Veiligheid Saramaccadoorsteekbrug 50 jaar gegarandeerd
Met een presentatie is aangetoond dat deze manier van bruggen bouwen niet nieuw is en al bij vele bruggen in Suriname en het buitenland is toegepast. De open voegen, de ruimte tussen de overspanningen, zorgen wel voor uitdagingen. Bij de Wijdenboschbrug zijn die open voegen prominent aanwezig. Tijdens het rijden over die voegen zorgt dat voor schokken. Er is op een geven moment veel vuil door de voegen gaan ophopen op de onderliggende brugdelen. Middels foto’s is aangetoond dat op de ophopingen zelfs flinke bomen groeien; op pijlers hoog boven de rivier. Dit kan ten koste gaan van de duurzaamheid van de brugconstructie. Onderhoud op deze locaties is daarom enorm belangrijk.
Een oplossing voor het probleem van de open voegen is om een volledig gesloten brugdek aan te leggen: De voegen worden bedekt met een rijlaag. Meestal asfalt. Erover rijden is ook meer comfortabel. Zoals bij de Rac A Rac brug, de bruggen in de Oost-West Verbinding tussen Meerzorg en Albina inclusief de Cotticabrug, de bruggen naar Newmont Merian en de TW-Brug nabij Wageningen. Hierbij is uiteraard ook rekening gehouden met de nodige bewegingsvrijheid van de betonconstructie.

Bij de nieuwe brug over het Saramaccakanaal is ook gekozen voor een continu brugdek. "Er is gebruik gemaakt van ‘buigslappe voegen’ in het wegdek," licht Koorndijk toe. "Deze voegen creëren de nodige bewegingsvrijheid voor de brugconstructie zonder nadelen voor rijcomfort en vuilophoping onder het wegdek. Dit past meer in het plaatje van een onderhoudsarm project."
In deze voegen, die bewust het zwakste deel van de brug zijn, kan gecontroleerde scheurvorming ontstaan. Dit is niet schadelijk voor het functioneren van de draagconstructie. Deze voeglocaties zijn niet kritisch voor de draagconstructie van de brug. Zelfs als het dek hier volledig zou worden weggelaten -en dus weer de oude open voegen creëren- zou dat geen effect hebben op de capaciteit van de draagconstructie.
Net zoals de open voegen in de Wijdenbosch brug geen constructief gevaar vormen voor de aangrenzende brugdekken, vormen de hier gekozen voegen ook geen constructief gevaar. Er bestaat geen enkel risico op ongecontroleerde scheurvorming in kritische onderdelen van de draagconstructie.
Documenten:
Vandaag
-
17:31
Suriname sluit zich aan bij mondiale alliantie voor bescherming grote katachtigen
-
15:33
Brunswijk tekent alsnog regeerakkoord vanmiddag
-
14:46
Nee, het gaat niet altijd om geld
-
12:44
Politie pakt bende auto-inbrekers op bij Wijdenboschbrug
-
10:41
NAVO wil Europese eenheid én Trumps steun behouden
-
08:49
Nieuw tijdperk voor Suriname
-
06:50
Eerste ISS-missie ooit voor India, Polen en Hongarije
-
04:53
Momenten van zon, maar ook onweersbuien
-
02:56
Beperkt effect VS-bombardement op Iraanse nucleaire sites
-
00:58
OW niet in staat kapot weggedeelte van Van ’t Hogerhuysstraat te repareren
-
00:00
Plein aanvaardt verkiezing na intrekking door Patricia Etnel
Gisteren
- De Siddering: Herinnering als Moreel Zintuig
- Fragiel staakt-het-vuren tussen Iran en Israël kalmeert oliemarkten
- Uitvaart Patricia Etnel vrijdag
- Suriname tekent statuut OIC Labour Centre
- Kabinet-Simons: een reële belofte of status quo?
- Trump herbevestigt wapenstilstand tussen Iran en Israël
- Paniek aan de Goede Verwachtingweg na schietpartij uit rijdend busje
- Reactie op: Nieuwe parlementaire zittingsperiode start op 30 juni
- Drones richten schade aan op Iraakse militaire bases
- Staat Suriname verkoopt aandelen Hakrinbank via openbare inschrijving
- Heel natte dinsdag voorspeld
- Trump kondigt wapenstilstand aan tussen Israël en Iran
- Column: Wordt de bedrieger bedrogen?
- Partijen perplex: Brunswijk plaatst handtekening regeerakkoord 'onder voorbehoud'
Eergisteren
- Navo-top in Den Haag overschaduwd door Amerikaanse aanval op Iran
- 5 partijen tekenen regeerakkoord; ABOP nog niet
- Javaans Nieuwjaar geen vrije dag
- Belastingverruiming en secundaire voorzieningen voor veiligheidsbonden
- Herdenken en vieren: 1 juli blijft een dag met twee gezichten
- Wie betaalt de verkiezingspropaganda?
- Simons in Para: Decentralisatie wordt speerpunt van nieuw beleid
- Putin veroordeelt Amerikaanse aanval op Iran
- Braziliaanse man overlijdt bij ATV-ongeval in Nassaugebied
- Recht van de consument in Nieuw Burgerlijk Wetboek
- Iran: Amerikaanse aanval maakt bredere vergeldingsacties legitiem
- PL: President moet niet rancuneus doen over Javaans Nieuwjaar
- Nog meer onweersbuien in aantocht
- Straat van Hormuz inzet in olieconflict Iran-VS
- Natio eindigt als laatste in poule A Concacaf Gold Cup
- Democratie van onderop: een oplossing voor komende regering
- Olieaanval in Iran zet wereld op scherp; VES: Voorkom paniek en prijsopdrijving in Suriname