Column: Een brug van verbondenheid in een verdeeld land
We weten allemaal dat we elkaar waarschijnlijk nooit meer zullen zien. Misschien blijven we nog een tijdje contact houden via berichten, maar ook dat zal vervagen. We zeggen het niet hardop, maar we voelen het diep van binnen: deze verbondenheid. Wij zijn een mengeling van godsdiensten, etniciteiten, gedragingen en culturen, maar we delen één passie: het vertellen van verhalen.
Het Surinaamse volk bestaat ook uit verschillende bevolkingsgroepen, met voorouders uit alle windstreken. Ook wij hebben met elkaar leren leven, elkaars cultuur en keuken leren waarderen, en vooral van elkaar gehouden. Toch geven we dat niet graag toe. We ontkennen dat we van elkaar houden, dat we van elkaar willen leren en samen verder willen gaan. Te vaak luisteren we in momenten van twijfel naar degenen die verdeeldheid zaaien.
Als we samen een ‘tyuku’ betalen, kijken we niet naar kleur of afkomst. Wanneer we iets gedaan willen krijgen, telt verdeeldheid niet. Is het dan de moeite waard om verdeeld te blijven en zo de politiek te bevoordelen? Want een partij zonder sympathisanten is slechts een leeg huls. Wij zijn het die een partij aanhangen en haar leiders de macht geven om hun eigen belangen te dienen, terwijl wij genoegen nemen met kruimels. We zijn verblind en volgen het materiële.
Het 2025 China International Press Communication Centre Media Exchange Programme heeft een deel van de wereld bijeengebracht. Geen politieke leiders of personen in maatpak, maar gewone mensen. Mensen met eigen verhalen en ambities, die ondanks alle verschillen elkaar wisten te vinden. In korte tijd is er op een natuurlijke, ongedwongen manier een verbondenheid gesmeed. Een band die veel overstijgt, een relatie waarin we elkaar begrijpen en respecteren.
Deze onverwachte eenheid, gevormd door gewone mensen met een passie voor verhalen, zou ons Surinamers aan het denken moeten zetten. Over onze eigen verdeeldheid, en over de kracht van verbondenheid die we samen kunnen creëren.
Wij leven in één land, een land dat we samen moeten opbouwen. Een taak die we niet mogen overlaten aan politieke opportunisten. Maar die taak kan alleen slagen als we voor elkaar voelen, het met elkaar menen, een gezamenlijke visie delen… kortom, als we werkelijk verbonden zijn met elkaar.
Indra Toelsie
Vandaag
-
10:45
Lula: Brazilië wil geen 'nieuwe Koude Oorlog'
-
08:48
Onenigheid tussen twee mannen om vrouw leidt tot veroordeling
-
06:51
Parmessar: Ontbrekende documenten blokkeren start begrotingsdebat
-
04:53
Rustige zondag met afwisseling van zon en bewolking
-
02:55
India's AI summit overschaduwd door chaos en controverse
-
00:57
Gajadien: Begroting 2026 strijdig met Comptabiliteitswet: oproep tot onmiddellijke correctie
-
00:00
Girdhari (VES): Wetten geldelijke voorzieningen moet met spoed worden gecorrigeerd
Gisteren
- Buitenlands beleid moet meer opleveren voor Suriname
- Verdachten zeggen niet te weten dat puma en toekan beschermde diersoorten zijn
- BIS brengt diplomaten en bedrijfsleven samen voor versterking internationale samenwerking
- VSB vraagt bedrijven om input voor vaststelling minimumuurloon 2026
- Streekziekenhuis Atjoni stabiliseert zwaargewonde politiebrigadier
- Piloot zet toestel veilig aan de grond na noodlanding achter Hollandse Kamp
- Gewapende beroving aan de Wonglaan: SRD 120.000 buitgemaakt
- Cubaanse veiligheidstroepen verlaten Venezuela nu Amerikaanse druk toeneemt
- Verdachte steekt brigadier te Atjoni; agent opgenomen in ziekenhuis
- Camerabeelden worden opnieuw bekeken in moordzaak Timmermanstraat
- Eerste Anton de Kom-lezing in Suriname belicht rijke nalatenschap van verzetsheld
- Zonnige dag met kans op buien in vooral binnenland
- Hoge Raad zet streep door Trumps tarieven, hij legt nieuwe op
- Verdachte in moordzaak Chablani ontkent schuld tegenover Krijgsraad
- Nieuwe generator Wakay-pompen vandaag in Nickerie
Eergisteren
- Na terugroeping Faucher: VS-zaakgelastigde bespreekt nieuwe fase in relatie
- In Memoriam: René Bilkerdijk, vakbondsleider, wetenschapper en sportbestuurder
- Suriname mikt op sterkere regionale rol tijdens jubileumeditie Caricom-top
- Venezuela verleent amnestie, honderden politieke gevangenen kunnen vrijkomen
- President lanceert platform om kwetsbare Surinamers naar werk en ondernemerschap te leiden
- Gewapende beroving bij winkel aan Van Kallenweg snel opgelost
- Politie Rijsdijk treft menselijke resten aan tijdens surveillance
- Gewapend viertal ontvoert man bij zijn woning
- Coronie en het mysterie van de ‘afwezige epidemie’
- OM intensiveert uitvoering strafvonnissen; ook zware zaken actief opgepakt
- Overwegend warm weer en licht wisselvallig
- Ex- prins Andrew: van helikopterpiloot naar handelsgezant naar paria binnen het koningshuis
- Column: Volksvertegenwoordigers of belangenvertegenwoordigers
- VES: Wanica Ziekenhuis uitbouwen tot centrum voor chronische zorg