CoFoSur wordt gereactiveerd: het volk is wars van sociaal-economische chaos
Ook zou het oprichten van een tweede consumentenorganisatie in een land met een kleine populatie inefficiëntie met zich meebrengen. De vigerende consumentenorganisatie laat al jaren niets van zich horen en dit vormt een rigide voedingsbodem voor corruptie en andere vormen van onrecht jegens het Surinaamse volk. Alleen een krachtige consumentenorganisatie kan paal en perk stellen hieraan.
Een populair citaat van Albert Einstein: “De wereld is een gevaarlijke plaats om te wonen, niet vanwege de mensen die roven en graaien, maar vanwege hen die daar niets tegen doen.”
Het volk heeft al te veel ontbeerd en ingeleverd. De één komt en rooft, zadelt het volk op met exorbitant hoge leningen, draagt het failliete land over en gaat weer als een onnozele hyena met een vette kluif in de oppositiebanken van de DNA zitten wachten op een volgende ronde. Daarna komt de ander, laat het volk opdraaien voor allerlei onbezonnen (IMF-)herstelprogramma’s, spaart ten koste van het volk, steelt en gaat dan ook met bezittingen van de staat ervan door, geheel in strijd met de anti-corruptiewet.
Het eerste waar deze organisatie zich voor gaat inzetten is bundeling van consumenten en strijden tegen de gelegaliseerde criminaliteit die de consumenten, vooral de middenklasse, in een wurggreep houdt en steeds verder marginaliseert. Om slechts enkele voorbeelden te noemen:
- Het doorvoeren van de abnormaal hoge salarisverhoging voorbereid door de vorige regering. Dit zou conform de beloftes tijdens de verkiezingscampagnes teruggedraaid worden maar als een dief in de nacht is het voorstel doorgedrukt.
- Het toestaan dat assurantiemaatschappijen op een misdadige wijze haast om zes maanden sedert 2018, zonder met de overheid af te stemmen, de premies fors en eenzijdig verhogen.
- Sedert 2019, na overdracht van het mandaat door de toenmalige interim-minister F.W., is de afdeling ECD door zijn opvolger op een zijspoor gezet en daarmee de winkeliers en andere ondernemers de facto een carte blanche gegeven waarbij ze tot op heden met de regelmaat van de klok de prijzen opschroeven.
- Kwestie van dubbele salarissen waarbij veel regeringsfunctionarissen bijna een kwart tot een half miljoen per maand verdienen, terwijl bijvoorbeeld een gepensioneerde leraar VOJ met ampertjes 10.000 SRD moet zien rond te komen. Zelfs een freelance schoonmaakster of sjouwer verdient meer dan 20.000 tot 30.000 SRD per maand. Synchronisatie en aanpassing van salarissen van gepensioneerden, onderwijsgevenden, verpleegsters, artsen, ambtenaren en andere achtergestelde groepen is zeer noodzakelijk.
- Het toestaan dat banken en de meeste parastatale bedrijven zoals Telesur, SWM, EBS, SZF het volk uithollen en zichzelf daarmee in stand houden met buitensporige privileges.
- Het toevertrouwen van cruciale ministeries als Volksgezondheid, EZ, Onderwijs en deels ook Financiën aan ter zake onbevoegde personen die de kantjes ervan af lopen.
- Het opnieuw opzadelen van de gemeenschap met een forse lening van 1.6 miljard waarvan de bestemming gehuld is in een waas van geheimzinnigheid naast de eerder geleende 4.5 miljard US dollars.
.
De financiële huishouding van de staat wordt draaiende gehouden met de schaarse middelen van het volk. De regeringsautoriteiten reizen met dag – en uitrustingsgelden van het volk, eten en drinken, tanken, bellen, richten hun huis in op staatskosten en ontvangen daarnaast een fors salaris, huishuurtoelage, telefoonkosten, autotoelage et cetera, terwijl ziekenhuizen onder erbarmelijke omstandigheden draaiende worden gehouden en dat het BOG geen middelen heeft om de bevolking adequaat te beschermen tegen de uitbraak van de chikungunya -epidemie.
In de komende periode zal dit forum zich inzetten om minimaal 100 % salarisverhoging te realiseren voor onderwijsgevenden, verpleegsters, artsen en andere ambtenaren. De kwestie van een dubieus en fictief contract met de goudmaatschappijen en die van de actuele situatie bij SLM zullen eveneens aan de orde komen. Er zal overgegaan worden tot publicatie van namen van bedrijven (ook buitenlandse) die zich schuldig maken aan belastingfraude en fraude bij overdracht van BTW door winkeliers en andere ondernemers.
Het volk weigert om zich te onderwerpen aan een vierde cyclus van saneringsmaatregelen conform wat ik noem ”het dictaat van IMF”. Het voorstel recentelijk gedaan door een minister om wederom solidariteitsheffing door te voeren (voor de vierde keer) zal door de werkende klasse die op een eerlijke manier aan haar salaris komt niet zonder meer geaccepteerd worden.
United we can move mountains, divided we will perish like fools.
Roy Narain
Vandaag
-
12:48
Vakbond OW MCP vraagt snelle ingreep van ministerie RO
-
10:51
Zeventien dagen van escalatie in de VS-Israël-Iran oorlog
-
08:49
Centrale banken heroverwegen renteverlagingen vrees voor nieuwe inflatie
-
06:53
LVV traint beginners in pluimveehouderij om productie in Suriname te verhogen
-
04:55
Wisselvallige start van de week met zon en lokale buien
-
02:57
Paus richt zich rechtstreeks tot verantwoordelijken voor oorlog Midden-Oosten
-
00:59
Column: De ziel die zich reinigt terwijl de wereld beweegt
-
00:00
Gajadien positief over college van bestuur OM, maar kritisch op termijn pg
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 915
- Investeringen moeten regionale ziekenhuizen betere rol geven in zorg
- Trinidad en Tobago verlengt noodtoestand met nog eens drie maanden
- Ishika Rigpal en Chayenn Thakoer winnen Miss India Suriname en Miss Teen India Suriname 2026
- Visser verdronken na val uit boot bij monding Marowijnerivier
- Trump zet bondgenoten onder druk om oliedoorgang te beveiligen
- Belangrijke stap in digitale ontwikkeling van Brownsweg
- Nieuwe spanningen tussen Guyana en Venezuela over Essequibo
- Amendement op initiatiefwet cassatierechtspraak maandag in DNA
- Wisselvallig weer met zon, bewolking en verspreide buien
- Iran zet olieshock in om Amerikaanse militaire macht te neutraliseren
- Toename aangeboren syfilis baart zorgen; Soroptimisten starten bewustwordingscampagne
- VES komt met voorstellen voor productiebeleid na overleg met president Simons
Eergisteren
- Landbouwsessie versterkt boeren met praktische kennis en teeltadvies
- Woning in vlammen opgegaan aan de Sagittariusstraat
- Agrarische ambitie en behoudt tropisch oerwoud bijten elkaar
- Camerabeelden voor derde keer bekeken in moordzaak Timmermanstraat
- India zoekt veilige doorgang voor vastliggende schepen bij Straat van Hormuz
- Anti-corruptie als verkiezingswapen: tussen democratische zuivering en institutioneel risico (2)
- Trump dreigt Kharg-eiland aan te vallen terwijl Iran strijd opvoert in Golfregio
- Banken verhogen olieprognoses door spanningen in Midden-Oosten
- Autoverhuurder spreekt verdachte tegen in zaak rond doodschieten Karan Chablani
- Wisselvallig weer met bewolking, zon en regen
- Oekraïne vindt nieuwe rol als beschermer van VS en Golfstaten
- Na felle discussies nieuw amendement over organisatie OM