OPTSU bereidt kandidaten voor op politieke toekomst
In de overtuiging dat er iets anders moet komen dan er de afgelopen vijftig jaar is geweest, bereidt OPTSU haar kandidaten voor op wat de politiek is, wat de kandidaten kunnen verwachten en hoe hun toekomst eruit kan zien. “We willen voorkomen dat onze kandidaten niet weten waar het om gaat”, zegt lijsttrekker en bestuurslid van de PALU, Imran Taus.
OPTSU heeft zaterdag een teambuildingssessie gehouden voor haar kandidaten op ressorts-, districtsraad en DNA-niveau. “Waar we vandaan komen en wat we zijn, nu onze mensen het veld in trekken is belangrijk”, zegt Taus. Hij benadrukt dat OPTSU niet alleen een samenwerking is van partijen, maar een samensmelting tot één politieke partij, waar de samenwerkende organisaties wel hun identiteit behouden. Eenheid onder de kandidaten, weten waar over ze praten en onderlinge vertrouwen zijn belangrijke basiselementen in de voorbereiding. Ex-vicepresident Robert Ameerali heeft, wat Taus kleine maar belangrijke ‘kneepjes in het politieke werk noemt met de kandidaten besproken en hen bijgebracht.

Econoom Winston Ramautarsing heeft een sessie gedraaid over de economie. PALU-voorzitter Jim Hok legt uit dat het accent van de activiteit vooral heeft gelegen op teambulding en dat met name de kandidaten er voor elkaar moeten zijn. Volgens hem is er enorm veel ervaring bij de partijen die zijn samengesmolten tot OPTSU; zowel op het politiek bestuurlijke maar ook om maatschappelijk vraagstukken en thema’s die de samenleving bezighouden. Hoewel Hok toegeeft dat harder gewerkt moet worden aan de eenheid binnen OPTSU, is het besef wel aanwezig dat er een missie is waarnaar gestreefd moet worden. “Het heeft wat tijd nodig en het zal zeker goed komen”.
Hok zegt dat OPTSU zich zeker richt op het krijgen van regeerverantwoordelijkheid. Echter waar de partij ook beland na de verkiezingen, zijn daar nog altijd de volksvertegenwoordigende organen waar de kandidaten actief in worden. Taus zegt dat als het gaat om met name de ressortraden, het streven gericht is om in elk ressort waar de partij kandidaten op de lijst heeft gebracht, tenminste twee gekozen worden. “Beleid wordt niet alleen aan de Waterkant gemaakt. Er is in de ressorten genoeg kwaliteit en gewicht om lokaal beleid te maken. Daar moeten onze kandidaten goed op voorbereid zijn”, zegt Taus. “We gaan wel stap voor stap, hoe het zich ontwikkeld zien we wel”, vult Hok aan.
Vandaag
-
17:00
Roofbende aangehouden na gezamenlijke actie politiediensten
-
16:50
Dodelijke aanrijding op Martin Luther Kingweg
-
16:44
Iran sluit internet tijdens groeiende protesten en onrust
-
15:03
Rusland bekijkt waterproblematiek Djoelstraat ter plaatse
-
14:15
Verdere behandeling strafzaak eigenaar Hook and Catch op 22 januari
-
13:26
Nederland gaat voor zeldzame minderheidscoalitie
-
12:10
EU zet na 25 jaar door voor recordhandelsakkoord met Zuid-Amerika
-
10:48
VS richt zich op Venezolaanse olie als strategische troef
-
08:50
Schrijfster Astrid Roemer overleden
-
06:52
Drie jaar geëist tegen stiefvader voor jarenlang seksueel misbruik stiefdochter
-
04:54
Zonnige perioden afgewisseld met regen
-
02:57
Senaat beperkt Trumps militaire acties in Venezuela
-
00:59
Column: Wanneer geld het recht gijzelt
-
00:01
Internationale spanningen slaan door naar Caribisch gebied; Suriname kwetsbaar
Gisteren
- Politie en luchtvaartautoriteit maken afspraken over inzet drones
- Speelfilm ‘Onder de Paramariboom’ wordt in februari opgenomen in Suriname
- Santoe, nieuwe directeur wil verval NV Surzwam aanpakken
- VS trekt zich terug uit 66 internationale organisaties
- Reconstructie incident Veira onder leiding OM
- OM onderzoekt mogelijke financiële onregelmatigheden bij Binnenlandse Zaken
- Venezolaans leger begraaft soldaten die omkwamen tijdens Amerikaanse operatie
- Man dood binnengebracht bij spoedpost: tekenen van geweld aangetroffen
- Groenland: Veiligheidsdreiging door Rusland en China?
- Javian en oma Edith begraven na familiedrama in Commewijne
- Verspreide regenbuien vooral in de middag
- VS lanceert plan voor stabilisatie en oliecontrole in Venezuela
- Column: Regelmatig wandelen
- BLTO luidt noodklok over beroepsonderwijs en dient eisenplan 2026 in
Eergisteren
- Politie waarschuwt: investeer niet in crypto-aanbiedingen via social media
- Taxichauffeur opgepakt voor mensensmokkel in Nickerie
- Met aansteker spelende kinderen veroorzaken woningbrand
- Passagier KLM-vlucht van Amsterdam naar Zanderij overleden
- Hanisha Jairam nieuwe Surinaamse ambassadeur in New Delhi
- Aanhouding Derrick Veira rechtmatig verklaard (update)
- VS neemt Russische tanker met Venezolaanse banden in beslag
- Achter elk uniform schuilt een mens
- VS grijpt Venezolaanse olie, wereld reageert scherp
- Toename griepgevallen: ministerie roept op tot extra waakzaamheid
- President naar Colombia voor versterking medische samenwerking
- Veel uitdagingen voor nieuwe rvc van de SMS
- Zonnig weer met af en toe een bui
- Machado belooft snelle terugkeer en prijst Trump na val Maduro
- Negen illegale Cubanen opgepakt in Nickerie
- Ja meneer, dat zijn de regels!
- OAS-topman Ramdin roept lidstaten op tot gezamenlijke actie rond Venezuela