Ontzag voor 's werelds grootste vliegtuig op Zanderij
Het reuzen vrachtvliegtuig, met maar liefst zes motoren, is vrijdag rond half zes geland. Zo'n dertig leerling-piloten en andere geïnteresseerden hebben zich om 5 uur aangemeld op de luchthaven. Buiten het vliegveld had zich al ruim een uur van tevoren een grote groep Antonov-fans verzameld om de aankomst mee te maken. Het toestel is groter dan het grootste passagiersvliegtuig de Airbus A380. Niet lang na de landing is een storm losgebarsten. Het heeft heftig gebliksemd en moest het tanken af en toe gestaakt worden. De Antonov scheen niet onder de indruk te zijn van het onweer. Bij de aankomsthal, waar de bezoekers zich hadden verzameld, werd geduldig de kans afgewacht om in ‘the belly of the beast’ te gaan. Abrupt was het onweer voorbij en gaf de bemanning het sein dat ze nog wat tijd heeft voor de nieuwsgierigen.
Er is ruim 132.000 liters aan jet fuel bijgetankt. Aan boord bevinden zich vier reuzen ‘mining generators’ met een totaal gewicht van 185 ton. Het vliegtuig kan tot ruim 600 ton dragen. Vijay Chotkan, directeur van NV Luchthavenbeheer is erg trots. “Een geweldige dag voor de airport. Waarom? Het is het grootste vliegtuig van de wereld. Het is uniek, gewoon omdat er maar één hiervan is. En wij hebben de eer om het van dienst te zijn. We hebben de langste en de beste baan van het heel Caribisch gebied, 3.48 km lang en stabiel genoeg voor zo een gigantisch vliegtuig. We hebben alles hier om het op te vangen. We moeten dit natuurlijk aangrijpen om ons land te promoten, harder werken aan ons vliegveld om meerdere van deze grote boys te ontvangen.” In 2010 was de Antonov voor het eerst geland op Zanderij.
Aan boord zijn er voor de leerling-piloten geen woorden genoeg om hun ervaring te beschrijven. “Ik weet niet wat ik moet zeggen. Het is zo geweldig!” roept Prewesh, student bij Vortex Aviation. De bemanningsleden slaan kalm de enthousiastelingen gade. Zij zijn de aandacht al gewend. In al de landen die de Antonov aandoet, ontbreekt het niet aan media aandacht. De bezoekers krijgen allemaal een gesigneerde foto van het vliegtuig mee. De vijf minuten zijn om. Voldaan en geïnspireerd verlaten de aankomende piloten het toestel. De Antonov begeeft zich naar de baan en start op volle toeren de aanloop. Door het donker is het vliegtuig nauwelijks zichtbaar geworden maar het geluid van de zes motoren benadrukken de aanwezigheid van het machtige luchtschip. Applaus en gejoel wanneer de Antonov 255 met gezag de lucht inklimt en in de nachtelijke hemel verdwijnt op weg naar Chili.
René Gompers
Vandaag
-
22:55
Bijna tien ongevallen per dag in augustus
-
20:53
Ex-president Santokhi legde de fundamenten; Simons plukt de vruchten
-
18:51
Workshop legt basis voor herstel luchtvaart
-
16:49
Newmont vloeit personeel gefaseerd af; presenteert plannen aan VWA
-
14:44
Ministerie GBB wint rechtszaak tegen landmeter Winter
-
12:46
Snel, stil en indrukwekkend: onze eerste hogesnelheidstreinreis in China
-
10:48
Santokhi’s PR-unit: Royalties-programma is geen politieke stunt
-
08:51
Een sociologisch pleidooi voor proportionele diversiteit rechterlijke macht
-
06:53
Universiteit vernoemd naar Claudetta Toney officieel geopend
-
04:55
Warme dag met bewolkte lucht
-
02:57
Fed zet stap naar renteverlaging: markten kijken gespannen mee
-
00:59
Column: Wonden, littekens en de verloren kracht van eenheid
-
00:00
Acteur Daniël Kolf wint prestigieuze toneelprijs Theo d’Or
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 889
- Man verdronken in Saramacca
- VSB: Gezamenlijke aanpak nodig na Amerikaanse waarschuwing over havenveiligheid
- Wat haalt Suriname uit de klimaatconferentie COP 30?
- Minister Ramsaran grijpt in bij voedselvoorziening militairen
- Defect voertuig vliegt in brand onder woning
- Beschouwingen rondom het nieuwe BW
- President Simons steunt kindertehuizen Nickerie met bezoek en donatie
- In memoriam: Indra Djwalapersad 1951–2025
- RSF roept regering-Ali op vijandigheid tegen journalisten te beëindigen
- Zondag doet zijn naam eer aan: zonnig en warm
- Gezellig druk bij heropende Waterkant
- Sosar brengt LVV ruim USD 20.000 opslagkosten in rekening
- Suriname haalt de angels uit gespannen relatie met Guyana
Eergisteren
- Een samenhangend en rechtvaardig beleid
- Winkelpand 19 Trading aan de Bomaweg verwoest door brand
- Minister Wijnerman verrast door ontslag administrateur-generaal Staatsschuld
- Gezamenlijke verklaring Suriname-Guyana
- VWA benadrukt visie op gezonde arbeidsverhoudingen bij gesprek vakbond Rosebel
- Suriname en Guyana versterken samenwerking op meerdere fronten
- Suriname wil op COP30 zich inzetten op olie-inkomsten én klimaatfinanciering
- Brand! Een verlammend fenomeen
- Ontslagen Newmont-arbeiders kloppen aan bij DNA
- Antoine Elias leidt raad MMC; uitdagingen groot
- Ruim 2.400 aanwezigen bij opening congres Jehovah’s Getuigen
- Vrijwel droog en warm met slechts kans op lokale bui
- Cuba: Miljoenen zonder stroom door vijfde stroomstoring in minder dan een jaar
- President in Nickerie voor 3-daags werkbezoek
- Een veerdienst die hapert, een regering die moet kiezen
- Visserijsector: Nog altijd geen duidelijkheid; illegale Guyanese visserij blijft probleem