Column: Op koers
Natio heeft een schitterende tweede ronde in het kader van WK-kwalificatie achter de rug. De ploeg onder leiding van bondscoach Stanley Menzo won eerst de cruciale thuiswedstrijd tegen Puerto Rico en sloot daarna in ‘cruise control’ via een gelijkspel tegen El Salvador, de groep winnend af met 10 competitiepunten uit 4 wedstrijden. Hoewel de wedstrijd tegen Puerto Rico hier te lande van begin tot eind werd gecontroleerd, viel het enige doelpunt pas in de slotfase. De tegenstander was er tot dan in geslaagd Natio het scoren te beletten, maar zwichtte alsnog voor de daadkracht van onze ambassadeurs. De wedstrijd heeft mentaal erg veel gevergd van de spelers, omdat de tegenstander niet bereid was om met druf te voetballen. Bij elk contact gingen de spelers naar de grasmat en probeerden op die manier tijd van de klok af te halen en Natio te frustreren. Het is dus knap dat onze voetballers de situatie de baas bleven en toch de broodnodige overwinning in de wacht hebben gesleept.
Hoewel er nog wat werk verzet moet worden, mag worden opgemerkt dat de stijgende lijn van prestaties door niemand ontkend kan worden. Het is geen kleinigheid dat Natio Nieuwe Stijl zich als groepswinnaar, in stijl heeft geplaatst voor de derde ronde van WK-kwalificatie. De afgelopen decennia heeft Natio tevergeefs inspanningen gepleegd om stappen te zetten in de regio, maar keer op keer waren de tegenstanders maten te groot. Het was vroeger ondenkbaar dat een land als El Salvador respect toonde voor de nationale ploeg van Suriname. Deze keer hield men daar zelf rekening mee dat Natio ze de pas naar de volgende ronde zou kunnen afsnijden: het kan verkeren! Frappant is dat velen hier te lande niet kunnen bevroeden dat Natio goed bezig is en alle steun kan gebruiken om verder te groeien. Dit proces staat nog in de kinderschoenen, dus is tederheid cruciaal om te voorkomen dat het in de kiem gesmoord wordt.
Het is onvoorstelbaar dat Natio zo goed bezig is en dat een medewerker van een medium na de derde overwinning op rij aan supporters vraagt of de bondscoach moet aanblijven. Het lijkt voor de individuele supporter misschien op een onschuldige vraag, maar die interviewer in kwestie is bezig tweedracht te zaaien. Het Surinaamse voetbal is hierbij absoluut niet gebaat, integendeel moeten we ervoor zorgen dat de spelers en de staf zich geschraagd weten. De spelers doen hun uiterste best om geschiedenis te schrijven en roepen zo vaak als ze kunnen, net als vele supporters: kraka Natio baka. Laten we de daad bij het woord voegen en de ploeg, waar mogelijk inderdaad de ondersteuning geven. Het wordt tijd dat men gaat beseffen dat plaatsing voor het Wereld Kampioenschap (WK) reëel is en dat alle neuzen in één richting moeten wijzen om dat doel te bereiken.
Deze weken zijn heel speciaal voor Natio, omdat de ploeg de ruimte krijgt om langere tijd bij elkaar te zijn en elkaar op en buiten het veld te leren kennen. Er kan volop getraind worden en de toetsing aan de praktijk is er ook meteen tijdens de Gold Cup. Het is dus een unieke gelegenheid voor Natio om uit te groeien tot een goed team. Het heeft geen zin om te blijven roepen dat spelers die hier voetballen, speeltijd moeten krijgen, want ze trainen c.q. niet zo vaak. In eerdere interviews hebben zowel een lokaal opgeleide speler als een trainer die bij Natio zitten, aangegeven dat het niveau bij Natio veel hoger is. Daarnaast is het de taak van de bondscoach en zijn staf om te bepalen wie speelminuten krijgt. Lokale spelers hebben tig-jaren de gelegenheid gehad om Natio naar het WK te brengen, maar ze zijn daar niet in geslaagd. Elke coach die goede resultaten wil neerzetten, zal zijn beste spelers opstellen. Tot nu toe doet de coach goede zaken en is Natio op het juiste spoor, dus geef hem de ruimte om zijn werk te doen.
Mireille Hoepel
Vandaag
-
15:16
Zeven maanden cel geëist tegen militair voor cocaïne in postpakket
-
13:30
Woordenwisseling Vechtpartij bij pompstation eindigt in bloedige kappartij
-
11:47
Somohardjo: Minister GBB belooft boothouders intrekking grond Leonsberg
-
10:46
Onvermogen Centrale Bank: ongrijpbare wisselkoers
-
09:50
Voormalig Amerikaans vicepresident Dick Cheney overleden
-
08:46
Zunder: Recht en waarheid maken vrij
-
06:52
Suriname zet stap naar lidmaatschap VN-Toerismeorganisatie
-
04:55
Warme dag met kans op buien
-
02:57
Nieuwe parlementariërs beëdigd in Guyana; ook verdachte Mohamed legt eed af
-
00:59
Column: De steiger van Leonsberg en het failliet van fatsoen
-
00:00
Somohardjo: Genoeg is genoeg – misstanden bij gronduitgifte tarten elk fatsoen
Gisteren
- Terugkeer van het Constitutioneel Hof
- Verdachten van moord op Peterhof aangehouden
- Elias, president-commissaris Staatsolie: focus op duurzame groei
- Krijgsraad wil Rodney Cairo horen in strafzaak tegen Veira
- Trump: Dagen van Venezolaanse president Maduro zijn geteld
- 4 kg goudroof zonder braaksporen bij Grassalco
- Minister GBB: Aanlegsteiger Leonsberg ten onrechte uitgegeven als privéterrein
- Politieke blunder CPNB: verkeerde kaart van Suriname op omslag boek Johan Fretz
- Oorzaak landelijke stroomstoring nog onduidelijk
- Nationale dag Panama; een natie die de Amerika's verbindt
- VS-Venezuela: toenemende spanning, maar nog geen directe aanval
- Bewolkt begin van de week met kans op regen en onweer
- Trainingen museumwezen waardevol voor werkveld
- Column: De stilte van Surinaamse vrede
- Regering herfinanciert buitenlandse schuld: geen nieuwe lening, wel ademruimte
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 896
- Bromfietser (14) overlijdt na botsing tegen vangrail
- Simons voert Surinaamse klimaatboodschap naar wereldforum in Brazilië
- Eerste lichting verpleeghulpen klaar voor inzet in zorgsector
- Suriname stuurt hulp en betuigt medeleven na verwoesting door orkaan Melissa
- €15.000 beloning voor tip over verdachten moord Sherwin Peterhof
- Man verdronken in kreek te Para
- Lijk aangespoeld aan waterkant van Domburg
- Moshiro voor COP30 in Suriname
- Egypte opent grootste museum ter wereld gewijd aan één beschaving
- Auto volledig van binnen uitgebrand aan de Kropkoolstraat
- HvJ neemt 4e gebouw in gebruik: meer ruimte voor moderne rechtspraak
- Warm weer afgewisseld met buien
- Duizenden doen mee in Srefidensi Trim- en Wandelloop: Eenheid en doorzettingsvermogen
- Lions Club doneert 10 ton rijst voor slachtoffers van orkaan Melissa
- Brand bij loods met ammoniumnitraat aan Martin Luther Kingweg snel geblust
- Hans Breeveld: Onafhankelijkheid is geen moment, maar een proces en een voortdurende uitdaging