Suriname mikt op sterkere regionale rol tijdens jubileumeditie Caricom-top
De regering wil haar regionale positie versterken tijdens de 50ste reguliere staatshoofdenvergadering van de Caribische Gemeenschap (Caricom), die van 24 tot en met 27 februari wordt gehouden in Saint Kitts and Nevis. President Jennifer Simons zal daarbij voor het eerst deelnemen aan de jaarlijkse topontmoeting van Caribische leiders.
Volgens minister Melvin Bouva van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking reist Suriname met een kleine maar functionele delegatie van zeven personen af naar de top. De bijeenkomst markeert niet alleen de jubileumeditie van Caricom, maar vormt ook het eerste directe kennismakingsmoment tussen president Simons en haar regionale ambtgenoten.
Bouva benadrukt tegenover de Communicatie Dienst Suriname, dat deelname aan de top van groot belang is in een periode waarin geopolitieke verhoudingen wereldwijd snel veranderen. Volgens hem kan Suriname juist via sterke regionale samenwerking zijn positie internationaal verder uitbouwen.
De bewindsman stelt dat regionale inbedding noodzakelijk is om adequaat te kunnen inspelen op mondiale ontwikkelingen op het gebied van handel, veiligheid en klimaatvraagstukken. “De wereld beweegt voortdurend. Vanuit die dynamiek moet Suriname samen met de regio zijn koers bepalen,” aldus Bouva.
Een belangrijk thema voor de Surinaamse delegatie is het verdiepen van regionale integratie. Daarbij ligt de nadruk op betere connectiviteit binnen het Caribisch gebied, waaronder het vergemakkelijken van transport, handel en personenverkeer tussen lidstaten.
Volgens Bouva wil de regering internationale uitdagingen meer gezamenlijk benaderen. Samenwerking binnen Caricom moet volgens hem bijdragen aan sterkere economische weerbaarheid en een efficiëntere aanpak van grensoverschrijdende vraagstukken.
De regering ziet tevens economische mogelijkheden voor Suriname binnen de regio. Caricom-landen importeren jaarlijks voor miljarden dollars aan goederen van buiten het Caribisch gebied. Suriname kan volgens de minister, mede dankzij zijn geografische ligging en agrarisch potentieel, een grotere rol spelen in de voedselvoorziening van de regio.
Naast economische samenwerking zal president Simons tijdens de top ook de Surinaamse visie uitdragen van het Caribisch gebied als een zone van vrede, stabiliteit en duurzame ontwikkeling.
De bijeenkomst geldt bovendien als voorbereiding op het Caricom-voorzitterschap dat Suriname in 2027 zal bekleden. Volgens Bouva vormt deze eerste fysieke deelname van de nieuwe Surinaamse regering een belangrijke stap om relaties te versterken en prioriteiten tijdig af te stemmen.
“Wij hebben straks een grote verantwoordelijkheid binnen de regio. Daarom bereiden wij ons nu al voor om voor Suriname én voor Caricom het beste resultaat neer te zetten,” zegt Bouva.
Vandaag
-
18:40
Trijana Meeting: duurzame ontwikkeling begint bij inheems leiderschap
-
16:42
Markoesatraining Commewijne benadrukt gevaren van 'cocktails'
-
14:44
Kersten stelt studiebeurzen van USD 50.000 beschikbaar voor AdeKUS-studenten
-
12:46
Zuid-Japan: Doden en schade na aardbeving magnitude 7,1
-
10:48
Zes nieuwe Surinaamse artsen studeren af aan Cubaanse universiteiten
-
08:51
Oppositie legt Guyanees parlement stil na veerbootramp
-
06:49
DC Ilahibaks wil achterstanden in Paramaribo Midden wegwerken
-
04:55
Veel zon, warm en slechts kleine kans op een bui
-
02:57
Olieprijzen dalen door pauze in Amerikaanse aanvallen op Iran
-
00:59
Column: Gouddossier 6: Niet de wetten ontbreken, maar politieke moed
-
00:00
Rechtszaak over 'Vermeende verdwenen' kasreserve na bijna zeven jaar opnieuw vertraagd
Gisteren
- Eerste onderzoeksresultaten wijzen op chemische oorzaak vissterfte Saramaccarivier
- In augustus voor het eerst nationale Heritage Month
- Universiteitskoor AdeKUS maakt comeback na jaren van stilte
- Investeren in kinderen is investeren in de toekomst van ons land
- SLM voert geannuleerde Amsterdam-vlucht dinsdag alsnog uit met toestel van Air Europa
- Bromfietser overleden na botsing tegen EBS-mast op weg naar Reeberg
- Zoekactie naar slachtoffers MV Barima loopt vast; 30 mensen nog vermist
- Gouddossier 5: Matawai slaat alarm over aangevoerd materiaal voor goudwinning
- Tourtonnelaan krijgt dringend onderhoud; werkzaamheden duren twee à drie dagen
- De nieuwe grabbelton; Oil & gas in Suriname
- Caribische belastingdiensten zoeken antwoord op digitale economie
- Warm begin van de dag, later kans op onweersbuien
- Tyfoon Noul bereikt China: honderdduizenden geëvacueerd in Guangdong
- Column: Verbonden in verlies
- Gouddossier 4: Grensakkoord nog in de ijskast, ecologische ramp langs Marowijnerivier
Eergisteren
- SLM-vlucht naar Amsterdam geannuleerd na technisch mankement
- Column: Borrelpraat no. 934
- Gewapende overval op supermarkt Quan Tai aan Henck Arronstraat
- Cubaanse president beschuldigt VS van genocide en poging tot overname
- Simons bij terugkeer uit Engeland: 'Internationale steun cruciaal voor nieuwe economische fase'
- Het belang van een onafhankelijke Nationale Ombudsman
- Nieuw boek pleit voor mondiale Surinaamse natie en grotere rol diaspora
- Man overleden na aanrijding op kruising Latour- en Franklinweg
- De onzichtbare handen achter het moderne voetbal
- Leerkrachten pleiten voor bredere invoering van 'Het Begint Bij Mij'-programma
- Regering wil heel Suriname in 2030 voorzien van 24-uurs stroom
- Warm weer met later kans op regen- en onweersbuien
- 'Kakkerlak'-protesten India: 'We hebben het gedaan'
- Bescherm onze mangroven: het is nu tijd om in actie te komen!
- Gouddossier 3: Een jaar na de belofte: waar staat de goudsector?