APP ‘ready’ om verandering te brengen in politiek bestuur
“Arena heeft haar huiswerk gemaakt en als wij regeermacht krijgen, gaat u de veranderingen direct zien”, zijn de zelfverzekerde woorden van Firosh Abdoelaziz, voorzitter van de Arena Politieke Partij (APP). Volgens hem is de DNA-kandidatenlijst van deze jonge partij samengesteld uit 51 personen en acht schaduwkandidaten die weten waar het om gaat.
De partij zal met uitzondering van de districten, Sipaliwini, Brokopondo en Marowijne meedoen aan de verkiezingen ook op ressort- en districtsraad-niveau. “Gebrek aan deskundigheid in binnen en buitenland en financiële middelen om campagne te voeren”, zijn er niet zegt de partijvoorzitter.
Op de lijst van de APP zijn meer dan de helft van de kandidaten vrouwen en veel jongeren. De lijst laat zich kenmerken door jong wetenschappelijk kader, van wie sommigen nog een academische opleiding volgen. “Het gaat om jonge mensen die het menen met het volk en genoeg hebben van de 50 jaar oude politiek. Bij Arena hebben ze iets nieuws gezien”, zegt Abdoelaziz. Volgens hem is de APP het nieuwe alternatief voor de oude politiek die zich tot nu toe niet heeft bewezen.
De komende periode tot aan de verkiezingen, wil de partij huis aan huis gaan om haar boodschap bij de kiezers te brengen. Daarnaast worden de zogenaamde ‘ondro oso’ bijeenkomsten gehouden. De partij is niet weg van massameetings maar zal vooral via haar sociale media kanalen zich bekend maken bij de samenleving.
Over de financiële middelen waar de APP niet om verlegen zit, zegt Abdoelaziz dat die niet van sponsoren afkomstig zijn. Het zijn eigen middelen en kent de partij een weldoener in de persoon van de ondernemer Max Ghazi die APP een warm hart toedraagt. Als we gaan werken met sponsoren, kom je straks niet toe aan regeren, maar aan het behartigen van de belangen van de sponsoren”, redeneert de APP-voorzitter.
Volksgezondheid, onderwijs, veiligheid en het ontwikkelen van de agrarische sector zijn de belangrijke beleidsissues waarvoor de Arena zich voor gaat inzetten. We hebben genoeg deskundigen in huis, verzekert Abdoelaziz.
De kandidatenlijst van APP



Vandaag
-
09:10
Bond OW eert Anton de Kom met kranslegging en opruimactie
-
07:12
Dag van de Arbeid: Surinaams Erfgoed van strijd en solidariteit
-
05:14
Afwisselend bewolking en regen
-
04:53
DNA-kandidaat Jamiro Pink beschuldigd van verkrachting
-
03:27
Vakcentrale C-47 wijst vervolg IMF-programma af
-
01:53
Persrechter: Toegeven aan eisen politieke partijen zou verkiezingen in gevaar brengen
-
00:59
Column: Geen zuivere koffie
-
00:00
Mathoera voor presidentschap: Geen één-twee met Santokhi
Gisteren
- PAHO: Grote tekorten aan zorgpersoneel dreigen in Amerika's
- Suriname moet eerst zijn bestuursrecht versterken
- NDP treurt om het overlijden Wijdenbosch – staatsman, bouwer en mentor
- Nieuw Burgerlijk Wetboek treedt ondanks bezwaren in werking op 1 mei
- Politieambtenaar mishandeld en beroofd van dienstwapen: drie aanhoudingen
- Biza ontvangt 50.000 stembiljetten onder strikte beveiliging
- Bedrijfsleven Guyana keert zich tegen geweld en chaos
- Veiligheidsman president trekt vuurwapen na ruzie met brandweerman
- SWOS neemt actie: Onvrede over uitblijven CAO-akkoord bij Staatsolie
- Ex-president Wijdenbosch overleden
- Ook VMS vraagt uitstel invoering NBW wegens gebrekkige voorbereiding
- 41 ondernemers krijgen financiële steun via SURGE-project
- Zaaien met olie
- Kans op korte buien in de middag
- Canadese liberalen winnen minderheidsregering
- Toekomst agrarische sector centraal tijdens seminar AdeKUS
- OM en rechter verwerpen verzoek tot vrijlating Hassankhan
Eergisteren
- Beleidsplan tegen plasticvervuiling in Suriname gepresenteerd
- Vaccinatieweek 2025 van start: 'Uw beslissing telt'
- Staatsolie zet koers naar offshore olieproductie
- Santokhi: Investering in maritiem onderwijs voor internationale erkenning
- Suriname, Stem bewust voor jouw toekomst
- VLS biedt petitie aan: 'Rechtsstaat ernstig ondermijnd'
- Centraal Resocialisatiecentrum geopend: Nieuwe kansen voor gedetineerden
- Kamla Persad-Bissessar opnieuw premier Trinidad en Tobago
- Vrouw omgekomen bij aanrijding Nieuw Weergevondenweg
- Suriname verdient leiders die verbinden, niet verdelen
- Bedrijf uit Dubai wil groot zonne-energieproject uitvoeren
- Kans op een enkele bui
- President moet nog beslissen over nieuw Burgerlijk Wetboek
- Column: Recht kromgetrokken op het altaar van de verkiezingsdeadline
- Invoering van acht boeken per 1 mei 2025 is onwijs