Column: Wordt de bedrieger bedrogen?
Met die ene toevoeging degradeerde hij het regeerakkoord eigenhandig tot vodje papier. Niemand had in eerste instantie iets door. Brunswijk nam na de ondertekening een kopie mee, vertrok samen met partijsecretaris Marinus Bee – die blijkbaar van niets wist – en verdween. Zelfs zijn jongere broer Leo kon geen contact met hem krijgen. Zijn telefoon bleef onbeantwoord.
De politieke stabiliteit van de voorgenomen coalitie – 34 zetels – is in één klap op losse schroeven komen te staan. Ook de beoogde verkiezing van NDP-voorzitter Jenny Simons tot president is plots onzeker. Brunswijk heeft niet alleen de NDP, NPS, PL, A20 en BEP in verlegenheid gebracht, maar zijn eigen partij diep beschaamd. Marinus Bee, op weg naar minister van Binnenlandse Zaken, is zichtbaar overvallen.
Wat drijft Brunswijk? Zijn verlangen naar een tweede termijn als vicepresident is geen geheim. Nu hij weet dat de overige partijen hem die post niet gaan geven, lijkt hij zijn blik weer op de VHP te richten. Hoewel de oranjepartij hem in feite allang heeft afgeschreven, houdt Brunswijk misschien hoop op een politieke reanimatie via een andere route. Ook daar is politiek niet vies om aan de macht te blijven koste wat het kost.
Toch liggen alle kaarten opnieuw op tafel om de VVV te vermijden. De vijf partijen zouden ook kunnen besluiten om alsnog met de VHP een gedoogconstructie rond Chan Santokhi op te tuigen. Dan is Brunswijk definitief de bedrieger die bedrogen wordt – en zit hij straks in zijn eentje op de oppositiebanken. Wat er in elk geval is verdwenen, is het laatste restje vertrouwen in politiek als afspraak-is-afspraak, een man een man een woord een woord. Hij zou Simons door dik en dun ondersteunen, want hij is soldaat.
De routekaart van de nieuwe coalitie krijgt een fors prijskaart. Maar het laatste woord is nu bij de ABOP om zaken recht te zetten. Durven de ontevreden structuren hun leider tot de orde te roepen of blijft hij onbetwist? Of buigt de partij wederom voor één man? Het wordt de hoogste tijd om af te rekenen met onbetrouwbare leiders in de politiek. A systeem mus' kenki!
Nita Ramcharan
Vandaag
Gisteren
- Navo-top in Den Haag overschaduwd door Amerikaanse aanval op Iran
- 5 partijen tekenen regeerakkoord; ABOP nog niet
- Javaans Nieuwjaar geen vrije dag
- Belastingverruiming en secundaire voorzieningen voor veiligheidsbonden
- Herdenken en vieren: 1 juli blijft een dag met twee gezichten
- Wie betaalt de verkiezingspropaganda?
- Simons in Para: Decentralisatie wordt speerpunt van nieuw beleid
- Putin veroordeelt Amerikaanse aanval op Iran
- Braziliaanse man overlijdt bij ATV-ongeval in Nassaugebied
- Recht van de consument in Nieuw Burgerlijk Wetboek
- Iran: Amerikaanse aanval maakt bredere vergeldingsacties legitiem
- PL: President moet niet rancuneus doen over Javaans Nieuwjaar
- Nog meer onweersbuien in aantocht
- Straat van Hormuz inzet in olieconflict Iran-VS
- Natio eindigt als laatste in poule A Concacaf Gold Cup
- Democratie van onderop: een oplossing voor komende regering
- Olieaanval in Iran zet wereld op scherp; VES: Voorkom paniek en prijsopdrijving in Suriname
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 877
- Geen juridische mist: VP-functie en lidmaatschap DNA sluiten elkaar uit
- Nationale Bloedbank krijgt forse donatie van Rotary Quota
- Man steekt ouderlijke woning in brand
- De stem van het volk!
- VHP betuigt medeleven aan NPS na overlijden van parlementariër Patricia Etnel
- Suriname: 'de tantes en ooms' als voedingsbodem voor corruptie
- Iran zweert vergelding na Amerikaanse luchtaanvallen: "Eeuwige gevolgen"
- Samenleving rouwt om Patricia Etnel
- Patricia Etnel is niet meer
- Aardig wat zon met onweersbuien in de middag
- Panama zet grondrechten opzij na rellen over pensioenwet
- Staatsolie: Minder regels, meer actie voor local content
- Trump: Als er geen vrede komt, slaan we opnieuw toe
- Nieuwe DNA komt nu zondag 29 juni bijeen; termijn loopt af