niet ontvankelijk te willen verklaren. De advocaat voerde aan dat de deskundige van het OM verklaard had dat het vaartuig reeds voor 95% af was en dat het vaarwaardig was, hoewel de propellers nog niet bevestigd waren. Bij het trekken van de boot gingen de beugels kapot en de boot zonk. Kanhai heeft zijn twijfels over de vaarwaardigheid van de boot. Hij vindt dat de boot niet zeewaardig was.
Kanhai vindt dat het OM ernstige nalatigheid en slordigheid verweten kan worden. De advocaat benadrukte dat er helemaal geen cocaïne is gevonden in de boot. Verder noemde de raadsman het een onzin dat de boot vervaardigd was om op de Mid-Atlantische route te varen. De tenlastelegging van deelname aan een criminele organisatie noemt Kanhai kinderachtig.
Collega Raoul Lobo vroeg om algehele vrijspraak van zijn cliënt Mirabal G. Ook hij voerde aan dat er geen sprake is van deelname aan een criminele organisatie. Voorts haalde hij aan dat de medeverdachten zijn cliënt ook niet bezwaard hebben. Raadsman Edward Redjopawiro vroeg om vrijspraak voor zijn cliënt Gonzales C. en merkte op dat hij niet bij de voorbereidingshandelingen betrokken was. Op 4 november zal deze zaak verder behandeld worden.
Vandaag
-
18:46
China: Diplomatieke samenwerking en vrede als antwoord op wereldwijde uitdagingen
-
16:48
AZP viert 60 jaar zorg: regering investeert SRD 60 miljoen in modernisering
-
14:50
Onze kinderen verdrinken in het nieuwe onderwijssysteem
-
12:47
Olieprijs schiet boven US$ 119 door oorlog in het Midden-Oosten
-
10:49
CBvS verwerkt activiteiten buitenlandse oliemaatschappijen in economische statistieken
-
08:51
Masker VMS gevallen
-
06:53
Vrouwen hebben 36% minder economische rechten dan mannen
-
04:55
Afwisseling van zon en buien in het binnenland en langs de kust
-
02:57
Iran benoemt Khamenei’s hardline zoon Mojtaba als nieuwe Opperste leider
-
00:59
Column: De lente die niet wijkt
-
00:00
Directeur SBB krijgt ontslag aangezegd en kondigt juridisch verweer aan
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 914
- NPS pleit voor verdere versterking rechten en kansen van vrouwen
- ABOP benadrukt rol van vrouwen bij ontwikkeling van Suriname
- China waarschuwt tegen regimewissel in Iran
- C-47 staat stil bij dubbele rol van werkende vrouwen
- A20: Internationale Vrouwendag staat voor gelijkheid en gezamenlijke toekomst
- Gestolen voertuig klemgereden: verdachte neergeschoten, twee vluchten het bos in
- We zijn er nog niet; maar we zetten door
- Gewapende woningoverval: daders maken geld en sieraden buit
- VHP: Internationale Vrouwendag vraagt om meer dan woorden
- NDP benadrukt rol van vrouwen en wijst op leiderschap Simons
- Zon en kans op lokale buien
- Escalatie in VS-Iran conflict: Oekraïne biedt steun aan Saudi-Arabië tegen Iraanse drones
- President Simons: positie van vrouwen cruciaal voor sterke samenleving
- Gewapende overval op supermarkt: twee medewerkers gewond
- Visserijsector waarschuwt voor aantasting onafhankelijkheid Viskeuringsinstituut
Eergisteren
- Somohardjo bij Nationale Iftar: werk harder voor het land, niet voor groepen
- Suriname verkent samenwerking met VAE-bedrijf voor digitalisering overheid
- Pas goed op jezelf, meisje
- Jagesar: Olieprijs stijgt ook in Suriname door oorlog rond Iran
- Trump lanceert militaire coalitie tegen drugskartels met Latijns-Amerikaanse leiders
- Chikungunya-besmettingen stijgen; import chemicaliën vertraagd
- Iran kondigt voorwaardelijke wapenstilstand aan buurlanden
- Regering wil woningbouw weer op gang brengen met goedkope hypotheken
- President: Lagere goudroyalty kan juist meer inkomsten opleveren
- Afwisseling van zon en lokale buien
- Cuba meldt vijfde dode na vuurgevecht met Florida-geregistreerde speedboot
- Slachtoffer straatberoving raakt buiten bewustzijn
- Simons benadrukt ordening mediaveld en journalistiek via accreditatie