Column: Op koers
Natio heeft een schitterende tweede ronde in het kader van WK-kwalificatie achter de rug. De ploeg onder leiding van bondscoach Stanley Menzo won eerst de cruciale thuiswedstrijd tegen Puerto Rico en sloot daarna in ‘cruise control’ via een gelijkspel tegen El Salvador, de groep winnend af met 10 competitiepunten uit 4 wedstrijden. Hoewel de wedstrijd tegen Puerto Rico hier te lande van begin tot eind werd gecontroleerd, viel het enige doelpunt pas in de slotfase. De tegenstander was er tot dan in geslaagd Natio het scoren te beletten, maar zwichtte alsnog voor de daadkracht van onze ambassadeurs. De wedstrijd heeft mentaal erg veel gevergd van de spelers, omdat de tegenstander niet bereid was om met druf te voetballen. Bij elk contact gingen de spelers naar de grasmat en probeerden op die manier tijd van de klok af te halen en Natio te frustreren. Het is dus knap dat onze voetballers de situatie de baas bleven en toch de broodnodige overwinning in de wacht hebben gesleept.
Hoewel er nog wat werk verzet moet worden, mag worden opgemerkt dat de stijgende lijn van prestaties door niemand ontkend kan worden. Het is geen kleinigheid dat Natio Nieuwe Stijl zich als groepswinnaar, in stijl heeft geplaatst voor de derde ronde van WK-kwalificatie. De afgelopen decennia heeft Natio tevergeefs inspanningen gepleegd om stappen te zetten in de regio, maar keer op keer waren de tegenstanders maten te groot. Het was vroeger ondenkbaar dat een land als El Salvador respect toonde voor de nationale ploeg van Suriname. Deze keer hield men daar zelf rekening mee dat Natio ze de pas naar de volgende ronde zou kunnen afsnijden: het kan verkeren! Frappant is dat velen hier te lande niet kunnen bevroeden dat Natio goed bezig is en alle steun kan gebruiken om verder te groeien. Dit proces staat nog in de kinderschoenen, dus is tederheid cruciaal om te voorkomen dat het in de kiem gesmoord wordt.
Het is onvoorstelbaar dat Natio zo goed bezig is en dat een medewerker van een medium na de derde overwinning op rij aan supporters vraagt of de bondscoach moet aanblijven. Het lijkt voor de individuele supporter misschien op een onschuldige vraag, maar die interviewer in kwestie is bezig tweedracht te zaaien. Het Surinaamse voetbal is hierbij absoluut niet gebaat, integendeel moeten we ervoor zorgen dat de spelers en de staf zich geschraagd weten. De spelers doen hun uiterste best om geschiedenis te schrijven en roepen zo vaak als ze kunnen, net als vele supporters: kraka Natio baka. Laten we de daad bij het woord voegen en de ploeg, waar mogelijk inderdaad de ondersteuning geven. Het wordt tijd dat men gaat beseffen dat plaatsing voor het Wereld Kampioenschap (WK) reëel is en dat alle neuzen in één richting moeten wijzen om dat doel te bereiken.
Deze weken zijn heel speciaal voor Natio, omdat de ploeg de ruimte krijgt om langere tijd bij elkaar te zijn en elkaar op en buiten het veld te leren kennen. Er kan volop getraind worden en de toetsing aan de praktijk is er ook meteen tijdens de Gold Cup. Het is dus een unieke gelegenheid voor Natio om uit te groeien tot een goed team. Het heeft geen zin om te blijven roepen dat spelers die hier voetballen, speeltijd moeten krijgen, want ze trainen c.q. niet zo vaak. In eerdere interviews hebben zowel een lokaal opgeleide speler als een trainer die bij Natio zitten, aangegeven dat het niveau bij Natio veel hoger is. Daarnaast is het de taak van de bondscoach en zijn staf om te bepalen wie speelminuten krijgt. Lokale spelers hebben tig-jaren de gelegenheid gehad om Natio naar het WK te brengen, maar ze zijn daar niet in geslaagd. Elke coach die goede resultaten wil neerzetten, zal zijn beste spelers opstellen. Tot nu toe doet de coach goede zaken en is Natio op het juiste spoor, dus geef hem de ruimte om zijn werk te doen.
Mireille Hoepel
Vandaag
-
08:46
Regering en bedrijfsleven bundelen krachten voor versnelde economische ontwikkeling
-
06:51
President Simons ontvangt nazaat profeet Mohammed
-
04:53
Warm en droog weer
-
03:04
Nieuwe RvC moet Luchthavenbeheer toekomstbestendig maken
-
01:35
Bolsonaro veroordeeld tot 27 jaar cel: Historisch vonnis tegen oud-president Brazilië
-
00:59
Column: Corruptie bestrijden: van loze belofte naar echte controle
-
00:27
Gewapende roofoverval bij reisbureau: grote sommen in valuta buitgemaakt
-
00:00
Simons–Ali-top in Nickerie: brug, vis en grenzen op het scherp van de snede
Gisteren
- Rotary schenkt autoclaaf aan ’s Lands Hospitaal: veiligere bevallingen en lagere infectierisico’s
- Dodelijke aanrijding op Zwartenhovenbrugstraat
- Oud-DNA-voorzitter Marijke Djwalapersad overleden
- Hoe verder met onze infrastructuur?
- Surinaamse dammers nemen deel aan Miami Open
- Amerikaanse economie vertraagt, maar India blijft motor van wereldgroei
- Pick-up met brandstoftanks slaat over de kop; woning verwoest Weg naar Atjoni
- Open brief aan president over bouw brug Corantijnrivier
- Gewapende overval op BBS’er: verdachten voortvluchtig
- Commentaar op het ambt Chief of Staff
- Zonnepark Nieuw Aurora brengt elektriciteit naar tien dorpen Boven-Suriname
- Zonnig weer met temperatuur oplopend tot 35 °C
- IMF: Suriname in cruciale ontwikkelingsfase; biedt brede ondersteuning
- Column: Gepast antwoord
- Werknemers Surzwam zonder loon; president-commissaris weerspreekt beschuldigingen
Eergisteren
- Suriname versterkt banden tijdens Afrika–Caricom Summit
- Grondconversie
- Tsang: structurele aanpak nodig na afkalving Brantimakkaweg
- SVB veroordeelt racistische uitingen in El Salvador en dient klacht in
- Waarnemend directeur Cultuur Warsodikromo ontheven; Daan officieel nog directeur
- Lijk in verre staat van ontbinding aangetroffen in Brokopondo
- Silvano Tjong-Ahin leidt RvC Havenbeheer: snelle aanpak VS-problemen prioriteit
- Man neergestoken na betrappen van inbreker
- Ontsnapte arrestant Uitvlugt opnieuw opgepakt door RBTP
- Tweede beroepsinstantie
- Suriname en India zetten samenwerking voort met vijf projecten per jaar
- Kans op onweersbuien in de middag
- Venezuela vergroot troepenmacht te midden van oplopende spanning met VS
- Column: Verdienen we zoveel DC’s?
- Ontmoeting met staatshoofd Simons prioriteit voor Guyanese president Ali