Bouterse noemt zoon Dino beste man voor anti-terreur eenheid
De Counter Terror Unit (CTU) is enkele weken terug in het leven geroepen. Er is geen publiciteit aan gegeven. Op de wekelijkse persconferentie van de Raad van Ministers heeft vicepresident Robert Ameerali steevast geweigerd hierover informatie te verstrekken. Hij nam het standpunt in dat dit soort veiligheidsdiensten rechtstreeks vallen onder de president en dat die de vraag moet beantwoorden. Ook vragen over Dino Bouterse ontweek Ameerali.
Dino Bouterse is vaker in aanraking gekomen met de justitie en ook veroordeeld. Twee bekende en geruchtmakende zaken zijn, zijn aanhouding, samen met Marcel Zeeuw in 1994 voor de verdwijning van drie buitenlanders en drugssmokkel. Het tweede is de veroordeling van Dino in 2005 tot 8 jaar gevangenisstraf voor internationale drugssmokkel en wapenhandel. Bij het laatste geval was een grote partij wapens ontvreemd uit het wapenmagazijn van het Nationaal Leger.
President Bouterse zei vandaag op een persconferentie dat in de CTU, met zorg manschappen zijn opgenomen van de verschillende gewapende en veiligheidsdiensten. Hij noemde onder andere, het leger, de Centrale Inlichtingen en Veiligheidsdienst (CIVD), de brandweer, het politiekorps en cipiers. De speciale manschappen ondergaan wat Bouterse noemt een zware interne training. Daarna worden zij nogeens opgeleid door buitenlandse mogendheden die worden aaangetrokken. Politiekorpschef Delano Braam heeft de vorige week gezegd niet op de hoogte te zijn van het bestaan van deze unit.
Het staatshoofd zegt dat CTU in het leven is geroepen als preventie tegen de nationale en internationale dreigingen vanuit, de criminele wereld. Hij noemde drugstransporten en de georganiseerde criminaliteit. De bedreigingen van klimaatverandering, mensenhandel, “maar hoog aan het lijstje staat terrorisme”, zegt Bouterse. Volgens hem is de CTU een signaal naar de internationale gemeenschap dat Suriname meer doet dan alleen maar over terrorisme praten.
Dino Bouterse
Gisteren
- Nieuwe bedrijfsdirectory stimuleert samenwerking Suriname–Guyana
- Bezoek koning Willem-Alexander: Waar was de Surinaamse gastvrijheid in DNA?
- Petronas rondt Caiman-1-put af in Blok 52 met bemoedigende resultaten
- Man met schotwond afgevoerd naar ziekenhuis
- Toerismesector slaat wederom alarm: Goudwinning bedreigt voortbestaan Brownsberg Natuurpark
- Verdachten Pikin Saron in voorlopige vrijheid gesteld
- Baby van nog geen maand oud te vondeling gelegd
- ICC veroordeelt Soedanese militieleider Abd-Al-Rahman tot twintig jaar cel
- Mentale gezondheid centraal tijdens driedaags programma SAO
- Hebben verdachten recht op privacy?
- Moiwana-voorzitter Ajintoena put hoop uit 8 December-vonnis
- Rustig weer met kans op buien in de middag
- Wetenschappelijk personeel AdeKUS hervat beraad: geen colleges en toetsen
- Column: SLM op IC - vluchtroute richting mortuarium
- Advocaten SLM-rechtszaak in bezwaarschriften: vervolging door OM is ‘lichtvaardig en schadelijk’
Eergisteren
- ECD sluit supermarkt wegens herhaalde voedselveiligheidsovertreding
- Jachtgeweer en gereedschap buitgemaakt bij woninginbraak
- Brazilië: Vrouwen protesteren tegen gendergerelateerd geweld na schokkende zaken
- Politie intensiveert controles om criminaliteit rond feestdagen te beteugelen
- Nepverhuurders ingesloten voor geraffineerde huurfraude
- DSB opent feestmaand met vijfde editie van ‘Kresneti Fatu’
- Vijf verdachten aangehouden na dodelijke woningoverval
- Herdenking 8 december: Bloemenhulde bij Fort Zeelandia voor 15 slachtoffers 1982
- Top directies en onderdirecties opzij in omvangrijke herschikking MinOWC
- Herstart schoolvoedingsprogramma met SRD 270 miljoen
- Lichten aan voor de ‘volkskerstboom’ in Wanica
- SLM RvC stopt vrachtvliegtuig-deal: ‘Geen winst, geen zekerheid, dus geen risico’
- Wisselvallig weer met verspreide buien
- Hoe recht op srefidenki door Srefidensi was gewaarborgd
- Column: Momenten die het hart raken
- Suriname kroont zich tot kampioen van Inter Guyanese Spelen 2025
- Monorath bezoekt post Uitvlugt na inbeslagname 525 kilo drugs; veiligheid opgevoerd