Bronto Somohardjo: Brunswijk is 'aboitakru'
Ondervoorzitter van Pertjajah Luhur (PL) tevens lijsttrekker Bronto Somohardjo noemt vicepresident tevens ABOP voorzitter Ronnie Brunswijk 'aboitakru'. Als hij een Hindoestaan was, zou zijn naam zijn 'takrudien' en als hij Javaan was 'takrumin'. "Hij is geen 'aboikoni' maar 'aboitakru'". Somohardjo merkte tijdens een feestvergadering zaterdagavond op dat hij liever uit de samenwerking met de coalitie zou gaan omdat president Chan Santokhi zich niet aan zijn woord heeft gehouden. Afgesproken was volgens hem dat de PL invulling zou geven aan de ministerspost op Binnenlandse Zaken. Daar is echter Delano Landvreugd, voorgedragen door de ABOP, de nieuwe minister geworden, terwijl de PL 28 kandidaten had voorgedragen.
Als lijsttrekker van de PL is Somohardjo niet blij dat de partij in de regering is gebleven. Hij voerde aan dat betrouwbaarheid in de politiek het belangrijkste is. "Als je niet betrouwbaar bent, dan ben je net als een auto zonder stuur". De president is volgens de politicus en ex-minister op Binnenlandse Zaken niet netjes geweest. Hij heeft zijn belofte niet gehouden, maar "eenieder maakt fouten". De president heeft zijn excuses aangeboden aan partijvoorzitter Paul Somohardjo. Hij heeft gevraagd om in de coalitie te blijven, want met ABOP zou het moeilijk werken zijn.
Zonder dat de PL iets gevraagd heeft, zijn door de president twee posten voor onderministers aangeboden, zei Somohardjo. Hij hoopt dat de president zich deze keer aan zijn woord houdt. Ook heeft de president gevraagd volgens Somohardjo dat hij zijn toon moest matigen tijdens de feestvergadering. De politicus merkte op dat hij zijn speech drastisch heeft moeten wijzigen. "Ik heb mij aan mijn woord gehouden", merkte hij op. De president had minister Marciano Dasai afgevaardigd naar de feestvergadering.
Somohardjo voerde aan dat bijkans vijf jaar samengewerkt is met Brunswijk in de coalitie. Toen de PL heeft geweigerd om haar vlag te vouwen en te begraven en zich aan te sluiten bij de nieuwe partij ABOP/PL is de rancune begonnen. De PL heeft geweigerd om voor Brunswijk te buigen. "Ik ben niet blij dat wij in de regering blijven", voerde Somohardjo aan maar hij legt zich neer bij het besluit van de partij.
Vandaag
Gisteren
- Nieuwe lichting groepscommandanten klaar voor inzet binnen Nationaal Leger
- Vrouw kapt 15-jarig meisje met houwer tijdens familieruzie
- Suriname schittert tijdens North ISH Open 2025 IPSC Level 3
- Bewoner neergeschoten bij gewelddadige woningoverval Plamuurmesstraat
- Jamaica in hoogste staat van paraatheid, doden al in Haïti
- Bouva: Staatsbezoek koning moet leiden tot tastbare economische resultaten
- De natie is geen etnische groep, maar een collectief gevoel van verbondenheid
- Nieuwe sport- en educatiehub voor jongeren in Reeberg geopend
- Joerawan blij met vonnis SBB-zaak; Ravenberg kondigt hoger beroep aan
- Zon dominant in grote delen van het land
- Venezuela veroordeelt ‘militaire provocatie’ door CIA en Trinidad; waarschuwing voor escalatie
- Column: Harmonie en verbondenheid in een wereld vol tegenspoed
- Overheid zet meer zwaar materieel in vuilnisbrand Charlesburg
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 895
- Grote belangstelling voor Chinese automerken op DSB Bigi Yari Autobeurs
- Militair aangehouden bij poging om drugs cel in te smokkelen
- Categorie 4 orkaan Melissa: Jamaica bereidt zich voor op ramp
- Politiebericht over man overlijdt na zware mishandeling
- Antony Loswijk meldt zich bij politie in zaak drive-by shooting Emielaan
- Pride Walk: Je hoeft ons niet te accepteren, maar respecteer ons wel
- Caribische bisschoppen waarschuwen voor militaire spanningen in de regio
- Hoe verder in de rechtszaak Hoefdraad?
- Somohardjo vraagt spoedoverleg met Rekenkamer en GBB over gronduitgifte
- Warme zondag en overwegend droog
- VS en China proberen escalatie handelsoorlog te voorkomen
- Srefidensi Telethon van start: eerste SRD 10.000 in half uur opgehaald
- ASFA waarschuwt voor ‘resource curse’ door versnipperd local content-beleid