6 partijen: een lust of een last?
Meer zielen betekent lang niet altijd dat er ook meer vreugd is. Het zijn niet voor niks zes partijen, die allen andere opvattingen hebben. Natuurlijk, overeenkomsten zijn er absoluut, maar lukt het om de neuzen vijf jaar lang (grotendeels) dezelfde kant op te houden?
Het vormen van een regering is te vergelijken met goede voornemens. Op 1 januari spreek je met jezelf af om (bijvoorbeeld) te stoppen met roken, meer te gaan sporten, het komende jaar van baan te veranderen of de liefde van je leven te vinden. Helaas slagen goede voornemens vaker niet dan wel. Het moet echter gezegd worden dat het land daar over het algemeen geen last van heeft, maar alleen een individu.
Bij een regering is het een ander verhaal. Komen de goede voornemens nu wel uit? Sommige partijen uit de nieuwe regering hebben eerder al met elkaar bestuurd en dat is niet heel goed afgelopen (lees: met fikse ruzie geëindigd). Direct na het sluiten van het regeerakkoord spraken ze de verwachting uit het verleden achter zich te kunnen laten.
Geen plaats voor ego’s
De grootste uitdaging van het nieuwe parlement heeft niks te maken met oliemiljarden of armoede, zelfs niet met de definitieve afrekening met ons verleden vol corruptie. De zes partijen moeten hun ego’s opzij zetten om de blik te richten op hetgeen echt belangrijk is: Suriname. Politiek bedrijven is niet eenvoudig. Bij onze vrienden in Nederland is afgelopen week het kabinet gevallen. De officiële lezing is dat de vier partijen het niet eens werden over het asielbeleid van de zeer rechtse PVV, de grootste partij van Nederland. De onofficiële (lees: echte) lezing is dat Wilders, de leider van de PVV, dit een uitgelezen moment vond om uit de regering te stappen met als doel om zijn partij nog groter te maken, wat weer tot gevolg heeft dat zijn macht alleen maar toeneemt. Wilders vindt zijn ego belangrijker dan het landsbelang.
Laten we hier in Suriname lessen uit trekken en het belang van het land voorop stellen. We hebben letterlijk en figuurlijk goud in handen, met de oliemiljarden die voor de kust liggen te wachten. Eindelijk kan Suriname het land worden waar we met zijn allen al vele jaren van dromen. De contracten zijn getekend, je zou haast kunnen stellen dat het geld al bijna op onze nationale rekening staat. Het enige dat we nodig hebben om de gewenste stap omhoog te zetten, is een betrouwbaar en transparant parlement, waarin ruimte is voor de wensen van Suriname(rs).
Suriname is een divers land, ook qua populatie, wat uiteraard voor kansen zorgt, maar bij verkeerd bestuur slaan de kansen om in beperkingen, waarbij een of meerdere groepen worden uitgesloten. We hoeven alleen maar om ons heen te kijken om te beseffen dat voor uitsluiting geen ruimte is. In de Verenigde Staten laat Trump zich niet direct van zijn meest menselijke kant zien, voor zover hij deze bezit. In Nederland probeert Wilders de moslimgemeenschap (met in het kielzog alle vluchtelingen) het land uit te jagen, zelfs wanneer ze de Nederlandse nationaliteit hebben.
Zullen we dan ook bij deze afspreken om er te zijn voor al onze inwoners, of ze nu Creools, Hindostaans, Chinees, Javaans of Marrons zijn? Zo kan Suriname een welvarend land worden, met een tante die iedereen voor haar verjaardag uitnodigt.
RFN Bouterse
Vandaag
-
15:16
Zeven maanden cel geëist tegen militair voor cocaïne in postpakket
-
13:30
Woordenwisseling Vechtpartij bij pompstation eindigt in bloedige kappartij
-
11:47
Somohardjo: Minister GBB belooft boothouders intrekking grond Leonsberg
-
10:46
Onvermogen Centrale Bank: ongrijpbare wisselkoers
-
09:50
Voormalig Amerikaans vicepresident Dick Cheney overleden
-
08:46
Zunder: Recht en waarheid maken vrij
-
06:52
Suriname zet stap naar lidmaatschap VN-Toerismeorganisatie
-
04:55
Warme dag met kans op buien
-
02:57
Nieuwe parlementariërs beëdigd in Guyana; ook verdachte Mohamed legt eed af
-
00:59
Column: De steiger van Leonsberg en het failliet van fatsoen
-
00:00
Somohardjo: Genoeg is genoeg – misstanden bij gronduitgifte tarten elk fatsoen
Gisteren
- Terugkeer van het Constitutioneel Hof
- Verdachten van moord op Peterhof aangehouden
- Elias, president-commissaris Staatsolie: focus op duurzame groei
- Krijgsraad wil Rodney Cairo horen in strafzaak tegen Veira
- Trump: Dagen van Venezolaanse president Maduro zijn geteld
- 4 kg goudroof zonder braaksporen bij Grassalco
- Minister GBB: Aanlegsteiger Leonsberg ten onrechte uitgegeven als privéterrein
- Politieke blunder CPNB: verkeerde kaart van Suriname op omslag boek Johan Fretz
- Oorzaak landelijke stroomstoring nog onduidelijk
- Nationale dag Panama; een natie die de Amerika's verbindt
- VS-Venezuela: toenemende spanning, maar nog geen directe aanval
- Bewolkt begin van de week met kans op regen en onweer
- Trainingen museumwezen waardevol voor werkveld
- Column: De stilte van Surinaamse vrede
- Regering herfinanciert buitenlandse schuld: geen nieuwe lening, wel ademruimte
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 896
- Bromfietser (14) overlijdt na botsing tegen vangrail
- Simons voert Surinaamse klimaatboodschap naar wereldforum in Brazilië
- Eerste lichting verpleeghulpen klaar voor inzet in zorgsector
- Suriname stuurt hulp en betuigt medeleven na verwoesting door orkaan Melissa
- €15.000 beloning voor tip over verdachten moord Sherwin Peterhof
- Man verdronken in kreek te Para
- Lijk aangespoeld aan waterkant van Domburg
- Moshiro voor COP30 in Suriname
- Egypte opent grootste museum ter wereld gewijd aan één beschaving
- Auto volledig van binnen uitgebrand aan de Kropkoolstraat
- HvJ neemt 4e gebouw in gebruik: meer ruimte voor moderne rechtspraak
- Warm weer afgewisseld met buien
- Duizenden doen mee in Srefidensi Trim- en Wandelloop: Eenheid en doorzettingsvermogen
- Lions Club doneert 10 ton rijst voor slachtoffers van orkaan Melissa
- Brand bij loods met ammoniumnitraat aan Martin Luther Kingweg snel geblust
- Hans Breeveld: Onafhankelijkheid is geen moment, maar een proces en een voortdurende uitdaging