Santokhi gaat voor tweede termijn; werk afmaken
VHP-voorzitter, president Chan Santokhi, steekt het niet onder stoelen of banken. Hij gaat voor een tweede termijn als staatshoofd. In gesprek met journalisten zei hij zondag dat de partij ook op de hoogte is ervan en erachter staat. Hij wil het werk waarmee hij gestart is in juli 2020 afmaken. Santokhi voerde aan dat hij overgenomen heeft in de Covid-periode, waarbij er veel uitdagingen waren. Er is ook een zwaar IMF-programma uitgevoerd dat eind deze maand ten einde loopt.
"De problemen waren niet mals", stelt de president. Er waren verschillende crises gaande die beheerst moesten worden. Elke onderbreking in beleid is volgens hem tijdverlies. Op basis van de uitslag van de verkiezingen zal bepaald worden met wie er wordt samengewerkt. "De kiezer bepaalt". Santokhi voerde aan dat er diverse resultaten zijn bereikt maar er is continuïteit nodig in het beleid om het werk af te maken. "A bun wroko mus' go doro".
De president erkent dat mensen nog ontevreden zijn. Volgens hem begrijpen de meesten wel dat er maatregelen nodig waren om de economie weer op spoor te krijgen. De mensen hebben uitleg nodig waarom bepaalde maatregelen genomen moesten worden. Tijdens de 'meet the people campagne' wordt dat gedaan. Santokhi merkte op dat bepaalde structuren niet goed functioneren. Pas tijdens de huis-aan-huis campagne op Charlesburg is hij te weten gekomen dat mensen nog geen 5 km van zijn kantoor niet over veilig drinkwater beschikken. Ressort-, districtsraden, Assembleeleden, ministers hebben dit ongerief niet doorgegeven. Nu is aan SWM de opdracht gegeven om de mensen te voorzien van water.
Het VHP congres heeft gisteren de namen van de kandidaten die ingediend zijn door het hoofdbestuur goedgekeurd. Er zijn enkele wijzigingen aangebracht. Het bestuur heeft het mandaat gekregen om tot de indiening van de kandidatenlijsten op 25 maart nog veranderingen en verschuivingen door te mogen voeren. De VHP-voorzitter antwoordde op een vraag dat alle kandidaten een formulier moesten invullen. Daarbij werd ook gevraagd of ze een veroordeling op hun naam hadden. Arnold 'Kadensi' Boekoeroe die ook op de lijst stond, had de vraag ontkennend beantwoord. Na een gesprek met hem is hij van de lijst afgevoerd. Er worden nog gesprekken met hem gevoerd om na te gaan hoe hij ingezet zal worden.
Vandaag
-
14:45
Telesur lanceert nieuwe glasvezel-internetpakketten vanaf eerste kwartaal 2026
-
12:47
Maleisië: Voormalige premier Razak schuldig aan miljardenschandaal
-
10:49
Heisa rond onstatutaire benoemingen nieuw SBB-bestuur
-
08:50
Surinamers moeten in 2026 meer dan ooit opgeruimd karakter tonen
-
06:53
Caribisch toerisme blijft groeien ondanks geopolitieke risico’s rond Venezuela
-
04:55
Wisselvallig weer verwacht op 2e kerstdag
-
02:57
Leider van Bangladesh, favoriet voor het premierschap, terug uit ballingschap
-
00:59
Column: Kerstboodschap of zelfverheffende politieke mythe
-
00:01
Regering vervangt Deviezencommissie per 1 januari (update)
Gisteren
- Het mooiste van Paramaribo
- ABOP roept op tot volharding en vertrouwen in kerstsamenleving
- A20: Kerst als oproep tot vernieuwing, moed en rechtvaardig leiderschap
- Aangeschoten man beroofd en gewond achtergelaten op Saronbrug
- Zwaarbewapende bende overvalt supermarkt en woning in Wanica
- Suriname kan doorbreken op snelgroeiende kokosmarkt
- VHP positioneert zich als moreel kompas en hoeder van de volksstem
- Devisbuiten krijgt eindelijk schoon drinkwater: 38 huishoudens aangesloten
- Eerste kersttoespraak: Paus Leo XIV herinnert aan lijden in Gaza
- NDP: Kerst moment van hoop, verantwoordelijkheid en nationale verbondenheid
- Su Aid haalt recordbedrag van SRD 6 miljoen op voor Hematologie SVZ
- Rustig weerbeeld op Eerste Kerstdag met matige buien
- Eerste openbare kerstvieringen in Bethlehem sinds 2022 ondanks aanhoudend geweld
- Column: AFCON 2025
- Bisschop Choennie: Kerst is een oproep tot hoop, verzoening en verantwoordelijkheid
Eergisteren
- Cassatierechtspraak en het OM: staatsrechtelijke grenzen aan politieke hervormingsdrift
- KPS zet drone-unit in voor snellere opsporing en criminaliteitsbestrijding
- SVB-toppers benoemd in FIFA-commissies
- Dollar op weg naar grootste jaarverlies sinds 2017
- Ondernemer in Nickerie aangehouden op verdenking van smokkel
- Goud stijgt boven $4.500; zilver en platina bereiken nieuwe recordniveaus
- Politie ontmantelt autokraaklocatie en houdt meerdere verdachten aan
- Ontvluchte gedetineerde dodelijk geraakt bij wederaanhouding aan Henck Arronstraat
- Waarom toerisme in Suriname al jaren niet doorbreekt
- Werkgroep moet koers uitzetten voor grondenrechten en decentralisatiebeleid
- Wisselvallig weer met regenbuien
- Technisch onderwijs: niet alleen mooie woorden, maar ook verantwoordelijkheid
- Venezuela stapelt olievoorraden op in eigen wateren door Amerikaanse blokkade
- Prijzen blijven stijgen: inflatie in november 2025 op 11,6 procent