Hakrinbank sluit boekjaar 2023 af met SRD 57 miljoen nettowinst
Circa 73% van het geplaatste kapitaal was vertegenwoordigd op de vergadering. Aandeelhouders keurden unaniem de jaarrekening goed en stemden in met een dividend van SRD 20 per aandeel.
In zijn toelichting benadrukte directeur Rafiek Sheorajpanday dat de bank in 2023 sterk heeft ingezet op human resources, corporate governance, risicobeheersing en compliance. Deze inspanningen hebben volgens hem bijgedragen aan de weerbaarheid van de bank in een uitdagende economische context.
Tijdens de vergadering werd Claire Wijdh geïntroduceerd als nieuwe onderdirecteur Commercie. Zij is sinds 2014 werkzaam bij de Hakrinbank en heeft eerder bankervaring opgedaan in Nederland. Met goedkeuring van de Centrale Bank is zij eerder dit jaar benoemd.
Wijdh lichtte de recente digitale ontwikkelingen toe, waaronder de mobiele Mopé-app en de mobile banking-applicatie voor grotere bedrijven die binnenkort wordt gelanceerd. De Mopé-app, die onder andere gebruikt wordt voor uitbetalingen binnen het RvI-programma, moet volgens de bank bijdragen aan betere klantervaringen en financiële inclusie.
Financieel directeur Coenraad Valk presenteerde naast de jaarcijfers ook vooruitzichten voor 2024 en 2025. Vooral in de tweede helft van dit jaar wordt een opleving verwacht in kredietverlening, mede door stijgende investeringen en verbeterde marges.
President-commissaris Sharmila Jadnanansing noemde de verkoop van aandelen door de Staat Suriname een belangrijke stap in het versterken van governance en compliance binnen de bank. De Kersten Groep werd verwelkomd als nieuwe aandeelhouder. Verder werden Arun Bhagwandin en Jeffrey Braster herbenoemd als commissaris, onder voorbehoud van goedkeuring door de Centrale Bank.
De Hakrinbank sprak in haar slotwoord waardering uit richting klanten, medewerkers en aandeelhouders. In het jaarverslag benadrukt de bank haar kernwaarden: betrouwbaarheid, kwaliteit, klantgerichtheid en teamwork. Deze waarden vormen volgens de bank de leidraad voor haar dienstverlening en interne besluitvorming.
Vandaag
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 916
- Cuba start herstel na tweede nationale stroomstoring in een week
- Training stimuleert docenten om AI bewust in te zetten in onderwijs
- NPS traint leden in Albina in gemeenschapsmobilisatie en projectvaardigheden
- Start pilot hooglandrijst in Pokigron: basis voor productie en export
- Paus Leo: Oorlog in Midden-Oosten 'schandaal' voor de mensheid
- Suriname: leven tussen verval en veerkracht
- Wereldwaterdag: druk op waterinfrastructuur in Suriname en Caribisch gebied
- Afwisseling van zon, bewolking en verspreide buien
- Trump dreigt met aanval op Iraanse energie-infrastructuur
- VIDS op Wereld Waterdag: Inheemse dorpen kampen met ernstige waterproblemen
- SVJ benadrukt: zelfregulering moet persvrijheid beschermen
Eergisteren
- DNL: Cassavecrisis, overheid laat hoofdvoedsel binnenland instorten
- PAHO en India ondersteunen Suriname met ICT-middelen voor moeder- en kindzorg
- In memoriam mr.dr. Hamied Ahmadali
- Vrouw aangehouden op luchthaven met grote hoeveelheid contant geld
- Duurzame cacao-boost geeft nieuw leven aan Surinaamse cacaosector
- Bejaard echtpaar geterroriseerd bij gewapende roofoverval in woning
- Trump overweegt afbouw militaire operatie, terwijl conflict Midden Oosten escaleert
- Kapper beschoten bij gewapende beroving in barbershop
- Reactie op: Uitstel is geen overleg maar sabotage van de rechtsstaat!
- Suriname en Nederland maken werkafspraken na eerste overleg Bouva en Berendsen
- Zonnig weer met kans op verspreide buien
- Cuba kampt met water- en energiecrisis; Rusland start olietransport
- Boek over oorsprong schaafijs gepresenteerd in Tori Oso
- Vrachtkosten stijgen: extra toeslagen raken Surinaamse exportsectoren