SVB-verkiezingen: De antwoorden zijn in de huidige SVB-statuten te vinden
Naar aanleiding van de column Geen zuivere koffie van Mireille Hoepel op Starnieuws wil ondergetekende, Revelino Haselhoef – voorzitter van de Lelydorp Sport Bond – zijn bijdrage als volgt leveren; meer als een aanvulling op het artikel.
Het is van belang om alvast vast te stellen dat tijdens de verkiezingstijd de kandidaten en hun aanhang alle middelen gebruiken om aan de macht te blijven of om aan de macht te komen. Men schroomt er niet voor om zowel onjuiste als onethische middelen te gebruiken om “tegenstanders” en/of critici uit te schakelen. Om dit doel te bereiken wordt er zelfs gebruikgemaakt van het huidige SVB-secretariaat om niet “geluste” leden uit te schakelen middels een “schorsing” of “royement”.
Op “schorsingen” en “royementen” kom ik zo dadelijk terug.
Dit is te vinden in de bijlagen, aangezien dit artikel anders niet zou voldoen aan het maximum van 750 woorden voor een ingezonden stuk.
In de bijlagen ga ik verder in op termijnbeperkingen en de overgangsbepaling van de statuten.
Ik kan alvast verklappen dat er een omissie in de huidige statuten zit, waardoor in principe delen van de overgangsregeling niet geldig zijn. Dat zou moeten resulteren in het feit dat de ingediende kandidatenlijsten niet voldoen aan de criteria.
We weten dat tijdens de SVB-verkiezingen er strijd geleverd wordt om aan te blijven of om in het zadel terecht te komen. Deze strijd moet echter wel een correcte en transparante zijn. Keuzes moeten gemaakt kunnen worden op basis van capaciteiten en toekomstvisie. We zijn niet gediend van “below the belt”-praktijken. Ons voetbal moet een transformatie ondergaan. We sukkelen al lang met dezelfde modus operandi. Zelfde resultaat. Geen vooruitgang.
Als lid vraag je je soms af wat de meerwaarde is om lid van de SVB te zijn, als er geen structurele ondersteuning is van deze moederorganisatie. De SVB wordt goed gefinancierd door de FIFA om al haar activiteiten te kunnen ontplooien, terwijl de lidbonden het maar zelf moeten uitzoeken – op enkele uitzonderingen na. FIFA stelt middels het FIFA FORWARD 3.0-programma over een periode van vier jaar een bedrag van US$ 8 miljoen ter beschikking aan de SVB (US$ 5 miljoen voor operationele kosten met betrekking tot voetbalactiviteiten en US$ 3 miljoen voor langetermijn-voetbalontwikkelingsprojecten). Hoeveel daarvan is geïnvesteerd in de lidbonden?
We need a change. Wie er straks ook aan het roer mag staan: we hebben voetbalontwikkeling nodig. Begin bij de districten. Begin bij de lidbonden. Begin met je mindset. Er is geen ruimte voor eigenbelang. Voetbal bloedt dood.
Ook jammer om te zien dat enkele leden die hun mond vol hebben over veranderingen en steen en been klagen, juist ondersteuning geven aan de continuering van het huidige beleid.
Checkt u de bijlagen voor het gehele artikel en de brief aan de verkiezingscommissie.
Revelino Haselhoef
Voorzitter Lelydorp Sport Bond
Documenten:
Vandaag
-
12:46
Oekraïne sluit veiligheidsdeals in het Midden-Oosten tegen Iraanse drones
-
10:48
Twee verdachten opgepakt in Nickerie voor smokkel en illegale goederen
-
08:51
SER moet koers uitzetten voor duurzame ontwikkeling Suriname
-
06:53
Kustwachtraad krijgt actieve rol in beleid: geen ceremonieel orgaan
-
04:55
Wisselvallige vrijdag met zon, wolken en lokale buien
-
02:57
Drones en mijnen: Innemen Kharg-eiland zeer riskant voor Amerikaanse troepen
-
00:59
Column: Bezuinigen of bezwijken: tijd voor harde keuzes
-
00:00
Suriname reageert op Guyana: maritieme heffingen Corantijn geen nieuw beleid
Gisteren
- Onaantastbaar groen: Regenwoud als nationaal belang en internationale verantwoordelijkheid
- WK-droom Suriname eindigt na 1-2 nederlaag tegen Bolivia
- Suriname op rand van geschiedenis: cruciaal duel tegen Bolivia om WK-droom
- Beroependag op Kangoeroe High: leerlingen maken kennis met diverse beroepen
- BiZa pakt ‘spookambtenaren’ aan: focus op personeel in buitenland
- Schoten gelost op woning na familieruzie
- WTO-chef: wereldorde is onherroepelijk veranderd
- Suriname benadrukt sterkere samenwerking regio en Afrika
- Recensie: Democratische leeservaring
- Wisselvallig en overwegend nat weer
- Van Pakistan tot Egypte: oorlog met Iran drijft prijzen op in het mondiale Zuiden
- Column: Aftellen
- Natio op scherp voor play-off om WK-kwalificatie tegen Bolivia
Eergisteren
- Caricom verwelkomt VN-resolutie over slavernij als misdaad tegen de menselijkheid
- PALU: President, houdt u zich aan de wet om corruptie te voorkomen
- Iran beoordeelt VS-voorstel voor beëindiging oorlog; sluit onderhandelingen uit
- Uitbetaling SRD 1000 tijdelijk vertraagd, overheid garandeert uitkering
- Minister Huur steunt samenwerking met SEMIF voor duurzame ontwikkeling regio’s
- Trumps roekeloze oorlog en lessen niet geleerd!
- Azië kijkt terug op Covid-maatregelen om brandstofcrisis aan te pakken
- President Simons: certificaat is begin, niet het eind voor jonge ondernemers
- Ex-minister Welzijn ter terechtzitting gehoord in fraudezaak Alcoa Pensioenfonds
- Wisselvallig weer met zon, bewolking en buien
- Paus Leo roept op tot onmiddellijke wapenstilstand in Midden-Oosten conflict
- Column: Jeugdraad of Jeugdparlement?
- GOw2 trekt pompprijzen op tot price cap; druk op regeling neemt toe