Simons voert Surinaamse klimaatboodschap naar wereldforum in Brazilië
President Jennifer Simons vertrekt maandagochtend naar Brazilië voor deelname aan de Bélem Climate Summit (6–7 november). Deze klimaatbijeenkomst wordt voorafgegaan aan de 30e Klimaatconferentie van de Verenigde Naties (COP30), die van 10 tot 21 november in Bélem wordt gehouden. Het staatshoofd zal tot en met 7 november in het buurland zal vertoeven.
Tijdens de Bélem Climate Summit zal president Simons deelnemen aan de beraadslagingen over mondiale klimaatactie en Surinames rol als koolstofnegatief land toelichten. Zij zal ook bilaterale gesprekken voeren met collega-staatshoofden, regeringsleiders en vertegenwoordigers van multilaterale instellingen over samenwerking op het gebied van klimaatfinanciering, bosbehoud en duurzame groei.
Suriname als voorbeeldland voor duurzaam bosbeheer
Met haar aanwezigheid bevestigt president Simons Surinames ambitie om een voorbeeldfunctie te vervullen in duurzaam bosbeheer, natuurbehoud en klimaatactie. Tijdens de 80ste Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in september onderstreepte zij deze inzet, wat leidde tot een toezegging van USD 20 miljoen van een coalitie van internationale milieuorganisaties ter ondersteuning van natuurbehoud in Suriname. Tijdens de Climate Week in New York gaf het staatshoofd bovendien aan dat haar regering zich inzet om 90% van Surinames bosbedekking – deel van het Amazone-regenwoud – te behouden voor toekomstige generaties.
Internationale erkenning
De internationale waardering voor dit beleid blijkt uit de opname van president Simons in de lijst van 100 meest klimaatinvloedrijke leiders ter wereld van TIME Magazine bericht de Communicatiedienst Suriname. In dat artikel prees het tijdschrift haar koerswijziging richting inclusieve milieubescherming en de nadruk op de rechten van inheemse en tribale gemeenschappen – een speerpunt van haar regering.
Strategische deelname
Suriname behoort tot de meest bosrijke en carbon-negatieve landen ter wereld. De deelname van president Simons aan COP30 heeft daarom strategisch gewicht: het land wil een actieve bijdrage leveren aan de wereldwijde klimaatdoelen en tegelijkertijd duurzame economische groei realiseren.“We raken misschien door onze excuses heen, maar niet door onze oplossingen. De geschiedenis zal ons niet beoordelen op wat we van plan waren, maar op wat we moedig genoeg waren om te doen,” zei Simons tegenover TIME Magazine.
Klimaat en verantwoordelijkheid
COP30 vindt plaats in een periode van groeiende mondiale bezorgdheid over klimaatverandering. De conferentie richt zich op het beperken van de uitstoot van broeikasgassen en op klimaatfinanciering voor landen die hun bossen en ecosystemen intact houden. President Simons zal pleiten voor een verschuiving van fossiele-brandstofsubsidies naar investeringen in bosbescherming, wetlands en biodiversiteit, en voor het versterken van de positie van inheemse gemeenschappen als rentmeesters van de natuur.
Met haar deelname aan COP30 bevestigt president Simons dat Suriname niet alleen verantwoordelijkheid neemt voor het behoud van het Amazonewoud, maar ook bijdraagt aan het wereldwijde streven naar klimaatrechtvaardigheid en duurzame ontwikkeling.
Gisteren
- Samenwerking MAS en UKHO beoogt versterking maritieme veiligheid
- DSB stelt SRD 160 miljoen dividend vast na goedkeuring jaarrekening 2024
- Onroerend goed (registergoed) transacties
- Leger des Heils deelt dit jaar fors minder kerstpakketten uit
- Tas met sieraden en geld buitgemaakt bij straatberoving
- Politie houdt jongeman aan na vondst vuurwapen bij supermarkt
- Ook Hasselbaink assistent-coach Natio
- DNA buigt zich vrijdag over wet Duurzaam Natuurbeheer
- Levenslange celstraf voor Franse anesthesist na vergiftiging 30 patiënten
- Korpschef is geen bevelvoerder, maar bewaker van duurzaamheid en professionaliteit
- Subsidie-uitbetaling en commissie in zicht na overleg met PLO
- Afwisselend weer met zon en buien
- Tienduizenden boeren protesteren in Brussel tegen Mercosur-verdrag
- Column: Ten Cate aan het roer
- Lazard akkoord met ontbinden schuldherstructureringscontract
Eergisteren
- Instelling beheersraad centraal bij overleg over Waterkant
- President en VWPU werken aan structurele oplossing
- Twaalf verdachten aangehouden na onderzoek naar gewapende overvallen
- Vaktrainingen geven nieuwe kansen aan inwoners van Albina
- Verdachte die toeristen beroofde nabij Palmentuin, aangehouden
- Reactie op column: Waarom Suriname een échte korpschef nodig heeft
- Politieagent onder vuur genomen en beroofd
- Latijns-Amerika en Cariben delen nieuwe oplossingen duurzame schoolmaaltijden
- Wet Openbaarheid van Bestuur kent lange voorgeschiedenis
- Bewolking, zon en regen wisselen elkaar af
- Olieprijzen dalen scherp; markten vrezen overschot in 2026
- Kunsteducatie krijgt impuls in Brokopondo met project Beeldkracht
- Parlementaire commissie wil OM spreken over initiatiefwet inrichting rechterlijke macht